"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

CZARNOBYL ZNOWU PROMIENIUJE ŚMIERTELNIE WYSOKIMI DAWKAMI PROMIENIOWANIA

Our Reader Score
[Total: 4 Average: 5]

BEZPIECZEŃSTWO

Drony wykryły nowe ogniska promieniowania w Czerwonym Lesie w Czarnobylu

Niedawno obchodziliśmy 33. rocznicę katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, a pomimo upłynięcia już tylu lat, dochodzą do nas wieści o odkryciu nowych, nieznanych dotąd ognisk bardzo silnego promieniowania.

Badania zostały zainicjowane przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu i brytyjskie Narodowe Centrum Robotyki Jądrowej (NCNR) w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Prowadzone były one za pomocą specjalnych dronów wyposażonych w instrumenty pomiarowe w najbardziej skażonych obszarach, a mianowicie słynnym Czerwonym Lesie i opuszczonej wsi Burakówka, gdzie mieści się składowisko odpadów radioaktywnych.

Drony w ciągu 10 dni badań wykonały 50 misji, dokładnie mapując obszar o powierzchni 15 kilometrów kwadratowych za pomocą systemu LiDAR. Bezzałogowce były również wyposażone w lekkie spektrometry gamma, dzięki którym naukowcy mogli wykryć ogniska silnego promieniowania. Naukowców najbardziej zdziwił fakt, że obszar Czerwonego Lasu, dość niewielki w całej skali Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, wcale nie jest równomiernie pokryty pierwiastkami promieniotwórczymi.

Na obszarze znajdują się najróżniejsze ogniska silniejszego promieniowania i są one rozsiane po całym jego terytorium. Najprawdopodobniej tak było od początku, a przecież las został zrównany z ziemią za pomocą buldożerów, a grunt przekopany. Co ciekawe, jedno z ognisk podwyższonego promieniowania znajdowało się na terenie opuszczonego budynku, w którym wcześniej przeprowadzono prace oczyszczeniowe.

Osadzony film

Kieran Wood@DrKieranWood

As we approach the 33rd anniversary of the Chernobyl nuclear accident, researchers from @BristolUni (funded by @NCNRobotics) are currently in Ukraine developing aerial radiation surveying techniques using drones. Our initial results look very promising.

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Kieran Wood

Radiacja jest tam tak silna, że przebywanie w tym miejscu przez kilka godzin zaowocowałoby przyjęciem takiej dawki promieniowania, ile normalnie przyjmuje się przez cały rok. To dobitne pokazuje słuszność ustanowienia specjalnej strefy ochronnej tuż po katastrofie, gdyż nawet z pozoru bezpieczne miejsca, po jakimś czasie, mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzi tam przebywających.

Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców za pomocą dronów pozwolą władzom Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia przygotować nowe mapy stref podwyższonego promieniowania i wprowadzić nowe systemy bezpieczeństwa nie tylko dla ludzi ją eksplorujących, ale również lepiej monitorować zwierzęta i wpływ promieniowania na ich życie. Mówimy tu o ogromnym obszarze, bo o powierzchni 4300 kilometrów kwadratowych.

Kieran Wood@DrKieranWood

Using the new M600 over the Buriakivka area of . Firstly a scanning LiDAR pod to generate a terrain model, followed by a gamma spectrometer to measure the radiation intensity. Had loads of fun filming from another drone too! @NCNRobotics @UOBFlightLab

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Kieran Wood

Nowe mapy ognisk promieniowania przydadzą się również w kwestii wielkich ekologicznych planów władz Ukrainy na przemianę tego miejsca w jedną wielką farmę solarną i ostoję dzikiej przyrody. Jakiś czas temu mówiono nawet o budowie tam nowego miasta, skierowanego na masowe wykorzystywanie technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Źródło: GeekWeek.pl/Narodowe Centrum Robotyki Jądrowej / Fot. Narodowe Centrum Robotyki Jądrowej

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: