DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Afera SKOK. Próba umorzenia 300 mln zł długu Kasy Krajowej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były ekonomista SKOK miał próbować przepchnąć przez parlament poprawkę, dzięki której do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie trafiłoby 270 mln zł ze SKOK

Afera SKOK. Próba umorzenia 300 mln zł długu Kasy Krajowej

(East News)

(Fot: fot. Stefan Maszewski/REPORTER)

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, na który składają wszystkie banki w kraju, w 2013 roku ratował udający SKOK Wspólnota. Spłacił 800 mln zł depozytów kasy – opisuje sprawę „Gazeta Wyborcza”.

Pieniądze miał odzyskać z Funduszu Stabilizacyjnego Kasy Krajowej SKOK, który przed BGK miał być rękojmią dla SKOK-ów, które znalazły się w trudnej sytuacji. Jednak pieniędzy na koncie funduszu nie było – miały zostać wyprowadzone tuż przed objęciem Wspólnoty nadzorem KNF.

W marcu 2015 roku BFG pozwał Kasę Krajową SKOK do Sądu Okręgowego w Gdańsku – podstawowa kwota to 269 mln 844 tys. zł, ale co roku odsetki rosną o 4,4 mln zł – wskazuje „Wyborcza”. Dziś dług to już ponad 290 mln zł.

Jak informuje rzecznik sądu, BFG oparł roszczenie o art. 55 ust. la ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. To nim właśnie zajął się później Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były ekonomista SKOK w sejmowej komisji finansów publicznych.

Szewczak, według „Wyborczej”, miał próbować przepchnąć poprawkę, która unieszkodliwiłaby pozew BFG, likwidując niewygodny artykuł.

 

Zobacz: Poseł PiS i były ekonomista SKOK oskarża KNF o manipulacje. Chce „dobrej zmiany” na stanowisku szefa

Z protokołu wynika, że zgłosił ją przedstawiciel KK SKOK Paweł Pelc, a przejęli posłowie PiS Szewczak, Kosztowniak i Małecki. Przeciw był Piotr Nowak z resortu finansów.

Poprawka przepadła. Poseł Janusz Szewczak nie odpowiedział na pytania dziennika.

 

 

 

zrodlo:https://www.money.pl/gospodarka/afera-skok-proba-umorzenia-300-mln-zl-dlugu-kasy-krajowej-6377965301483137a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: