DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czuć się dobrze z samym sobą nie ma ceny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Czuć się dobrze we własnej skórze nie ma ceny. Takie psychologiczne rzemiosło wymaga od nas dwóch rzeczy. Pogodzenia się z przeszłością, by zapomnieć o rozczarowaniach i przestać obsesyjnie myśleć o przeszłości, by uciszyć nasze lęki.

Znalezione obrazy dla zapytania czuc sie dobrze z samym soba zdjecia

Dobre samopoczucie to przede wszystkim nauka właściwego myślenia, skupienie się na teraźniejszości, gdzie kształtuje się wewnętrzny spokój, którego nikt nie powinien zakłócać.

Z pewnością wszyscy zgadzamy się z tymi stwierdzeniami. Dlaczego jednak jest nam trudno znaleźć tę wewnętrzną równowagę, dzięki której możemy czuć się dobrze, poczuć się spełnieni, gdzie możemy cieszyć się tym, co mamy i co nas charakteryzuje?

Czy tego chcemy, czy nie, zawsze coś zawodzi, coś, co nam przeszkadza i uniemożliwia nam trwać w dobrobycie. Tym, który nie wygasa i pozostaje niezachwiany, gdy nadchodzą wiatry i przeciwności.

„Bycie sobą w świecie, który nieustannie stara się byś sobą nie był, jest największym osiągnięciem”

Ralph Waldo Emerson

Świat psychologii zawsze koncentrował swoje wysiłki na ułatwieniu tego właśnie celu. Jednak należy pamiętać, że jego początki były nieco skomplikowane. Przez długi czas ich teorie dążyły do zrozumienia jedynie najbardziej patologicznej wizji wszechświata. Dopiero pod koniec lat 70. postacie takie jak Martin Seligman lub Aaron T. Beck dały początek rewolucyjnej i inspirującej zmianie.

Znalezione obrazy dla zapytania czuc sie dobrze z samym soba zdjecia

Martin Seligman, znany z badań nad depresją i wyuczoną bezradnością, uważał, że konieczne jest skierowanie dziedziny psychologii w innym kierunku: szczęścia. Aaron T. Beck, z drugiej strony, pionier terapii poznawczej, również nauczył nas czegoś niezwykle ważnego. Nauczył nas, by czuć się dobrze z samym sobą, należy pamiętać o pewnym pozytywnym filtrze, zarówno gdy patrzymy na zewnątrz, jak i do wewnątrz.

mężczyzna nad jeziorem

Akceptacja, klucz do dobrego samopoczucia

Epiktet powiedział w swoim „Podręczniku życia”, że ludzie często upierają się, by to życie dopasowywało się do naszych pragnień. Jest to niemal dziecinna zachcianka i ponieważ jest prawie niemożliwa do spełnienia powoduje wielką frustrację. Dlatego też ten najbardziej znany stoik radził nam, byśmy po prostu nauczyli się akceptować rzeczy takimi, jakimi są.

Sztuka czucia się dobrze z samym sobą jest więc ćwiczeniem akceptacji. Należy jednak pamiętać, że akceptacja nie jest równoznaczna z biernością czy rezygnacją. W rzeczywistości jest to łatwiejsze niż nam się wydaje i wymaga zaangażowania naszych wysiłków w szereg wyzwań:

Znalezione obrazy dla zapytania czuc sie dobrze z samym soba zdjecia

  • Zaakceptuj negatywną stronę rzeczy, gdy tylko się pojawią, by mieć możliwość przejęcia kontroli i wprowadzenia zmian. Na przykład bardzo ważnym jest, abyśmy mogli szybko wyłapać ograniczające i negatywne myśli, zanim w pełni opanują nasz umysł i nasze nastawienie.
  • Zaakceptuj to, kim jesteś, zaakceptuj swoją przeszłość i teraźniejszość. Zaakceptuj osobę, którą każdego widzisz w lustrze razem z jej zaletami i wadami. Zaakceptuj siebie samego nie czekając aż inni zrobią to za Ciebie.
Kobieta z chmurą

Czuć się dobrze z samym sobą oznacza ćwiczenie akceptacji, która daje nam kontrolę nad naszymi myślami. Być może to, co znajduje się wokół nas, lub ludzie, którzy są częścią naszego najbliższego otoczenia, nie zawsze zachowują się tak, jak byśmy tego chcieli. Jednak nic z tego nie powinno nas wyprowadzić z równowagi.

Jeśli potrafimy zachować wewnętrzny spokój, jeśli mamy miłość do samego siebie i potrafimy zachować równowagę nie ma żadnej chmury, która mogłaby zasłonić nam słońce.

Czuć się dobrze z samym sobą, czyli jak docenić samego siebie

Docenianie samego siebie to ćwiczenie równie użyteczne, co nieznane.Możemy odkryć je z czasem, gdy zdamy sobie sprawę, że przez długi czas nas zaniedbywaliśmy. Gdy czujemy się, jak pionek na szachownicy, który wydaje się nie mieć wartości i o którym nikt nigdy nie pamięta. Chcemy być „Królową”, ale by tak się stało musimy pamiętać, ile jesteśmy warci i jaką rolę odgrywamy w tej grze zwanej życiem.

Znalezione obrazy dla zapytania czuc sie dobrze z samym soba zdjecia

Możemy osiągnąć to wszystko poprzez docenianie nas samych w inteligentny sposób. Oznacza to czuć się częścią wszystkiego, co robimy i być zadowolnym z każdego wykonywanego przez nas aktu. W ten sposób i jeśli wcześniej mówiliśmy o większej kontroli nad naszymi myślami, teraz jest ten moment, aby nauczyć się cenić samych siebie poprzez naszą codzienną rutynę.

Spójrzmy na przykłady.

  • Czuć się dobrze z samym sobą oznacza wybierać osoby, którymi się otaczamy, którzy będą częścią naszej podróży.
  • Czuć się dobrze z samym sobą oznacza również poczucie własnej skuteczności, docenianie siebie za nasze sukcesy i małe codzienne osiągnięcia.
  • Oznacza to także zgodność tego, co mówimy i robimy, z tym, czego chcemy i co wykonujemy.
chłopiec w kole z książek

Ponadto nie możemy zapominać o pewnym bardzo ważnym aspekcie. Czuć się dobrze z tym, kim jesteś i tym, co masz jest przede wszystkim związane z poczuciem komfortu. Ponieważ uczucie wolności, które doceniamy u niektórych ludzi, czasami nawet u nas samych, rodzi się z braku ciężaru, odpowiedzialności na plecach.

Nic nie jest tak satysfakcjonujące jak to uczucie, gdy wiemy, że nie ma żadnych wczorajszych kłopotów lub łańcuchów, które inni przykuwają do naszych stóp, aby utrudnić nasze ruchy i możliwość rozwoju. Nie zaniedbujmy więc tej sztuki dobrego samopoczucia. Ćwiczenia, które wymaga naszej woli i determinacji.

 

 

zrodlo:https://pieknoumyslu.com/czuc-sie-dobrze-z-samym-soba/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: