"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

CHINY SZTUCZNA INTELIGENCJA ZOSTANIE TAM PIERWSZYM NA ŚWIECIE POLITYKIEM – MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH CHIN !!

Our Reader Score
[Total: 6 Average: 4.8]

ROBOTY

Sztuczna inteligencja zostanie Ministrem Spraw Zagranicznych w Chinach

Ostatnimi czasy Azjaci za bardzo zaczęli ufać sztucznej inteligencji i pokładać w niej nadzieję na lepszą jakość swojego życia. Inwigiluje ich ona na co dzień, a teraz weszła już nawet do hermetycznego świata polityki.

Niedawno w Tokio 7-letni chłopiec, który został wygenerowanym komputerowo cyfrowym botem, otrzymał prawo stałego pobytu. Ta wiadomość może dziwić, ale jeszcze bardziej szaloną akcję przeprowadzono kilka tygodni później, gdzie mieszkańcy stolicy Japonii mogli wybrać w demokratycznych wyborach pierwszego na świecie burmistrza w roli robota wyposażonego w sztuczną inteligencję.

Teraz z podobnymi pomysłami wyszedł chiński rząd. Chce on skorzystać z potęgi sztucznej inteligencji i wykorzystać ją w polityce międzynarodowej. Miałaby ona stać się niejako cyfrowym odpowiednikiem Ministra Spraw Zagranicznych i pomagać mu, oraz jego zespołowi, w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji, wolnych od strachu, emocji i obaw natury moralnej.

Jako że zaawansowane sieci neuronowe, w połączeniu z superkomputerami, mogą o wiele sprawniej przetwarzać i analizować duże ilości danych, z ich pomocą można opracować bardziej obiektywną oraz o wiele skuteczniejszą i korzystniejszą dla Państwa Środka strategię międzynarodową.

Oczywiście zarówno rząd, jak i naukowcy z Shanghai Institutes for International Studies, którzy są odpowiedzialni za wdrożenie projektu, są zdania, że ostateczna decyzja zawsze będzie podejmowana przez polityków, ale rola i pomoc technologii sztucznej inteligencji ma być w tym nieoceniona.

Sztuczna inteligencja zostanie Ministrem Spraw Zagranicznych w Chinach. Fot. Pexels.

Systemy sztucznej inteligencji mogą wykorzystywać siłę naukową i technologiczną do odczytywania i analizowania danych w taki sposób, z jakim ludzie nie mogą się równać. Systemy AI nie będą uwzględniały nawet czynników moralnych, które są sprzeczne z celami strategicznymi” – powiedział dr Feng Shuai, członek projektu badawczego.

Oczywiście takie pomysły budzą mnóstwo kontrowersji i obaw o pogorszenie stosunków międzynarodowych, i tak już mocno napiętych pomiędzy największymi mocarstwami tego świata. Jednak jeśli na tę sprawę popatrzmy przez pryzmat takiego algorytmu AlphaGo, czyli AI stworzonego w ramach DeepMind przez Google, możemy raczej być spokojni o praktyczność i umiejętności odnalezienia się AI w świecie polityki.

Przypomnijmy, że AlphaGo pokonało obu mistrzów świata w grę Go, liczącą sobie 3 tysiące lat starożytną chińską grę planszową, która w piękny i misterny sposób łączy w sobie elementy strategiczne, taktyczne oraz wymaga od graczy wykazaniem się inteligencją i sprytem, czyli tym, czym AI będzie zajmowała się na co dzień w chińskim rządzie.

Źródło: GeekWeek.pl/South Morning China / Fot. MegaPixel

2 thoughts on “CHINY SZTUCZNA INTELIGENCJA ZOSTANIE TAM PIERWSZYM NA ŚWIECIE POLITYKIEM – MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH CHIN !!

  1. bałwanom z Wiejskiej może się przydać w kampaniach wyborczych mogłyby podpowiadac Bronkowi Schetynie czy Maliniakowi co zrobić, jak ich zaczipowac to pełna kontrola 🙂

  2. to jest zbyt mało. by uznać, że „gra go” jest wszech wiedzą. Jeżeli AI, zrobiło ruch, to nie wie czy do właściwego ruchu doszło, ponieważ, „nie wie”, czy dokonało właściwego wyboru. Ponieważ wiedza AI „gromadzi się”, więc: Dokonanie ruchu, polega na wszelkiej wiedzy, z której konstruuje się strategia i taktyka. AI musiało my mieć „wiedzę ,dostęp”, do wszelkiej wiedzy. Bo skąd ma niby wiedzieć AI, że, przeciwnik wciska kit na którym zyska 2x więcej?.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: