"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 21,00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI vs ADOLF KUDLIŃSKI22 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

POZNAŃ HINDUSI NIE MÓWIĄCY PO POLSKU POPROWADZĄ AUTOBUSY MZK

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]

d tego tygodnia poznańskie autobusy prowadzą również kierowcy z Indii. W MPK Poznań pracuje już kilkudziesięciu kierowców z Ukrainy.

W poznańskim MPK w tym tygodniu rozpoczęło pracę sześciu kierowców z Indii. Wcześniej przeszli specjalny kurs w ośrodku szkoleniowym MPK w Poznaniu. Na początku będą nadzorowani, a także oceniani przez patronów, czyli towarzyszących im bardziej doświadczonych, polskich kierowców. Ma to również pomóc w kwestii komunikacji, ponieważ Hindusi nie mówią po polsku.

Poznańskie MPK sprowadziło Hindusów przez agencję pracy, która odpowiada za ich zakwaterowanie i zapewnia tłumacza. Dodatkowo są też wyposażeni w translatory głosowe, a w problematycznej sytuacji mogą kontaktować się telefonicznie z Nadzorem Ruchu.

Rzeczniczka MPK Poznań Iwona Gajdzińska zapewniała w rozmowie z Radiem Poznań, że nowi kierowcy z Indii szybko się zaaklimatyzują. – To są chrześcijanie. Myślę, że [przez] to bliżsi naszej kulturze i chyba nam, Polakom – powiedziała. Wyraziła też nadzieję, że Hindusi spotkają się z szacunkiem do swojej pracy.

Robert Kowalski, patron jednego z hinduskich kierowców Jose Angelosa podkreśla, że nowy pracownik bardzo dobrze sobie radzi. Zaznacza, że to zasługa odbycia kursu w poznańskim ośrodku MPK. Dodaje, że po kursach w innych ośrodkach, kierowcy – Polacy jeżdżą dużo gorzej niż nowi pracownicy z Indii.

Angelos powiedział Radio Poznań, że choć jest trudno, to podoba mu się praca kierowcy autobusu w Poznaniu. Zaznacza, że inaczej niż w Indiach, w tym mieście „ludzie wsiadają i wysiadają w porządku” i jest „bardzo punktualnie”. Dodał też, że za rok spróbuje już porozumieć się po polsku, choć zaznacza, że język polski jest trudny.

Nowi kierowcy z Indii nie są pierwszymi obcokrajowcami w MPK Poznań. Już teraz autobusami kieruje tam też 50 Ukraińców. Sprowadzanie pracowników z zagranicy ma być środkiem na uzupełnienie braków kadrowych w firmie. Ponadto, od dłuższego czasu Hindusów zatrudnia miejsca firma Modertrans, spółka-córka MPK, które przedstawiciele zachwalali pracowników z Indii. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, kierowcy z Indii mieli trafić do Poznania już w ubiegłym roku, ale przeciągnęły się formalności wizowe.

p.s

Ciekawe jak oni te egzaminy zdali skoro nie potrafią po polsku ani pisać ani czytać ,a nawet mówić ……… 🙂

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: