DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

AUSTRALIA WPROWADZA CHIŃSKI SYSTEM KOMPUTEROWEJ OCENY OBYWATELI

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BEZPIECZEŃSTWO

Chiński inwigilacyjny System Ocen Obywateli pojawi się również w… Australii

Chyba już nikt z nas nie ma złudzeń, że piękna, odległa i dotąd uważana za ostoję wolności, Australia, staje się piekłem na Ziemi w kwestiach permanentnej inwigilacji i trzymania na krótkiej smyczy swoich obywateli.

Australia przez ostatnie lata udowodniała całemu światu, że jest krajem policyjnym, a władza robi wszystko, żeby jak najdogłębniej inwigilować swoich obywateli. To tam pierwszy raz na świecie zainaugurowano system biometrycznego skanowania twarzy osób i ich paszportów na lotniskach, a niebawem zostanie wprowadzona instalacja czipów szpiegujących w banknotach. W Kraju Kangurów policja może również dowolnie przejąc kontrolę nad domową kamerą, pojazdami oraz zmusić do podania hasła do smartfona, a to wszystko pod karą 10 lat więzienia. Ale to nie wszystko. Niebawem z aktu urodzenia nowo narodzonych dzieci zostanie usunięta informacja o płci, a obywatele oraz firmy nie będą mogli szyfrować stron i danych.

To jednak tak naprawdę nic, w porównaniu z tym, co teraz szykuje tamtejszy rząd. Jego przedstawiciele zainspirowali się Chinami w swoich wizjach stworzenia doskonałego państwa. Słynny i bardzo kontrowersyjny System Ocen Obywateli niebawem zapanuje w Kraju Kangurów. Chociaż rząd zapowiedział, że system będzie się nieco różnił od chińskiego, to jednak jego podstawy będą identyczne. Oczywiście później małymi kroczkami będzie się upodabniał do swojego starszego Wielkiego Brata.

Warto tutaj dodać, że chiński System Ocen Obywateli ukarał już 25 milionów obywateli, a działa dopiero od roku. Wszyscy, którzy dokonali występku i została im obniżona punktacja w systemie, zostali zamknięci w tzw. miejskim areszcie domowym, a mianowicie nie mogą opuszczać miast i swobodnie podróżować po kraju samolotami i pociągami. Są również baczniej od innych obserwowani przez funkcjonariuszów prawa i system kamer, składający się z setek ich milionów. Wszyscy nie mogą też starać się o kredyty, ich pracodawcy składają regularne raporty o ich zachowaniu w pracy i wynagrodzeniach, a inni obywatele, którzy mają wgląd do rankingu, częściej ich unikają, by sami nie znaleźć się na cenzurowanym.

Chiński inwigilacyjny System Ocen Obywateli pojawi się również w… Australii. Fot. Pexels.

Pilotażowy program zostanie zainaugurowany w mieście Darwin na północy Australii. Na początek w mieście zostanie zainstalowany najnowocześniejszy na świecie system monitoringu, który będzie wspierany sztuczną inteligencją. Jego zadaniem będzie obserwowanie ludności i wykrywanie wszelakich odstęp od normy. W Chinach odbywa się to w identyczny sposób, tyle że zebrane dane o poszczególnych osobach są później wykorzystywane przeciwko nim w Systemie Oceny Obywateli. Odbywa się to praktycznie automatycznie z wsparciem sztucznej inteligencji.

W przypadku Australii ma być podobnie, ale na początek nieodpowiednie zachowanie ludzi będzie natychmiast zgłaszane funkcjonariuszom prawa i to oni, a nie sztuczna inteligencja, będą podejmowali dalsze decyzje w tej sprawie. Może wydawać się, że takie systemy zapewnią większe bezpieczeństwo mieszkańcom Australii, ale jak to mawiał Benjamin Franklin: „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego”. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że taki scenariusz zrealizuje się we wszystkich krajach, które takie systemy będą wprowadzały.

Źródło: GeekWeek.pl/LifeHacker / Fot. Twitter/Pexels

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “AUSTRALIA WPROWADZA CHIŃSKI SYSTEM KOMPUTEROWEJ OCENY OBYWATELI

  1. „Kiedy spytamy jakiegoś polityka, jaki ma długofalowy pomysł na rozwój gospodarczy, to najpewniej odpowie, że jest nim wzrost PKB. A gdy zaczniemy dopytywać, jak ten wzrost ma zostać osiągnięty, to okaże się, że pomysły większości polityków sprawdzają się do pomagania korporacjom w osiągnięciu sukcesu. Czyli na przykład do podpisywania umów międzynarodowych, których najbardziej namacalnym skutkiem jest znoszenie kolejnych regulacji dla korporacji i przyznawanie im coraz większej władzy.”

    „Oprócz zwolnień podatkowych zaoferowano Amazonowi możliwość pobierania od pracowników danin, które ci przekazywali wcześniej do kasy publicznej. Konopczyński słusznie zauważa, że to rozwiązanie znane ze średniowiecza, gdzie lokalne władze lub Kościół mogły upoważnić lennika do pobierania podatków lub egzekwowania innych obowiązków.”

    „Ceną za niewielką poprawę wygody konsumenckiej jest ograniczenie naszych możliwości wpływania na kształt społeczeństw, które zamieszkujemy.”

    https://wolnemedia.net/uber-i-inne-iluzje-postepu/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: