DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Sąd uchylił decyzję Trzaskowskiego ws. zakazu organizacji marszu narodowców w Warszawie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

polsat-prognoza-pogody-featured

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego ws. zakazu organizacji zgromadzeń publicznych, planowanych na 1 maja. Jednym z nich jest Marsz Suwerenności organizowany przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską. Sąd zwrócił uwagę na „niewystarczające powody odmowy”

Znalezione obrazy dla zapytania trzaskowski zdjecia

– Wydanie zaskarżonej decyzji zostało poprzedzone czynnościami wyjaśniającymi ze strony prezydenta m.st. Warszawy, które jednak nie dawały podstaw  do przyjęcia, że odbycie 1 maja zgromadzenia narusza zasadę organizowania zgromadzeń oraz może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach. Zgromadzenie, zdaniem sądu, może odbyć się na placu Zamkowym, który tylko w nieznacznej części zostanie wyłączony w związku z uroczystościami zaplanowanymi na 3 maja. Zgromadzenie nie koliduje ze spotkaniami premierów na Zamku Królewskim i jest do pogodzenia z organizowanym przez Stołeczną Estradę piknikiem „Festiwal Europejski” – uzasadniał sąd.

Podobny obraz

„Sąd zdecydował, że marsz narodowców może się odbyć mimo wcześniejszego zgłoszenia innego wydarzenia w tym samym miejscu i zagrożenia bezpieczeństwa. To ewidentna luka w prawie. Teraz duża odpowiedzialność policji i kierownictwa MSWiA, żeby wszystkie wydarzenia odbyły się pokojowo” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski

@trzaskowski_

Sąd zdecydował, że marsz narodowców może się odbyć mimo wcześniejszego zgłoszenia innego wydarzenia w tym samym miejscu i zagrożenia bezpieczeństwa. To ewidentna luka w prawie. Teraz duża odpowiedzialność policji i kierownictwa MSWiA, żeby wszystkie wydarzenia odbyły się pokojowo

Rzecznik miasta Kamil Dąbrowa wyjaśnił w niedzielę, że to względy bezpieczeństwa były bezpośrednią przyczyną, dla której miasto nie zgodziło się na organizację marszu.

Decyzję o zakazie władze Warszawy w piątkowym komunikacie argumentowały zajęciem terenu przez Kancelarię Prezydenta, która na pl. Zamkowym organizuje uroczystości z okazji 3 maja. W związku z tym od 30 kwietnia na placu będą trwały prace przygotowawcze. Stołeczny urząd zwracał ponadto uwagę, że 1 maja w Zamku Królewskim odbędzie się organizowane przez Kancelarię Premiera spotkanie szefów rządów państw Unii Europejskiej – oprócz polskiego premiera obecni będą przywódcy Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

– 10 tysięcy osób, maszyny budowlane na placu i sprzęt ciężki to nieszczęście gotowe. Do tego jeszcze ogródki kawiarniane na pl. Zamkowym i w samym Zamku Królewskim spotkanie premierów, które organizuje KPRM – podkreślił Dąbrowa. „Uważamy, że jest to luka w prawie, która pozwala na to, aby tam się odbywały dwie imprezy jednocześnie” – dodał.

Rozważą wniesienie zażalenia

Jak zaznaczył, w tej sytuacji odpowiedzialność za bezpieczeństwo demonstrujących spoczywa na kierownictwie MSWiA, które nadzoruje policję. – Mamy nadzieję, że wszystko odbędzie się bezpiecznie i spokojnie, ale w tej chwili pozostaje już tylko nadzieja – powiedział.

Władze miasta po otrzymaniu decyzji sądu i jej uzasadnienia rozważą wniesienie zażalenia.

Marsz pod hasłem „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” jest organizowany w 15-lecie polskiego członkostwa w UE przez środowiska narodowe, m.in. wystawiającą listy w wyborach do PE koalicję Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Demonstrujący od godz. 13 będą zbierać się na placu Zamkowym, skąd wyruszą ok. godz. 13.30. Przemarsz zakończą na ul. Jasnej – pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej.

 

 

zrodlo:https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-28/sad-uchylil-decyzje-trzaskowskiego-ws-zakazu-organizacji-marszu-narodowcow-w-warszawie/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Sąd uchylił decyzję Trzaskowskiego ws. zakazu organizacji marszu narodowców w Warszawie

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: