NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Pod meksykańską Piramidą Księżyca odkryto tunel i tajemniczą komnatę. Dopiero teraz to ujawniono

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

polsat-prognoza-pogody-featured

Archeolodzy, którzy pracują w starożytnym meksykańskim mieście Teotihuacan, dokonali niezwykłego odkrycia. Okazuje się, że pod jedną z atrakcji turystycznych – Piramidą Księżyca – kryją się tunel i tajemnicza komnata.

Znalezione obrazy dla zapytania piramida ksiezyca w meksyku zdjecia
Fot. robtowne0 /pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Naukowcy z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) w Meksyku oraz Instytutu Geofizyki na Narodowym Autonomicznym Uniwersytecie Meksykańskim (UNAM) prowadzili prace w starożytnym mieście Teotihuacan, w pobliżu stolicy kraju.

Jak donosi serwis Fox News, pod Piramidą Księżyca –  jedną ze słynnych atrakcji turystycznych, archeolodzy odkryli tunel i tajemniczą komnatę.

Tunel do „podziemnego świata”

Pomieszczenie ma średnicę około 49 stóp, czyli blisko 15 metrów. Zdaniem naukowców mogło być wykorzystywane podczas ceremonii pogrzebowych. Ukryty tunel prowadzi natomiast z komnaty do południowej części położonego przed piramidą Placu Księżyca. Zdaniem naukowców odkrycia mogą być związane z wierzeniami Azteków, a konkretnie z ich koncepcją podziemnego świata Mictlan.

Co ciekawe, zarówno tunel, jak i komnatę odkryto latem 2017 roku, ale badacze dopiero teraz zdecydowali się ujawnić znalezisko. Do odkrycia podziemnych struktur posłużyła metoda elektrooporowa, która wykorzystuje zjawisko różnego przewodnictwa podłoża w zależności np. od jego struktury.

Podobny obraz
Piramida Słońca, widok z Piramidy Księżyca– istock

„Miejsce, w którym ludzie stają się bogami”

Teotihuacan było przez Azteków uważane za święte miasto. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „miejsce, w którym ludzie stają się bogami”. To właśnie tam składali oni swoje krwawe ofiary z ludzi.

Znalezione obrazy dla zapytania piramida ksiezyca w meksyku zdjecia

Oś starożytnego miasta stanowi Aleja Zmarłych o długości dwóch kilometrów i szerokości około 40 metrów. Z jednej strony ogranicza ją Cytadela, a z drugiej Piramida Księżyca. Wzdłuż Alei mieściło się wiele świątyń, w tym najbardziej znane Świątynia Słońca i Świątynia Pierzastego Węża.

 

zrodlo:http://strefa44.pl/pod-meksykanska-piramida-ksiezyca-odkryto-tunel-i-tajemnicza-komnate-dopiero-teraz-to-ujawniono/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: