DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

POZNAŃ HINDUSI NIE MÓWIĄCY PO POLSKU POPROWADZĄ AUTOBUSY MZK

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

d tego tygodnia poznańskie autobusy prowadzą również kierowcy z Indii. W MPK Poznań pracuje już kilkudziesięciu kierowców z Ukrainy.

W poznańskim MPK w tym tygodniu rozpoczęło pracę sześciu kierowców z Indii. Wcześniej przeszli specjalny kurs w ośrodku szkoleniowym MPK w Poznaniu. Na początku będą nadzorowani, a także oceniani przez patronów, czyli towarzyszących im bardziej doświadczonych, polskich kierowców. Ma to również pomóc w kwestii komunikacji, ponieważ Hindusi nie mówią po polsku.

Poznańskie MPK sprowadziło Hindusów przez agencję pracy, która odpowiada za ich zakwaterowanie i zapewnia tłumacza. Dodatkowo są też wyposażeni w translatory głosowe, a w problematycznej sytuacji mogą kontaktować się telefonicznie z Nadzorem Ruchu.

Rzeczniczka MPK Poznań Iwona Gajdzińska zapewniała w rozmowie z Radiem Poznań, że nowi kierowcy z Indii szybko się zaaklimatyzują. – To są chrześcijanie. Myślę, że [przez] to bliżsi naszej kulturze i chyba nam, Polakom – powiedziała. Wyraziła też nadzieję, że Hindusi spotkają się z szacunkiem do swojej pracy.

Robert Kowalski, patron jednego z hinduskich kierowców Jose Angelosa podkreśla, że nowy pracownik bardzo dobrze sobie radzi. Zaznacza, że to zasługa odbycia kursu w poznańskim ośrodku MPK. Dodaje, że po kursach w innych ośrodkach, kierowcy – Polacy jeżdżą dużo gorzej niż nowi pracownicy z Indii.

Angelos powiedział Radio Poznań, że choć jest trudno, to podoba mu się praca kierowcy autobusu w Poznaniu. Zaznacza, że inaczej niż w Indiach, w tym mieście „ludzie wsiadają i wysiadają w porządku” i jest „bardzo punktualnie”. Dodał też, że za rok spróbuje już porozumieć się po polsku, choć zaznacza, że język polski jest trudny.

Nowi kierowcy z Indii nie są pierwszymi obcokrajowcami w MPK Poznań. Już teraz autobusami kieruje tam też 50 Ukraińców. Sprowadzanie pracowników z zagranicy ma być środkiem na uzupełnienie braków kadrowych w firmie. Ponadto, od dłuższego czasu Hindusów zatrudnia miejsca firma Modertrans, spółka-córka MPK, które przedstawiciele zachwalali pracowników z Indii. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, kierowcy z Indii mieli trafić do Poznania już w ubiegłym roku, ale przeciągnęły się formalności wizowe.

p.s

Ciekawe jak oni te egzaminy zdali skoro nie potrafią po polsku ani pisać ani czytać ,a nawet mówić ……… 🙂

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: