DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

fiskus wzywa do zapłaty wyższego VAT za hamburgery zjedzone kilka lat temu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

czwartek, 9.05.2019 r.

  

W całym kraju urzędy skarbowe rozsyłają do restauratorów wezwania do zapłaty wyższego VAT (nie 5 a 8 proc.) za hamburgery, kebaby i inne posiłki zamówione na wynos. Problem w tym, że w naliczaniu wyższego VAT-u fiskus stosuje prawo wstecz i żąda milionów złotych za okresy, kiedy 5-procentowa stawka była uznawana za prawidłową. Na kanwie tej sprawy powstają trzy pytania: 1) Co dzieje się z kasą państwa, że fiskus dopuszcza się aż tak perfidnych akcji? 2) Co z konstytucją dla biznesu, która miała zakazywać takich praktyk? 3) Dlaczego podatki muszą być aż tak niejasne?

Jakieś dwa tygodnie temu pisałem na łamach tego bloga, że rząd łapie „budżetową zadyszkę”. Okazało się bowiem, że już w okresie trzech pierwszych miesięcy tego roku kasa naszego państwa zanotowała deficyt na poziomie 4,5 mld zł. Wpływy do budżetu wyniosły 90,3 mld zł, natomiast wydatki osiągnęły poziom 94,8 mld zł, co przed odpaleniem tzw. „piątki Kaczyńskiego” było bardzo niedobrym sygnałem.


       

Jak załatać rosnącą dziurę w budżecie i przygotować się na falę nowych wydatków związanych z realizacją przedwyborczych obietnic? Rozwiązania są dwa. O pierwszym wspominał nie tak dawno premier Mateusz Morawiecki. To emisja długu. Zaciąganie nowych zobowiązań finansowych ma jednak ten minus, że w przyszłości trzeba będzie je zwrócić powiększone o odsetki. A to generuje kolejne koszty.

Jaki jest zatem drugi sposób na znalezienie pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie mieści się w bardzo pojemnym słowie. To tzw. „uszczelnianie”. O ile w początkowej fazie proces ten przynosił rządowi PiS wymierne korzyści pod każdym względem (walka z mafią VAT i mafią paliwową + zwiększone wpływy do budżetu), to po kilku latach jego trwania, kiedy w zakresie szarej / czarnej strefy uszczelniono już niemal wszystko, co było do uszczelnienia, a wydatki państwa nadal rosły, urzędnicy fiskusa zaczęli sięgać także po tych przedsiębiorców, którzy na co dzień działają legalnie i w dobrej wierze podejmują decyzje o charakterze podatkowym. Do takich decyzji jeszcze do niedawna należało naliczanie 5-proc. stawki VAT na posiłki zamówione w barach i restauracjach na wynos.

Teraz okazuje się, że właściciele barów i restauracji powinni jednak naliczać 8-proc. stawkę VAT. Sprawa nie byłaby problematyczna, gdyby nie fakt, iż fiskus zaczął wzywać do zapłaty wyższej stawki VAT za okresy, kiedy 5-procentowa stawka była uznawana za prawidłową.


Nie mam wątpliwości, że wsteczne podwyższanie podatku, a następnie wzywanie do jego uregulowania urąga obowiązującej od kwietnia ubiegłego roku tzw. konstytucji dla biznesu. Przypomnijmy – to pakiet ustaw, których celem było zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Konstytucja wprowadzała dwie ważne zasady: domniemanie uczciwości przedsiębiorcy orazprzyjazną interpretację przepisów (niejasne przepisy miały być rozstrzygane na korzyść przedsiębiorców). Niestety wygląda na to, że wydatki na realizację przedwyborczych obietnic mają znacznie wyższy priorytet niż jakieś tam zasady chroniące przedsiębiorców. Efektem jest wyzwanie restauratorów do zapłaty wyższego VAT za hamburgery zjedzone kilka lat temu…

Źródło: Fiskus domaga się wyższego VAT za hamburgery sprzedane kilka lat temu (businessinsider.com.pl)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “fiskus wzywa do zapłaty wyższego VAT za hamburgery zjedzone kilka lat temu

  1. ” Z ich przemówień wynikało, że Polska nie zapłaci odszkodowań za drugą wojnę światową. Wypowiedzi te były tak sformułowane, że ani razu nie padło w nich słowo “żydowskie” czy “żydzi” i właściwie nie wiadomo o czym mówili najważniejsi politycy PiS, ale do zaniepokojonego elektoratu podszedł……..”

    „Można to porównać do ich frazeologii przed wyborami w 2015 roku kiedy publicznie twierdzili, że nie przyjmą żadnych nielegalnych imigrantów. I to prawda, ale za to przyjęli miliony imigrantów legalnych. Czy w przypadku ustawy 447 i nowej polskiej ustawy reprywatyzacyjnej,…..”

    „Warto przypomnieć, że z ujawnionych przez “Wikileaks” depesz dyplomatycznych wynikało, że za PO prowadzono dokładnie takie same negocjacje. W depeszy ambasadora USA w Polsce został wymieniony Bronisław Komorowski…..”

    https://wolnemedia.net/wedlug-politykow-pis-polska-nie-zaplaci-odszkodowan-za-ii-wojne/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: