"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

AUSTRALIA WPROWADZA CHIŃSKI SYSTEM KOMPUTEROWEJ OCENY OBYWATELI

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]

BEZPIECZEŃSTWO

Chiński inwigilacyjny System Ocen Obywateli pojawi się również w… Australii

Chyba już nikt z nas nie ma złudzeń, że piękna, odległa i dotąd uważana za ostoję wolności, Australia, staje się piekłem na Ziemi w kwestiach permanentnej inwigilacji i trzymania na krótkiej smyczy swoich obywateli.

Australia przez ostatnie lata udowodniała całemu światu, że jest krajem policyjnym, a władza robi wszystko, żeby jak najdogłębniej inwigilować swoich obywateli. To tam pierwszy raz na świecie zainaugurowano system biometrycznego skanowania twarzy osób i ich paszportów na lotniskach, a niebawem zostanie wprowadzona instalacja czipów szpiegujących w banknotach. W Kraju Kangurów policja może również dowolnie przejąc kontrolę nad domową kamerą, pojazdami oraz zmusić do podania hasła do smartfona, a to wszystko pod karą 10 lat więzienia. Ale to nie wszystko. Niebawem z aktu urodzenia nowo narodzonych dzieci zostanie usunięta informacja o płci, a obywatele oraz firmy nie będą mogli szyfrować stron i danych.

To jednak tak naprawdę nic, w porównaniu z tym, co teraz szykuje tamtejszy rząd. Jego przedstawiciele zainspirowali się Chinami w swoich wizjach stworzenia doskonałego państwa. Słynny i bardzo kontrowersyjny System Ocen Obywateli niebawem zapanuje w Kraju Kangurów. Chociaż rząd zapowiedział, że system będzie się nieco różnił od chińskiego, to jednak jego podstawy będą identyczne. Oczywiście później małymi kroczkami będzie się upodabniał do swojego starszego Wielkiego Brata.

Warto tutaj dodać, że chiński System Ocen Obywateli ukarał już 25 milionów obywateli, a działa dopiero od roku. Wszyscy, którzy dokonali występku i została im obniżona punktacja w systemie, zostali zamknięci w tzw. miejskim areszcie domowym, a mianowicie nie mogą opuszczać miast i swobodnie podróżować po kraju samolotami i pociągami. Są również baczniej od innych obserwowani przez funkcjonariuszów prawa i system kamer, składający się z setek ich milionów. Wszyscy nie mogą też starać się o kredyty, ich pracodawcy składają regularne raporty o ich zachowaniu w pracy i wynagrodzeniach, a inni obywatele, którzy mają wgląd do rankingu, częściej ich unikają, by sami nie znaleźć się na cenzurowanym.

Chiński inwigilacyjny System Ocen Obywateli pojawi się również w… Australii. Fot. Pexels.

Pilotażowy program zostanie zainaugurowany w mieście Darwin na północy Australii. Na początek w mieście zostanie zainstalowany najnowocześniejszy na świecie system monitoringu, który będzie wspierany sztuczną inteligencją. Jego zadaniem będzie obserwowanie ludności i wykrywanie wszelakich odstęp od normy. W Chinach odbywa się to w identyczny sposób, tyle że zebrane dane o poszczególnych osobach są później wykorzystywane przeciwko nim w Systemie Oceny Obywateli. Odbywa się to praktycznie automatycznie z wsparciem sztucznej inteligencji.

W przypadku Australii ma być podobnie, ale na początek nieodpowiednie zachowanie ludzi będzie natychmiast zgłaszane funkcjonariuszom prawa i to oni, a nie sztuczna inteligencja, będą podejmowali dalsze decyzje w tej sprawie. Może wydawać się, że takie systemy zapewnią większe bezpieczeństwo mieszkańcom Australii, ale jak to mawiał Benjamin Franklin: „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego”. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że taki scenariusz zrealizuje się we wszystkich krajach, które takie systemy będą wprowadzały.

Źródło: GeekWeek.pl/LifeHacker / Fot. Twitter/Pexels

One thought on “AUSTRALIA WPROWADZA CHIŃSKI SYSTEM KOMPUTEROWEJ OCENY OBYWATELI

  1. „Kiedy spytamy jakiegoś polityka, jaki ma długofalowy pomysł na rozwój gospodarczy, to najpewniej odpowie, że jest nim wzrost PKB. A gdy zaczniemy dopytywać, jak ten wzrost ma zostać osiągnięty, to okaże się, że pomysły większości polityków sprawdzają się do pomagania korporacjom w osiągnięciu sukcesu. Czyli na przykład do podpisywania umów międzynarodowych, których najbardziej namacalnym skutkiem jest znoszenie kolejnych regulacji dla korporacji i przyznawanie im coraz większej władzy.”

    „Oprócz zwolnień podatkowych zaoferowano Amazonowi możliwość pobierania od pracowników danin, które ci przekazywali wcześniej do kasy publicznej. Konopczyński słusznie zauważa, że to rozwiązanie znane ze średniowiecza, gdzie lokalne władze lub Kościół mogły upoważnić lennika do pobierania podatków lub egzekwowania innych obowiązków.”

    „Ceną za niewielką poprawę wygody konsumenckiej jest ograniczenie naszych możliwości wpływania na kształt społeczeństw, które zamieszkujemy.”

    https://wolnemedia.net/uber-i-inne-iluzje-postepu/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: