DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA: satanistyczna organizacja została oficjalnie uznana za „kościół”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Amerykański urząd podatkowy oficjalnie uznał satanistyczną organizację „Satanic Temple” za „kościół”. Tym samym organizacja zostanie zwolniona z podatku od datków, a także będzie uprawniona do otrzymywania wpłat na działalność charytatywną.

USA: satanistyczna organizacja została oficjalnie uznana za „kościół”

Sataniści z organizacji „Satanic Temple” ogłosili, że wkrótce zostaną uznani za „kościół”, a tym samym będą przysługiwały im pewne ulgi finansowe. Kilka godzin później tę informację potwierdził amerykański urząd podatkowy, który poinformował, że satanistycznej organizacji będzie przysługiwało prawo do różnych benefitów i ulg podatkowych. „Satanic Temple” będzie mógł również zbierać środki finansowe jako wsparcie na działalność charytatywną, które można odliczyć od podatku.

Także agencja Associated Press poinformowała, że „Satanic Temple” miał otrzymać oficjalny dokument potwierdzający, że organizacja w świetle prawa podatkowego będzie uznawana za prowadzącą działalność charytatywną. To jednak nie wszystko, klasyfikacja amerykańskiego urzędu podatkowe miała uznać satanistyczną grupę za „kościół”.Co ciekawe, w decyzji urzędu podatkowego napisano, że organ nie uznaje „Satanic Temple” za religię w tradycyjnym sensie. Mimo to, organizacja została zarejestrowana jako „kościół”. W tym kontekście interesująco brzmią informacje znalezione na stronie FAQ satanistycznej organizacji. Członkowie podkreślają, że nie wierzą by „Szatan lub inne nadprzyrodzone koncepcje istniały”, ale obejmują jego imię jako „symbol Wiecznego Buntownika” w opozycji do arbitralnej wladzy.

Na ważną kwestię zwraca uwagę Catholic News Agency. Redakcja podkreśla, że przepisy amerykańskiego urzędu podatkowego wyraźnie rozróżniają „kościoły” od „innych organizacji religijnych”. „Kościół musi posiadać pewne cechy w tym m.in. uznaną wiarę i formę kultu, odrębny rząd kościelny, formalny kod doktryny, wyświęconych szafarzy wybranych po ukończeniu określonych kierunków studiów, a także ustalone, konkretne miejsca kultu oraz regularne nabożeństwa”. „Satanic Temple” nie posiada wyżej wymienionych cech, a mimo to został uznany za „kościół”.

zrodlo:https://www.pch24.pl/usa–satanistyczna-organizacja-zostala-oficjalnie-uznana-za-kosciol,67840,i.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “USA: satanistyczna organizacja została oficjalnie uznana za „kościół”

  1. Według prawideł Polskiego języka,kościół to świątynia katolicka.Tak jak zbór,to protestanci,meczet muzułmanie itd.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: