DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polscy detektoryści odnaleźli w Anglii skarb warty 150 000 funtów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

polsat-prognoza-pogody-featured

Grupa amatorskich poszukiwaczy skarbów znalazła w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii ponad 550 monet z XIII i XIV wieku. Ich wartość szacuje się na ponad 150 000 funtów.

zzz-5cc2d2bce053d

Trzech Polaków, bracia Tobiasz i Mateusz Nowak, Dariusz Fijałkowski oraz Anglik Andrew Winter dokonali niezwykłego odkrycia. W położonym na północ od Londynu hrabstwie Buckinghamshire znaleźli ponad 550 złotych i srebrnych monet, w tym dwanaście wyjątkowo rzadkich z wizerunkami Edwarda I oraz II, czyli pochodzącymi z lat 1272 – 1327.

Skarb został znaleziony w pobliży Hambleden, wioski, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XI wieku. Możliwe, że monety zostały ukryte przez lokalnego bogacza jako forma zabezpieczenia finansowego. Trzeba pamiętać, że w tych czasach nie istniały banki jak dzisiaj.

Mateusz Nowak opisał to odkrycie: „To było niesamowite. Po znalezieniu skarbu, a następnie oczyszczeniu terenu, musieliśmy dwukrotnie rozszerzyć obszar poszukiwań, bo tak dużo znajdowaliśmy”.

Odkryte monety trafią najpierw do muzeum, tam będą wycenione przez ekspertów, po czym zostaną wystawione na sprzedaż. Zysk zostanie podzielony pomiędzy szczęśliwymi poszukiwaczami a właścicielem terenu. Obecnie wartość znaleziska szacuje się na około 150 000 funtów. Jest to prawdopodobnie największy odkryty w Wielkiej Brytanii skarb od ponad dekady.

 

zrodlo:https://historykon.pl/nowe/polscy-detektorysci-odnalezli-w-anglii-skarb-warty-150-000-funtow?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

3 thoughts on “Polscy detektoryści odnaleźli w Anglii skarb warty 150 000 funtów

    1. To roznie bywa Panie Tomku poniewaz czasami odnalezienie skarbu potrafi zmienic calkowicie czlowieka…..nie zawsze pozytywnie.Pozdrawiam

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: