DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PGNiG rozważa import gazu z Izraela

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PGNiG byłoby zainteresowane gazem z Izraela – stwierdził w rozmowie z agencją Reutersa prezes spółki Piotr Woźniak. To kolejny raz gdy polski potentat gazowy mówi o perspektywach współpracy gazowej z Izraelem.

PGNiG

Ponad połowa gazu sprzedawanego przez PGNiG pochodzi od rosyjskiego Gazpromu, który jest dostarczany na mocy kontraktu wygasającego w 2022 roku. Koncern podjął już działania na rzecz zmniejszenia zależności od dostaw rosyjskiego gazu, ponieważ nie zamierza przedłużać współpracy z Gazpromem na obecnych warunkach.

PGNiG zapewniło sobie kontrakty długoterminowe na dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych i Kataru. Paliwo będzie odbierane w gazoporcie w Świnoujściu. Spółka zamierza także importować gaz z własnych złóż w Norwegii za pośrednictwem planowanego gazociągu Baltic Pipe.

– Chcemy być spółką na skrzyżowaniu północy z południem i wschodu z zachodem. Potrzebujemy czegoś na południu, czegoś pewnego. Dlatego przyglądamy się wszystkim lokalizacjom na południe od Polski. Tak, interesuje nas Izrael – powiedział prezes Woźniak.

To nie pierwszy raz, gdy prezes PGNiG publicznie mówił o zainteresowaniu koncernu złożami gazu na Morzu Śródziemnym. W lutym 2018 roku podczas wizyty w Libanie nie wykluczył, że kiedyś ,,PGNiG trafi do Libanu bądź Izraela”. Ostatnie odkrycia złóż gazu na Morzu Śródziemnym i na wodach Izraela uczyniły ten region atrakcyjnym dla spółek energetycznych, a także europejskich odbiorców gazu. W przeszłości Izrael deklarował gotowość do eksportu gazu do Europy, zapewniając tym samym dodatkowe źródło surowca zmniejszające zależność Starego Kontynentu od paliwa z Rosji. Wciąż brakuje jednak odpowiedniej infrastuktury przesyłowej, aby można było zrealizować te plany.

 

zrodlo:http://biznesalert.pl/pgnig-rozwaza-import-gazu-z-izraela/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: