DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czym jest system?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

polsat-prognoza-pogody-featured

System to uklad elementow majacych strukturę i stanowiący logicznie uporządkowaną całość. Również uporządkowany zbiór twierdzeń, poglądów, tworzących jakąś teorię. Ale też określony sposób wykonywania jakiejś czynności lub zasady organizacji czegoś. I oczywiście forma ustroju państwowego lub religijnego. Zatem właściwie …

czym jest system

czym jest system?

System to przede wszystkim układ partii politycznych w państwie. Zdeterminowany przez przyjęte przez nie i akceptowane reguły rywalizacji lub współdziałania w walce o władzę albo o udział we władzy państwowej, o jej utrzymanie lub kontrolę.

Ale uwaga to również zespół przepisów prawnych, określona struktura organizacyjna, baza materialna oraz kadra ludzi realizujących metody oddziaływania stosowane w czasie wykonywania kary pozbawienia wolności lub całkowitej kontroli. Zatem system to nic ciekawego.

System to porządkowany zbiór twierdzeń, poglądów, tworzących jakąś teorię, ale też religia bądź kościół. Generalnie system to to, co nas ogranicza, zakazuje, nakazuje, wymaga, żąda, podporządkowuje i kontroluje. A przede wszystkim straszy.

Przeciwieństwem systemu politycznego jest anarchia.

W państwie anarchistycznym nie ma hierarchicznie wyższej władzy, która może rozstrzygać spory, egzekwować prawo lub porządkować system polityki międzynarodowej. Anarchia jest powszechnie akceptowana jako punkt wyjścia dla teorii stosunków międzynarodowych. Zatem anarchizm jest ideą, że rząd /państwo/ są niepotrzebne i szkodliwe. Anarchia to społeczeństwo bez rządu.

Przez milion lat ludzie żyli jako łowcy-zbieracze w małych równouprawnionych grupach, bez hierarchii i władzy. I gdyby ten system był zły, to nas by tutaj nie było, bo wszyscy się z anarchii wywodzimy.

Anarchizm traktuje ludzi takimi, jakimi są, bo kieruje się prostą zasadą. Jeśli nie możesz ufać zwykłym ludziom, by nie prześladowali siebie nawzajem, jak możesz ufać, że państwo nie prześladuje nas wszystkich? Czy ludzie, którzy dostają się do władzy, są bezinteresowni, tak oddani, tak lepsi od tych, którymi rządzą? Im bardziej nie ufasz innym, tym bardziej powinieneś zostać anarchistą. W anarchii moc jest redukowana i rozprzestrzenia się. Każdy ma trochę, ale nikt nie ma zbyt wiele.

Jeżeli się dobrze zastanowisz, to okaże się, że życie codzienne jest niemal całkowicie anarchistyczne. Dobrowolne ustalenia i porozumienia przeważają wszędzie. Nasze osobiste relacje człowieka z człowiekiem są zaaranżowane przez swobodne porozumienie i współpracę, bez której życie społeczne w ogóle nie byłoby możliwe. Życie rodzinne, kupowanie i sprzedawanie, przyjaźń, uwielbienie, seks i wypoczynek są anarchistyczne. Państwo i jego struktury spoczywają na fundamencie anarchii, podobnie jak gospodarka.

Wszystkie ziemskie cywilizacje (społeczeństwa państwowe) upadły i zostały zastąpione o dziwo przez społeczeństwa anarchistyczne. Społeczeństwa państwowe są z natury niestabilne. Prędzej czy później i nasz system upadnie, a wówczas nastanie anarchia. A z nią wolność słowa, inicjatywy otwarte, open source, brak cenzury i karania za cokolwiek co nie jest prawem boskim.

Ale system podtrzymujemy my sami /suweren/

Myśląc o systemie, rozmawiając o nim, bojąc się go, rezonując z nim, wchodząc w reakcję, a przede wszystkim wiarą w niego – tworzysz ten system, którego de facto być nie musi.

Czas to zmienić.

PS. Przewróciło się – niech leży.

 

zrodlo:http://www.augustynski.eu/czym-jest-system/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: