"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 21,00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI vs ADOLF KUDLIŃSKI22 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Katolików można obrażać, ale Tuska już nie? Przypomnijmy, że za „Donald matole…” zatrzymano 43 osoby

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]

Donald Tusk odniósł się wczoraj do sprawy „Matki Boskiej z tęczą w tle” stwierdzając, iż fakt, że autorka tej grafiki została zatrzymana i przesłuchana z uwagi na okoliczność obrazy uczuć religijnych „nie mieści mu się w głowie”. Na miejscu Tuska byłbym jednak ostrożny z kategorycznym stwierdzeniem co się w głowie mieści, a co nie. Warto mu przypomnieć, że w 2011 roku, w czasie kiedy był premierem, policja zatrzymała 43 osoby za to, że śpiewały „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Sprawy 11 z nich skończyły się w sądzie (!).

foto: internet / European People’s Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0

W sprawie grafiki autorstwa Elżbiety Podleśnej (Matka Boska z 6-kolorową [tj. symbolem LGBT] tęczową aureolą) mój pogląd jest tożsamy z poglądem wyrażonym przez publicystę Łukasza Warzechę, który na swoim twitterze napisał: „Niezależnie od tego, co myślę o działaniach policji w tej sprawie – prosiłbym, żeby nie wmawiać mi, że tęcza na wizerunku Matki Bożej to nieszkodliwy znak przymierza człowieka z Bogiem. Intencja i znaczenie tęczy tutaj są oczywiste dla każdego, kto nie próbuje być hipokrytą

Raczej innego zdania jest były premier, a obecnie szef Rady Europejskiej – Donald Tusk. Podczas wczorajszego wystąpienia na Uniwersytecie Poznańskim stwierdził, że informacja o sprawie grafiki Podleśnej „niestety obiegła cały świat”: – „Informacja o tym, że została zatrzymana i przesłuchiwana autorka pewnej grafiki, kontrowersyjnej, Matka Boska z tęczą w tle” – powiedział Tusk, po czym dodał, że „nie mieści się mu to w głowie”.

Jeśli mam być szczery, to akurat na miejscu Tuska byłbym ostrożny z wygłaszaniem kategorycznych opinii, że „coś się nie mieści w głowie”. Przypomnijmy, że w czasie kiedy był premierem policja zatrzymała 43 osoby, które śpiewały „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Sprawy 11 z nich skończyły się w sądzie nałożeniem grzywien w wysokości od 500 do 1000 zł!

Sprawa zatrzymania 43 osób za uliczną przyśpiewkę również wydaje się „nie mieścić w głowie”. A jednak część z tych osób została ukarana za obrażanie prezesa rady ministrów. Teraz, kiedy za obrażanie katolików prowokacyjną grafiką zatrzymana została Elżbieta Podleśnej, jest wielka afera i publiczne stwierdzanie, że „to się w głowie nie mieści”. W kontekście powyższego warto zadać pytanie –czy obrażanie niektórych osób może być dopuszczalne, a innych już nie? Czy powinny nas w tym aspekcie obowiązywać podwójne standardy? Czy też może wszystkich traktujemy na równi?

Źródło: Za „Donald matole…”, 43 osoby zatrzymane (tvn24.pl)
Źródło: Kibice Jagiellonii ukarani grzywnami za okrzyki „Donald, matole” (Rmf24.pl)
Źródło: Donald Tusk w Poznaniu. Szef RE skomentował sprawę tęczowej Matki Boskiej: Nie mieści mi się to w głowie (Gazeta.pl)
Źródło: Łukasz Warzecha (Twitter.com)

zrodlo:http://niewygodne.info.pl/artykul9/04823-Czy-katolikow-mozna-obrazac-a-Tuska-nie.htm?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: