NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Katolików można obrażać, ale Tuska już nie? Przypomnijmy, że za „Donald matole…” zatrzymano 43 osoby

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Donald Tusk odniósł się wczoraj do sprawy „Matki Boskiej z tęczą w tle” stwierdzając, iż fakt, że autorka tej grafiki została zatrzymana i przesłuchana z uwagi na okoliczność obrazy uczuć religijnych „nie mieści mu się w głowie”. Na miejscu Tuska byłbym jednak ostrożny z kategorycznym stwierdzeniem co się w głowie mieści, a co nie. Warto mu przypomnieć, że w 2011 roku, w czasie kiedy był premierem, policja zatrzymała 43 osoby za to, że śpiewały „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Sprawy 11 z nich skończyły się w sądzie (!).

foto: internet / European People’s Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0

W sprawie grafiki autorstwa Elżbiety Podleśnej (Matka Boska z 6-kolorową [tj. symbolem LGBT] tęczową aureolą) mój pogląd jest tożsamy z poglądem wyrażonym przez publicystę Łukasza Warzechę, który na swoim twitterze napisał: „Niezależnie od tego, co myślę o działaniach policji w tej sprawie – prosiłbym, żeby nie wmawiać mi, że tęcza na wizerunku Matki Bożej to nieszkodliwy znak przymierza człowieka z Bogiem. Intencja i znaczenie tęczy tutaj są oczywiste dla każdego, kto nie próbuje być hipokrytą

Raczej innego zdania jest były premier, a obecnie szef Rady Europejskiej – Donald Tusk. Podczas wczorajszego wystąpienia na Uniwersytecie Poznańskim stwierdził, że informacja o sprawie grafiki Podleśnej „niestety obiegła cały świat”: – „Informacja o tym, że została zatrzymana i przesłuchiwana autorka pewnej grafiki, kontrowersyjnej, Matka Boska z tęczą w tle” – powiedział Tusk, po czym dodał, że „nie mieści się mu to w głowie”.

Jeśli mam być szczery, to akurat na miejscu Tuska byłbym ostrożny z wygłaszaniem kategorycznych opinii, że „coś się nie mieści w głowie”. Przypomnijmy, że w czasie kiedy był premierem policja zatrzymała 43 osoby, które śpiewały „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Sprawy 11 z nich skończyły się w sądzie nałożeniem grzywien w wysokości od 500 do 1000 zł!

Sprawa zatrzymania 43 osób za uliczną przyśpiewkę również wydaje się „nie mieścić w głowie”. A jednak część z tych osób została ukarana za obrażanie prezesa rady ministrów. Teraz, kiedy za obrażanie katolików prowokacyjną grafiką zatrzymana została Elżbieta Podleśnej, jest wielka afera i publiczne stwierdzanie, że „to się w głowie nie mieści”. W kontekście powyższego warto zadać pytanie –czy obrażanie niektórych osób może być dopuszczalne, a innych już nie? Czy powinny nas w tym aspekcie obowiązywać podwójne standardy? Czy też może wszystkich traktujemy na równi?

Źródło: Za „Donald matole…”, 43 osoby zatrzymane (tvn24.pl)
Źródło: Kibice Jagiellonii ukarani grzywnami za okrzyki „Donald, matole” (Rmf24.pl)
Źródło: Donald Tusk w Poznaniu. Szef RE skomentował sprawę tęczowej Matki Boskiej: Nie mieści mi się to w głowie (Gazeta.pl)
Źródło: Łukasz Warzecha (Twitter.com)

zrodlo:http://niewygodne.info.pl/artykul9/04823-Czy-katolikow-mozna-obrazac-a-Tuska-nie.htm?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: