NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Zobacz dalszą część księżyca, jak nigdy dotąd

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 Chiny wypuszczają oszałamiające nowe zdjęcia zrobione przez łazik Yutu 2, gdy misja schodzi na kolejną długą księżycową noc

  • Misja księżycowa w Chinach przekroczyła oczekiwania, wydając nowe obrazy księżycowe
  • Yutu 2 i jego lądownik są hibernujące, gdy patrzą na swój piąty dzień księżycowy
  • Celem misji jest analiza warstw płaszcza księżyca, których nigdy wcześniej nie widziałem 

Chiński lądownik Chang’e 4 i łazik Yutu 2 uchwyciły nowe obrazy podczas udanej misji eksploracji odległego krańca księżyca, gdy duet chce rozszerzyć swoje badania na piąty dzień księżycowy.

Na Księżycu cykl dnia i nocy wynosi prawie 30 ziemskich dni, z których każdy trwa około dwóch tygodni.

Nowe zdjęcia zrobione z łazika, Yutu 2 i wydane w tym miesiącu, oferują większą część podróży misji po pierwszej serii zdjęć po ich przybyciu na 115-kilometrowy krater Von Kármán w styczniu. 

Cele misji lądownika i łazika – pierwszej w historii, której celem jest eksploracja odległej strony księżyca – obejmują analizę różnic chemicznych między stroną Księżyca zwróconą w stronę Ziemi a obszarem docelowym misji.

Chińska misja Changze 4 była ogromnym sukcesem, ponieważ jej lądownik i łazik znacznie przekraczały oczekiwaną długość życia.  Nowe zdjęcia zrobione z łazika, Yutu 2 i wydane w tym miesiącu, oferują więcej podróży misji

Chińska misja Chang’e 4 odniosła olbrzymi sukces dzięki lądownikowi i łazikowi znacznie przekraczającemu oczekiwaną żywotność. Nowe zdjęcia zrobione z łazika, Yutu 2 i wydane w tym miesiącu, oferują więcej podróży misji

Jak donosi Towarzystwo Planetarne , nie pojawiły się jeszcze żadne twarde badania dotyczące misji Chang’e 4, ale naukowcy zaangażowani w projekt powiedzieli, że badany obszar pokazuje „potencjalne dowody wykopanego głębokiego mafijnego materiału, który mógłby ujawnić mineralogię księżycowego płaszcza . '

Dalsza strona księżyca, która jest półkulą, która zawsze zwrócona jest w stronę Ziemi, nie została jeszcze zbadana przez żadne takie misje i podobnie jak jej widoczny na Ziemi odpowiednik, lokalizacja przeżywa okresy dwóch tygodni światła słonecznego i dwa tygodnie ciemności .

Według raportu Space.com misja Chang’e 4 znacznie przekroczyła oczekiwania. 

Statek kosmiczny był początkowo zaprojektowany tak, aby trwał łącznie około trzech dni księżycowych. 

Zarówno lądownik, jak i łazik znajdują się obecnie w trybie hibernacji, odpoczywając podczas księżycowej nocy, ale 28 kwietnia, kiedy nadejdzie kolejny dwutygodniowy dzień po drugiej stronie księżyca, obaj będą mieli swój piąty dzień księżycowy, biorąc pod uwagę, że jeszcze w pełni nienaruszone. 

Dzięki obszernym danym naukowcy mają nadzieję ujawnić fakty dotyczące naszego wczesnego układu słonecznego.  Dalsza strona księżyca, która jest półkulą, która zawsze jest odwrócona od Ziemi, nie została jeszcze zbadana przez żadne takie misje przed

Dzięki obszernym danym naukowcy mają nadzieję ujawnić fakty dotyczące naszego wczesnego układu słonecznego. Dalsza strona księżyca, która jest półkulą, która zawsze jest odwrócona od Ziemi, nie została jeszcze zbadana przez żadne takie misje przed

Łazik misji, Yutu 2, wyprzedził swojego poprzednika o dodatkowe 60 metrów

Lazik misji, Yutu 2, wyprzedził swojego poprzednika o dodatkowe 60 metrów

 Z powodu brutalnej temperatury w ciągu dnia, która wzrasta do 200 stopni Celsjusza (390 stopni Celsjusza), łazik musi również wykonywać okresowe „drzemki” – krótkie okresy hibernacji – dopóki nie będzie mógł się ponownie poruszyć.

Nawet pomimo niebezpieczeństw i przeszkód związanych z eksploracją odległego krańca Księżyca, Yutu 2 zdołało przebyć niecałe 180 metrów podczas swojego miesięcznego pobytu.

Z tym, co naukowcy już zgromadzili i jakimi materiałami bonusowymi łazik jest w stanie zebrać informacje o potencjalnych przedsięwzięciach w tym miesiącu, naukowcy planują przeanalizować, a następnie opublikować wyniki w ciągu około miesiąca, zgodnie z Planetary Society. 

Oprócz zaspokojenia ciekawości ludzi w odniesieniu do odległej strony Księżyca, misja pomoże również wyjaśnić naukowcom zrozumienie składu naszego wczesnego układu słonecznego. 

Kratery badane przez łazik zostały stworzone przez pradawne uderzenie, gdzie odsłonięte są warstwy płaszcza księżyca, gdzie mogą być badane w celu określenia jego zawartości i nie tylko.

DLACZEGO CHINY WYBRAŁY DO ZIEMI W KRYTERIE VON KARMAN? 

 Chang’e-4 wylądował w kraterze Von Karmana w basenie Południowego Bieguna-Aitken.

Jest to ogromny krater, który znajduje się na najbardziej południowym krańcu księżyca.

Chiny zdecydowały się zbadać drugą stronę Księżyca i w ten sposób pokonały wszystkie inne narody w przełomowym momencie.

Basen jest jak dotąd największym znanym basenem uderzeniowym w Układzie Słonecznym.

Chińska agencja kosmiczna ma nadzieję, że eksplorując olbrzymie zagłębienie na powierzchni księżyca, będą mogli rzucić nieco światła na jego historię i geologię, zbierając skały, których nigdy wcześniej nie widział.

Naukowcy mają nadzieję, że ogromna głębokość krateru pozwoli im zbadać księżycowy płaszcz, warstwę pod powierzchnią księżyca.

Uważa się, że krater składa się z różnych związków chemicznych, w tym toru, tlenku żelaza i dwutlenku tytanu.

Oczekuje się również, że oceniając tę ​​głęboką na 8 mil bliznę na powierzchni księżyca, naukowcy mogliby znaleźć wskazówki, aby poskładać pochodzenie księżycowego płaszcza.

Istnieje również inna logistyczna przyczyna wyboru miejsca lądowania, krater jest głównie płaski na południu basenu.

Zwiększyło to prawdopodobieństwo udanego lądowania.

 

 

zrodlo:https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6948277/See-far-moon-like-never-China-releases-stunning-new-images.html?

CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: