NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Tona jedzenia wylądowała w lesie, bo za darowiznę trzeba płacić

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

O tym, że w lesie, w niewielkiej odległości od Siemianowic Śląskich, tuż przy ścieżce rowerowej, zalegają potężne ilości, powoli rozkładającego się już jedzenia, władze gminy pionformowali mieszkańcy. Jak się okazało, po urzędniczych oględzinach, na przestrzeni około 300 metrów kwadratowych zalegają stare bułki, chleb i owoce. Szacowana ilość wyrzuconych produktów, według urzędników, to prawie tona.

Tona jedzenia wylądowała w lesie, bo za darowiznę trzeba płacić
W Siemianowicach, mimo iż byłoby zapotrzebowanie, niepotrzebnej żywności nie ma jak przekazać nie ponosząc za to kosztów. Nie istnieje tam bowiem żadna organizacja pożytku publicznego. Najbliższe takie są w Katowicach a to rodzi koszty transportu. Żywności takiej nie można również pozostawić w widocznym, dostępnym dla potrzebujących miejscu, gdyż nie jest to zgodne z przepisami sanitarnymi.
Wyrzucone w lesie jedzenie musi zostać posprzątane, za co zapewne koszty poniesie sprawca tego uczynku, jeżeli zostanie ustalony. W chwili obecnej z darmowej stołówki korzystają mieszkańcy lasu, co przyczynić może się do innych zagrożeń.

Znalezione obrazy dla zapytania wyrzucone jedzenie w lesie zdjecia
Zgodnie z obowiązującym prawem przekazanie żywności organizacjom pozarządowym obarczone jest koniecznością odprowadzenia podatku VAT. Z obowiązku tego zwolnieni są darczyńcy wspierający organizacje pożytku publicznego. Pozostawienie niezabezpieczonej żywności w miejscu do tego nie przeznaczonym to dla odmiany łamanie przepisów sanitarnych.

 

zrodlo:https://swiatrolnika.info/informacje/5625-tona-jedzenia-wyladowala-w-lesie-bo-za-darowizne-trzeba-placic?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: