DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ujawniono list Benedykta XVI. Podkreśla, że „nie ma jedności między chrześcijaństwem a judaizmem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

polsat-prognoza-pogody-featured

Papież Benedykt XVI wysłał kiedyś mocny list do szwajcarskiego rabina Arie Foglera. Podkreślił w nim, że „nie ma jedności między chrześcijaństwem a judaizmem”. List zostanie zamieszczony w książce Elio Guerriego, biografa papieża.

Znalezione obrazy dla zapytania papiez benedykt XVI zdjecia

Benedykt XVI w odważny i jasny sposób ocenia w liście relacje z judaizmem. Zdecydowanie różnią się one od tych obecnych, chętnie przytaczanych przez modernistów i zwolenników tzw. „Kościoła otwartego”.

Papież w liście do rabina podkreśla, że dialog chrześcijaństwa i judaizmu „nigdy nie doprowadzi do takiej samej interpretacji we współczesnych czasach”. – Ta jedność jest kwestią Boga u końcu czasów – podkreślił papież Benedykt XVI.

Oprócz tego papież Benedykt XVI wprost podważa coraz popularniejszy mesjanizm Izraela. – Mesjanistyczne oczekiwanie [Izraela – przyp. red.], opierające się na postaci Dawida, pozostaje ważne, ale jego znacznie jest niepełne. (…) Jezus z Nazaretu jawi się nam, chrześcijanom, jako centralna postać, źródło nadziei (…) – zwraca uwagę Benedykt XVI. Dodaje, że „państwo Izrael nie może być uważane pod względem teologicznym za ziemię obiecaną” gdyż „samo w sobie jest bowiem państwem świeckim”.

List Benedykta XVI do rabina Foglera zostanie opublikowany w książce „Benedykt XVI w dialogu z rabinem Arie Foglerem: żydzi i chrześcijanie”.

 

zrodlo:http://kontrrewolucja.net/kosciol/ujawniono-list-benedykta-xvi-podkresla-ze-nie-ma-jednosci-miedzy-chrzescijanstwem-a-judaizmem?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: