DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nagonka za antysemityzm, islamofobię i homofobię, których… nie było. Brytyjski filozof zwolniony

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wybitny brytyjski filozof Roger Scruton nie jest już współpracownikiem londyńskiego rządu. To efekt lewicowej nagonki. Problem w tym, że słowa, które stały się powodem do ataku postępowców, nigdy nie padły.

Nagonka za antysemityzm, islamofobię i homofobię, których… nie było. Brytyjski filozof zwolniony

Scruton końcem ubiegłego roku został przewodniczącym ministerialnej komisji. „Jej zadaniem było wypracowanie estetyczno-funkcjonalnych zasad mających regulować budownictwo na Wyspach Brytyjskich” – pisze Grzegorz Górny na wpolityce.pl. Jak zauważa, filozof zajmujący się estetyką wykonywał zadanie nieodpłatnie. W atmosferze skandalu został jednak wyrzucony z posady.

Lewicowe media rozpętały nagonkę wobec Rogera Scrutona. Powodem ataku z udziałem chociażby „The Guardiana” były „wypowiedzi” dla innej gazety – „New Statesman”. Problem w tym, że filozof oskarżony o antysemityzm, islamofobię, homofobię oraz nienawiść wobec Chińczyków takich słów nie wypowiedział, zaś „dziennikarz”, który rozmawiał ze Scrutonem, nie ukrywał satysfakcji z powodu zwolnienia myśliciela. Swoje zadowolenie objawił na Instagramie, publikując fotografię z butelką szampana i podpisem: „to jest uczucie, gdy uda ci się pozbyć prawicowego rasisty i homofoba Rogera Scrutona jako doradcy z rządu torysów”.

Jak zauważa Grzegorz Górny, przy okazji zwolnienia Scrutona wyszło na jaw, że jego rzekome wypowiedzi zostały zmanipulowane – George Eaton wyrwał je z kontekstu. Np. słowa dowodzące antysemityzmu filozofa dotyczyły tak naprawdę ostrzegania przed wzrostem nastrojów antyżydowskich, co zresztą zauważyli także inni dziennikarze, w tym pisarz amerykańsko-żydowski oraz żydowski.

„Zarzut islamofobii opierał się z kolei na przypomnieniu przez Scrutona oczywistego faktu, iż określenie to zostało wymyślone przez Bractwo Muzułmańskie po to, by zablokować możliwość omawiania tematu o podstawowym znaczeniu. Samo użycie oskarżenia o islamofobię jest więc najlepszym potwierdzeniem prawdziwości tez filozofa. Podobnie jest z przypisywaniem mu homofobii, które to wyrażenie zostało z kolei stworzone przez lobby gejowskie, by zablokować rzeczową dyskusję dotyczącą homoseksualizmu” – relacjonuje Górny. Z kolei rzekoma nienawiść wobec Chińczyków to tak naprawdę krytyka Komunistycznej Partii Chin.

Mimo widocznej gołym okiem manipulacji kampania oszczerstw ruszyła i w końcu odniosła sukces – brytyjski rząd odwołał Scrutona, co w świecie akademickim wywołało poruszenie. Oto bowiem zwolniony został jeden z najwybitniejszych żyjących współcześnie filozofów, co pokazuje, że nikt nie może czuć się bezpieczny wobec kampanii oszczerstw, zaś dyktatura politycznej poprawności zniszczy każdego, kto myśli inaczej niż główny nurt. Prawda nie ma dla obozu postępu większego znaczenia.

Grzegorz Górny przywołał także słowa brytyjskiego historyka Nialla Fergusona, który w „The Times” zauważył, że „Nowa armia czerwona chce uciszyć debatę. Musimy powstać i oprzeć się temu”. Zdaniem naukowca świat akademicki powinien stanąć murem za prześladowanymi, by w ten sposób bronić akademickiej wolności myślenia, zaś każdy atak na naukowca tylko dlatego, że ma własne zdanie, powinien być odbierany jak atak na cały świat nauki.

Czy jednak środowisko uniwersyteckie okaże się wystarczająco odważne – odważniejsze niż brytyjscy „konserwatyści”? – pyta Grzegorz Górny przypominając sprawę odwołania wykładu prof. Ryszarda Legutki w USA. Można mieć jednak nadzieję, że sprawa Scrutona obudzi intelektualistów. Nie ma bowiem, zdaniem Fergusona, alternatywy: „Albo będziemy trzymać się razem, albo powieszą nas oddzielnie” – pisze.

zrodlo:https://www.pch24.pl/nagonka-za-antysemityzm–islamofobie-i-homofobie–ktorych-nie-bylo–brytyjski-filozof-zwolniony,67777,i.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: