DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiński System Oceny Obywateli na sprzedaż. Australijczycy kupili kontrowersyjne oprogramowanie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pomyślelibyście, że w tak pięknym miejscu świata jak Australia, wolność człowieka może zostać ograniczona przed sztuczną inteligencję? Pewnie nie. Ale wkrótce może do tego dojść. Australia wdraża chiński system oceny obywateli.

Chiński monitoring brutalnie ocenia mieszkańców

Chiński monitoring brutalnie ocenia mieszkańców (Twitte

Niektórzy z was mogli jeszcze o nim nie słyszeć, ale Chińczycy korzystają z systemu monitorowania terenów publicznych. Kamery są wyposażone w system rozpoznawania twarzy i sprawdzają każdy ruch obywateli. Wszystkie dane są analizowane przez algorytmy.

W przypadku wykrycia nieprawidłowego zachowania, takiego jak chociażby wyrzucenie papierka na chodnik, AI wylicza karę. Jest nią utrata punktów w rankingu oceny publicznej. W przeciągu niecałego roku ukarano już 23 miliony obywateli Chin. 17,5 miliona osób otrzymało zakaz możliwości zakupu biletów lotniczych. Kolejne 5,5 miliona nie może kupić biletu na pociąg.

Nie brzmi to wesoło prawda? Jak donosi serwis Lifehacker, w Australii rozpoczęto proces wdrażania chińskiego systemu. Jednak, teoretycznie, tutaj ma to wyglądać trochę inaczej niż w przypadku Chin. Ale kto wie, czy to nie tylko przykrywka mająca na celu uniknięcie publicznej paniki.

Darwin to miasto na północy Australii zamieszkałe przez 130 tysięcy obywateli. Jego radni od dawna poszukiwali systemu monitoringu, który zwiększyłby poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Chińczycy wyszli z ofertą swojego oprogramowania rozpoznającego twarze oraz działania.

System rozpoznawania twarzy w Darwin podobno ma służyć do czegoś innego, niż w Chinach. Mówi się tutaj o „wykrywaniu nieodpowiedniego zachowania” tudzież sprawdzanie, czy dana osoba w mieście nie jest poszukiwana listem gończym.

Jeśli system wykryje łamanie prawa, tudzież pojawienie się zbiega na terytorium Darwin, policja otrzyma powiadomienie. Tutaj na szczęście decyzja, co zrobić, zostanie podjęta przez człowieka. Czas pokaże, czy wprowadzenie systemu rozpoznawania twarzy nie zakończy się skandaliczną inwigilacją.

 

Zobacz też: Nowy poziom inwigilacji. Chińczycy monitorują fale mózgowe pracowników

 

 

zrodlo:https://tech.wp.pl/chinski-system-oceny-obywateli-australia-darwin-monitoring-6378788565166209a

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: