DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Żydzi „muszą tolerować negowanie i krytykowanie przez innych ich praktyk i przekonań religijnych”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wszyscy wobec prawa są równi. Niedawno Żydzi na całym świecie i lewica w naszym kraju krytykowała Polaków za ich folklor (konkretnie za bicie kukły Judasza w Pruchniku). Dziś lewica staje w obronie prawa do uświnienia obrazu Matki Boskiej pedalską szmatą. Wyrazem stanowiska lewicy i groteskowej opozycji jest publikacja na lewicowym portalu „Oko press” artykułu „Wierzący muszą tolerować negowanie i krytykowanie przez innych ich praktyk i przekonań religijnych”.

Zdaniem lewicowej redakcji „modyfikowanie symboli religijnych, nawet prowokacyjne, jest chronione tak jak wolność wyrażania poglądów”. Jeżeli lewica i opozycjoniści nie są hipokrytami, to dają prawo nie tylko do antykatolickich prowokacji, ale też i antyżydowskich.

Jak przypomina lewicowa redakcja „z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wynika, że członkowie wspólnot religijnych muszą tolerować i akceptować negowanie przez innych ich przekonań i praktyk religijnych”. Jeżeli mamy równość to nie tylko katolicy, ale i Żydzi „muszą tolerować i akceptować negowanie przez innych ich przekonań i praktyk religijnych”. Według lewicowej redakcji „Trybunał przyznaje również ochronę prowokacyjnym wypowiedziom, które są reakcją na wcześniejsze prowokacyjne działania”, można więc prowokacyjnie reagować na żydowskie prowokacyjne działania – więc pewnie lewica i opozycja zaangażują się w obronę wszystkich tych, którzy palą lub wieszają kukły Żydów.

Na lewicowym portalu ukazał się też „komentarz Dominiki Bychawskiej-Siniarskiej, członkini Zarządu i kierowniczki Obserwatorium Wolności Mediów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka”, który do serca powinni sobie wziąć wszyscy Żydzi i filosemici.

Według ekspertki, której słowa niezwykle pasują do wszystkich krytyków Żydów „zachowanie polskich aktywistów stanowiło wypowiedź symboliczną, wykorzystali oni bowiem w sposób niekonwencjonalny symbol religijny. Oba pojęcia – mowy symbolicznej i symbolicznego zachowania – wynikają z orzecznictwa Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który objął ochroną konstytucyjną zachowania takie jak palenie amerykańskiej flagi czy niszczenie kart poborowych w akcie protestu wobec działań zbrojnych kraju. ETPC coraz częściej przyznaje ochronę tego typu wypowiedziom na gruncie art. 10 konwencji”

Jak przypomina ekspertka, co powinni sobie wziąć do serca Żydzi i filosemici „w uzasadnieniu swoich decyzji Trybunał przypomniał, że członkowie wspólnot religijnych muszą tolerować i akceptować negowanie przez innych ich przekonań i praktyk religijnych, a nawet rozpowszechnianie doktryn wrogich dla ich wiary”. Zwłaszcza gdy negowanie wpisuje „się w debatę publiczną i odnosiła się do ważnego, z punktu widzenia społecznego, zagadnienia”.

Broniąc profanacji obrazu Matki Boskiej pedalską szmatą, ekspertka stwierdziła, co niezwykle pasuje do wszystkich uczestników antyżydowskich happeningów – „należy uznać, że ich działania były w interesie publicznym, miały na celu zwrócenie uwagi na ważki problem […] Nie bez znaczenia, z punktu widzenia orzecznictwa ETPC, jest również fakt, że działania aktywistów były odpowiedzią na prowokacyjną prezentację […]. Jak wskazuje w swoim orzecznictwie Trybunał, wypowiedzi, również te niewerbalne, które są prowokacyjne i stanowią odpowiedź na wcześniejsze, równie prowokacyjne wydarzenia czy inscenizacje podlegają ochronie na gruncie art. 10, swobody wypowiedzi (np. sprawa Oberschlik nr 2 p. Austrii)

Jak przypomina ekspertka, co doskonale pasuje do wszystkich karanych krytyków Żydów „w sprawach, w których w grę wchodzi z jednej strony swoboda wypowiedzi, a z drugiej prawo do poszanowania uczuć religijnych innych osób, obowiązkiem sądu nakładającego karę za naruszenie uczuć religijnych jest ważenie tych dwóch równorzędnych praw, które pozostają ze sobą w sprzeczności. Sąd ma odpowiedzieć na pytanie, czy zamach na uczucia religijne jest aż tak daleko idący, że uczuciom religijnym należy się ochrona prawa karnego, instrumentu najmocniej ingerującego w prawa jednostki. Trybunał wielokrotnie wskazywał w swoim orzecznictwie, iż „więzienia nie są dla słów”, a użycie środka zabezpieczającego nie może być w odniesieniu do swobody wypowiedzi uznane za proporcjonalne”.

Jeżeli wierzymy w równość, to wszyscy muszą być traktowani tak samo i ci, którzy krytykują katolicyzm i ci, którzy krytykują Żydów. Jeżeli antyklerykałowie i geje mają prawo krytykować Kościół, to tym samym nacjonaliści mają prawo krytykować Żydów. Jeżeli zakazujemy krytyki Żydów, to jednocześnie musimy zakazać krytyki katolicyzmu. Żydzi nie mogą być uprzywilejowani z racji na holocaust, bo na tej samej zasadzie uprzywilejować należy księży katolickich, którzy byli najbardziej represjonowaną przez hitlerowskich nazistów grupą zawodową.

Autor: Jan Bodakowski

 

zrodlo:https://prawy.pl/101968-zydzi-musza-tolerowac-negowanie-i-krytykowanie-przez-innych-ich-praktyk-i-przekonan-religijnych/?fbclid=IwAR2w7SgPiEHYEXDFTalzkLQhMTjV6aHXY7ACCFSQFndVKC6cial3ot2f1ac

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: