DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Gmyz na tropie międzynarodowego spisku hodowców koni. „Światowe lobby chciało przejąć stadniny”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1. Cezary Gmyz: W Janowie Podlaskim działa lobby o światowym zasięgu 
2. Jego częścią mają być m.in. arabscy szejkowie, dążący do „przejęcia stadnin” 
3. „Odwołanie dyrektorów naruszyło ich interesy” – mówił Gmyz w TV Republika

Cezary Gmyz tropi spisek w Janowie Podlaskim1 z 3

Cezary Gmyz tropi spisek w Janowie Podlaskim– Fot. Wojciech Olkusik, Filip Klimaszewski/ Agencja Gazeta

Dziennikarz Cezary Gmyz podzielił się z widzami TV Republika teorią na temat odwołania dyrektorów stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie.

– Naruszyło to interesy lobby o zasięgu światowym. Hodowla koni arabskich jest jak towar luksusowy, z najwyższej półki ( ) Wokół tej sprawy wyrosła narośl grup interesów nie tylko z Polski – stwierdził Gmyz w programie „Chłodnym okiem”.

Plany „przejęcia” stadnin

Według jego teorii, to Arabowie próbowali odnowić swoją hodowlę koni kosztem Polaków. W procederze „przejęcia biznesu” miała również brać udział Shirley Watts, żona perkusisty Rolling Stones. To jej klacze padły w ostatnim czasie w Janowie Podlaskim.

Janów Podlaski, aukcja koni2 z 3

Janów Podlaski, aukcja koni– Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

Gmyz uważa, wcześniej planowano prywatyzację stadnin, ale „zabrakło na to czasu”. – Gdyby nie krowy dające mleko, hodowle koni od wielu lat przynosiłyby straty [w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie hoduje się również krowy mleczne – przyp. red.]. To dziwne, bo jak ktoś jeździ Porsche [Gmyz ma zapewne na myśli arabskich szejków – przyp. red.], to raczej nie prowadzi niedochodowej firmy – mówił dziennikarz. Stwierdził również, że „osoby z branży, z którymi rozmawiał” mówiły mu o „splocie różnych interesów” w stadninach.

– Ktoś dosypał tym koniom do paszy antybiotyki przeznaczone dla drobiu, które są śmiertelne dla klaczy. Nie wiadomo, skąd się tam wzięły, bo w Janowie Podlaskim nie hoduje się drobiu, tylko konie – zauważył Gmyz.

Dziennikarz przypomniał również, że w ostatnich latach w Janowie padło 51 koni, ale „nikt nie robił z tego afery, bo ktoś trzymał na tym łapę”.

– To stosunkowo wąski krąg ludzi. Około 200 osób, które znają się jak łyse konie – podsumował ironicznie Gmyz.

Co się dzieje w Janowie Podlaskim?

W ciągu ostatnich miesięcy w Janowie Podlaskim padły już trzy klacze, w tym dwie należące do Shirley Watts, żony perkusisty Rolling Stones. Watts postanowiła zabrać pozostałe w stadninie konie. Obecnie trwa postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu klaczy.

Cezary Gmyz3 z 3

Cezary Gmyz– Fot. Sławomir Kamiński / AG

Wcześniej prezesi stadnin koni arabskich: Marek Trela z Janowa Podlaskiego i Jerzy Białobok z Michałowa oraz inspektor ds. hodowli koni Anna Stojanowska zostali zdymisjonowali przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych 19 lutego. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło ze strony polityków opozycji i mediów.

 

zrodlo:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19877749,gmyz-na-tropie-miedzynarodowego-spisku-hodowcow-koni-swiatowe.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: