DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

CZY BRONIARZ WYRUCHAŁ CIAŁO PEDAGOGICZNE ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

🙂 NIECH TERAZ NAUCZYCIELE ZAPYTAJĄ BRONIARZA „POKAŻ BRONIARZU CO MASZ W GARAŻU ……… 🙂 ……….. DALI SIĘ NACIĄGNĄĆ FACETOWI KTÓRY PRYWATNIE SRA PIENIĘDZMI A PROWADZI PROTEST PŁACOWY …………. 🙂

Nauczyciele ze swoim strajkiem zostali jak Himilsbach z angielskim. Broniarz „rozegrał” ich koncertowo

piątek, 26.04.2019 r.

  

Próbowano nam wmówić, że to był „strajk szkolny”. Nie. To nie był strajk szkolny. To był strajk grona nauczycielskiego skupionego wokół ZNP. Niestety (dla tego grona) mieli słabego lidera. Sławomir Broniarz, w swojej nieustępliwości, poprowadził ich na manowce. Próba zablokowania egzaminów gimnazjalnych i matur zakończyła się fiaskiem. Na strajku stracili wszyscy. Najwięcej jednak sami nauczyciele, bo nie dość, że nie dostaną wypłaty, to jeszcze odbudowa ich autorytetu (nadszarpniętego szpalerami wstydu) może zająć sporo czasu.

Racje ma Sławomir Broniarz, który wczoraj stwierdził, że decyzja o zawieszeniu strajku była jedyną racjonalną decyzją, jaką ZNP mogło obecnie podjąć. Nie udało się zablokować egzaminów w podstawówkach i gimnazjach. Nie udało się zablokować matur.Kontynuacja strajku w obecnej formie byłaby zatem kompletnie bez sensu. Strajkujący nauczyciele traciliby tylko pieniądze, a żądania nadal nie byłyby spełnione.


       

W kontekście powyższego zasadnym jest jednak pytanie o to, czy strajk był w ogóle potrzebny? Czy Broniarz, jako szef ZNP, miał w ogóle „plan B” na wypadek, gdyby nie udało się nim sparaliżować szkolnictwa (egzaminy / matury), na wypadek gdyby strajk przestał wzbudzać sympatię u większości społeczeństwa?

Wydaje mi się, że Broniarz, jak i spora część jego akolitów, podejmując decyzję o strajku nie myślał o różnych scenariuszach i konfiguracjach wydarzeń, jakie może on spowodować zarówno wśród samego grona pedagogicznego, jak i szerzej – w odbiorze społecznym. Wszak chyba nikt nie spodziewał się szpalerów wstydu, aktów dyskryminacji i nękania wobec nauczycieli, którzy do strajku nie przystąpili, czy infantylnych protest-songów / performanców wykonywanych przez strajkujących nauczycieli, które odbierały sprawie powagę, a belfrom autorytet.

To wszystko, w powiązaniu z dość stanowczą postawą rządu, sprawiło, że po blisko 3 tygodniach strajkowania ZNP musiał podjąć decyzję o zawieszeniu protestu. To była jedyna racjonalna decyzja i w tym przypadku po raz pierwszy w 100 proc. zgadzam się z szefem ZNP. Choć nie wszystkim nauczycielom przypadła ona do gustu. – „Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją. Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas” – tak na wieść o zawieszeniu strajku zareagowała Izabela Płotka, przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, która dosłownie chwile wcześniej uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli 40 szkół z Poznania i okolic, gdziewszyscy zgodnie podtrzymali swoje stanowisko o tym, aby nie kwalifikować w tym roku uczniów.


Nie mam wątpliwości, że na strajku każdy coś stracił. Rząd, uczniowie, rodzice. Najwięcej jednak stracili sami nauczyciele, bo nie dość, że nie dostaną wypłaty za okres, kiedy protestowali, to jeszcze odbudowa ich autorytetu(nadszarpniętego szpalerami wstydu i postawą prezentowaną przez np. cytowaną powyżej Izabelę Płotkę) może zająć sporo czasu. Ze swoim strajkiem zostali jak Himilsbach z angielskim. A za wszystkopolityczną odpowiedzialność bierze dziś Sławomir Broniarz.

Źródło: Bunt w ZNP po zawieszeniu strajku. Nauczyciele: Broniarz musi odejść, zdradził nas (RadioZet.pl)

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: