DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PILNE !! INSTRUKCJA – JAK NIE PAŚĆ W POLSCE OFIARĄ RABUNKU BANKOWEGO !! SPRAWDŹ BO KOMORNIK LITOŚCI CI NIE OKAŻE…..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

polsat-prognoza-pogody-featured

Jak zastrzec dowód osobisty? Gdzie należy się udać w celu zastrzeżenia swojego dowodu? Wyjaśniamy, co zrobić krok po kroku w razie zgubienia lub kradzieży dowodu osobistego.

Jak zastrzec dowód osobisty?

Jak zastrzec dowód osobisty? Najczęściej ludzie zadają sobie to pytanie, gdy zgubią dowód osobisty lub zostanie on im skradziony. W takim wypadku zastrzeżenie dowodu jest koniecznością, aby nie stać się ofiarą oszustów.

Zgubienie dowodu osobistego lub jego kradzież – zagrożenia

Dowód osobisty to rzecz, która nigdy nie może trafić w niepowołane ręce! Utrata dowodu osobistego przez kradzież lub zgubienie to niemały problem dla każdego człowieka wywołujący dużo stresu. Dowód osobisty to nie tylko dokument potwierdzający tożsamość – pozwala on również załatwić różnego rodzaju sprawy urzędowe, ale też wziąć kredyt, pożyczkę lub kupić coś na raty. Jeśli złodziej jest w posiadaniu cudzego dowodu, może narazić osobę, która go straciła, na ogromne straty finansowe, a nawet problemy prawne.

Gdzie zablokować dowód osobisty?

Aby zablokować swój dowód osobisty, należy najpierw odróżnić zagubienie od jego kradzieży. Przy kradzieży dowodu należy udać się na policję, gdzie otrzyma się odpowiednie zaświadczenie chroniące przed przykrymi konsekwencjami. Jednak jeśli dowód został po prostu zgubiony, pójście na policję nic nie da. Należy jak najszybciej zawiadomić o tym fakcie najbliższy organ gminy albo odpowiadająca miejscu pobytu polską placówkę konsularną.

Zastrzeżenie dowodu osobistego – krok po kroku

  1. W razie zgubienia dowodu, wydrukuj formularz „Zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego” i wypełnij go.
  2. Weź z sobą inny dokument potwierdzający tożsamość, np. ważny paszport.
  3. Udaj się na posterunek policji lub do Urzędu Gminy i dokonaj zgłoszenia.
  4. Odbierz zaświadczenie o utracie dowodu osobistego.

Warto również ochronić się przed takimi sytuacjami. Można założyć konto w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. W razie zgubienia lub kradzieży dowodu, takie konto umożliwia jego zastrzeżenie w szybki sposób przez Internet oraz daje duże poczucie kontroli nad tym, co się dzieje z naszymi danymi osobowymi. Zaś funkcja alertu kredytowego BIK natychmiast powiadania właściciela konta o ewentualnym wniosku kredytowym, który mógłby chcieć złożyć złodziej posiadający utracony dowód.

polsat-prognoza-pogody-featured

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: