DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chodzenie boso to znakomita terapia – zrzuć buty dla zdrowia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Chodzenie boso należy najprzyjemniejszych terapii leczniczych.  Pole magnetyczne ziemi ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Ludzkie ciało i wszystko co żyje funkcjonuje jest nierozerwalnie związane z prądem elektrycznym, jonami ładunkach dodatnich i ujemnych, polami elektromagnetycznymi.  Praca organów jest zasilana elektrycznie z układu nerwowego i sterowana przez chemiczne neuroprzekaźniki.

Znalezione obrazy dla zapytania chodzenie boso zdjecia

Wśród wszystkich ssaków żyjących na planecie tylko człowiek chodzi na dwóch nogach. Nie jest to przypadek, bo organizm ludzki jest jak „bateria” o przeciwnych biegunach. Po jednej stronie wytwarza się potencjał dodatni, po drugiej ujemny. Z energią ziemi i jej polem elektromagnetycznym łączymy się poprzez stopy.

Hipokrates już 4 wieki temu powiedział „najlepsze obuwie to brak obuwia”

na boso bez butów

Energia ziemi

Z chwilą pojawienia się obuwia zmniejszył się kontakt człowieka z ładunkami elektrycznymi ziemi. Odizolowaliśmy się od ziemi asfaltem, betonem, obuwiem na gumowych podeszwach. Na co dzień otoczeni elektroniką, tkaninami i tworzywami sztucznymi jesteśmy nieustannie naładowani dodatnio. Dla istot żywych jest to zabójcze.

Za życie w cywilizacyjnym komforcie płacimy zaburzeniami na poziomie fizycznym i psychicznym:

 • rozregulowaniem rytmu biologicznego
 • nerwicami, bezsennością
 • stanami zapalnymi w organizmie
 • utratą sił, energii
 • napięciami mięśni, kości, bólami głowy
 • chorobami i przedwczesnym starzeniem.

Na szczęście ziemia gromadzi na swojej powierzchni ujemny ładunek elektryczny. Poprzez bezpośredni kontakt stóp z ziemią przejmujemy elektrony równoważąc ładunki w ciele.  Chodzenie boso po trawie, ściółce leśnej, piasku, kamieniach jest doskonałą darmową terapią. Dosłownie ładuje nasze akumulatory. Poprzez gołe stopy osiągamy naturalny, najbardziej dla nas korzystny potencjał elektromagnetyczny.

chodzenie boso korzyści uziemianie

 

Chodzenie boso dla zdrowia

Uziemienie

Uziemiamy się poprzez bezpośredni kontakt podeszwy stóp z ziemią.  Wymieniamy ładunki elektryczne i łączymy się z częstotliwościami ziemi. Rozładowujemy ciało z nadmiaru ładunków dodatnich. Powstają korzystne zmiany elektrofizjologiczne i organizm zaczyna się regenerować.

 • Ujemne naładowane elektrony pochłaniają wolne rodniki
 • Regulują się pracę serca i układu krążenia
 • Spada produkcja kortyzolu, układ nerwowy wycisza
 • Poprawia się jakość krwi, organizm się dotlenia
 • Zmniejszają stany zapalne, stymuluje organizm do samo naprawy
 • Zasila w energię, pobudza, dodaje sił

Wystarczy 10-20 minutowy spacer na bosaka by nastąpiła wymiana ładunków. Im częściej i dłużej będziemy chodzić na boso tym więcej energii życiowej otrzymamy. Najszybciej wymiana ładunków następuje na mokrym, wilgotnym podłożu.

boso po mokrej ziemi

 

Masaż receptorów na stopach

Na stopach mamy 72 tysiące zakończeń nerwowych. Chodzenie boso to  masaż stóp stymulujący pracę organów wewnętrznych. Podczas chodzenia po nierównych powierzchniach silny nacisk na receptory wzbudza pobudza procesy naprawcze w całym ciele.

Hartownie

Chodzenie boso hartuje i ogólnie wzmacnia. Ks. Kneipp chodzenie boso zaliczał do najdoskonalszych sposobów hartujących organizm. Brodzenie w strumyku, chodzenie boso po mokrej trawie, ziemi  to przyjemność i trening systemu odpornościowego.  Często widzimy na ulicach żebrzące rumuńskie dzieci. Lekko ubrane chodzą boso w deszcz  czasem mróz. Nawet jak wszyscy kichają nie dotyka je grypa i przeziębienie.

Wzmocnienie stóp i kostek

Obuwie wiąże stopy i dolne mięśnie, uniemożliwia prawidłowe zginanie palców co powoduje zmiany morfologiczne. Chodzenie boso nie ogranicza stóp, pozwala poruszać się w sposób naturalny. Aktywuje połączenia między stopami i mózgiem co zwiększa poczucie równowagi i świadomość. Chodzenie po piasku ściera zrogowaciały naskórek.

chodzenie boso dla zdrowia

Prawidłowa postawa

Chodzenie boso wspomaga kręgosłup. Obcasy, gumowe podeszwy i amortyzacja w butach zniekształcają naszą postawę. Chodzenie boso wymusza prawidłową postawę. Wzmacnia kręgosłup, mięśnie, stawy, redukuje bóle.

Relaks

Już samo samo zdjęcie obuwia i zanurzenie stóp w piasku lub miękkich źdźbłach trawy to niemal euforyczne doświadczenie. Ciało i umysł spowalniają, doświadczamy bycia tu i teraz. Chodzenie boso rozładowuje napięcie przywraca równowagę elektromagnetyczną, pobudza wydzielanie endorfin. Wymiernie pomaga przy nerwicach, depresji, problemach emocjonalnych. Pomaga w bezsenności, bólach głowy, napięciach w ciele.  Będąc w lesie połączmy chodzenie boso z przytulaniem się do drzew.

Związek  z naturą

Chodzenie boso wzmacnia połączenie z Matką Ziemią. Przypomina, że jesteśmy częścią tej planety, która nas żywi i utrzymuje przy życiu. Na boso pobieramy przez stopy energię ziemi razem z informacjami środowiskowymi. Podwyższamy poczucie świadomości, czujemy się wolni i zaczynamy stąpać mocno po ziemi. Bez kontaktu z ziemią i jej polem informacyjnym nie wiemy kim jesteśmy, nie umiemy się konfrontować z realiami życia, codziennością. Mamy problem ze złapaniem równowagi dosłownie i życiowo.

chodzenie boso korzysci zdrowotne

 

Chodzenie na boso  przynosi długą listę korzyści dla zdrowia. Badania to potwierdzają.  [1] Łagodzi objawy przewlekłych chorób neurodegeneracyjnych, obniża ciśnienie krwi, łagodzi migreny, cukrzycę, poprawia krążenie. zmniejsza ryzyko chorób serca i udarów mózgu. To doskonała profilaktyka przeciw bólom w plecach, krzyżu, ramionach i mięśniach nóg. Dłuższe spacerowanie na boso zmniejsza nadmierny apetyt i wspomaga odchudzanie. Nic dziwnego, przecieżenergię czerpiemy też z ziemi i słońca.

Małe dzieci instynktownie zdejmują podczas zabawy buty i skarpetki. Bierzmy z nich przykład, dajmy stopom poodpychać i pozwólmy sobie na kontakt z energią Ziemi.

 

zrodlo:https://sekrety-zdrowia.org/chodzenie-boso-korzysci-uziemianie/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Chodzenie boso to znakomita terapia – zrzuć buty dla zdrowia

 1. To prawda że chodzenie boso jest dla zdrowe. Sam w sierpniu podczas urlopu dwa tygodnie codziennie 24 godziny na dobę chodziłem boso. Czułem się świetnie. To jest takie dziwne uczucie jakby wolności, swobody, luzu. Później mi buty na nogach przeszkadzały. Izolowały mnie od Ziemii.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: