DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Tona jedzenia wylądowała w lesie, bo za darowiznę trzeba płacić

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O tym, że w lesie, w niewielkiej odległości od Siemianowic Śląskich, tuż przy ścieżce rowerowej, zalegają potężne ilości, powoli rozkładającego się już jedzenia, władze gminy pionformowali mieszkańcy. Jak się okazało, po urzędniczych oględzinach, na przestrzeni około 300 metrów kwadratowych zalegają stare bułki, chleb i owoce. Szacowana ilość wyrzuconych produktów, według urzędników, to prawie tona.

Tona jedzenia wylądowała w lesie, bo za darowiznę trzeba płacić
W Siemianowicach, mimo iż byłoby zapotrzebowanie, niepotrzebnej żywności nie ma jak przekazać nie ponosząc za to kosztów. Nie istnieje tam bowiem żadna organizacja pożytku publicznego. Najbliższe takie są w Katowicach a to rodzi koszty transportu. Żywności takiej nie można również pozostawić w widocznym, dostępnym dla potrzebujących miejscu, gdyż nie jest to zgodne z przepisami sanitarnymi.
Wyrzucone w lesie jedzenie musi zostać posprzątane, za co zapewne koszty poniesie sprawca tego uczynku, jeżeli zostanie ustalony. W chwili obecnej z darmowej stołówki korzystają mieszkańcy lasu, co przyczynić może się do innych zagrożeń.

Znalezione obrazy dla zapytania wyrzucone jedzenie w lesie zdjecia
Zgodnie z obowiązującym prawem przekazanie żywności organizacjom pozarządowym obarczone jest koniecznością odprowadzenia podatku VAT. Z obowiązku tego zwolnieni są darczyńcy wspierający organizacje pożytku publicznego. Pozostawienie niezabezpieczonej żywności w miejscu do tego nie przeznaczonym to dla odmiany łamanie przepisów sanitarnych.

 

zrodlo:https://swiatrolnika.info/informacje/5625-tona-jedzenia-wyladowala-w-lesie-bo-za-darowizne-trzeba-placic?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: