DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szukał skarbów na polu, został zatrzymany przez policję. Grozi mu 8 lat więzienia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Policjanci z Raciborza zatrzymują 46 lat, które bez użycia tego narzędzia mogą być używane w przeszukiwał jedno z pól na obrzeżach miasta. Nielegalne poszukiwanie zabytków jest z kilkunastu miesięcy przestępstwa zagrożonym karą więzienia – przypomina policja.

 

Jak podała śląska policja, niecodzienne zgłoszenia dyżurny raciborskiej policji w Poniedziałek Wielkanocny. – Świadek telefonicznie przekazał informację, że po polu przy ulicy Gamowej spaceruje z mężczyzną i szuka skarbów. Dyżurny narodził się na miejscu patrol prewencji – relacjonowali mundurowi.

poszukiwacz skarbow

Okazało się, że ma 46 lat. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. To jego losie zadecyduje sąd. 46-latek oświadczył, że nie wiedział, żeodzenie przestępstwo, a na takie hobby ma mieć pozwolenie.

Dziś do przestępstwa

Raciborscy policjanci przypominają, że na początku 2018 roku w prawie zmieniali się przepisy dotyczące nielegalnych poszukiwań zabytków. Wcześniej było do wykroczenie, obecnie – przestępstwo. Kara za niszczenie zabytków, w tym stanowiska archeologiczne, do nawet 8 lat więzienia.

Znalezione obrazy dla zapytania poszukiwaczowi skarbow grozi 8 lat wiezienia zdjecia

W przepisach nie wprowadzono żadnych zmian dotyczących obowiązków i zasad dotyczących zabytków. Pozwolenie może otrzymać każdy, kto wypełnił wniosek i opłatę skarbową. Dopiero na podstawie takiego zezwolenia.

„Należy pamiętać, że niewłaściwie prowadzone poszukiwania mogą być zagrożeniem dla dziedzictwa archeologicznego. Oryginalne otoczenie jest tą najcenniejszą wartością dla zabytku, ponieważ jest źródłem informacji, które w przypadku niewłaściwie prowadzonych poszukiwań są bezpowrotnie tracone” – podkreśla policja.

Niezbędne pozwolenie

Jak po wprowadzeniu nowych przepisów przypomniał resort kultury, od 2003 roku prowadzenie poszukiwań zabytków może się odbywać na podstawie pozwolenia wydanego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Dokument ten wydaje się na wniosek osób fizycznych albo jednostek organizacyjnych zamierzających prowadzić poszukiwania, złożony do wojewódzkiego konserwatora zabytków lub do dyrektora urzędu morskiego właściwego dla miejsca prowadzenia poszukiwań.

Warunki formalne, jakim musi odpowiadać wniosek o pozwolenie na prowadzenie poszukiwań zabytków, zawarte są w rozporządzeniu ministra kultury z 22 czerwca 2017 roku w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków.

Poszukiwacze skarbów wpadli w ratuszu policji [ZDJę CIA]

Zgodnie z prawem Wszelkie prawa zastrzeżone. W trakcie poszukiwań zabytkowych archeologicznych stanowi własność Skarbu Państwa i musi zostać przekazany wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków. W innych kategoriach zabytków, znalezione w takich, które poszukują właściciela bez prawa własności, znajdują się w nim informacje, znajdują się obowiązkowe jest je wydać.

Znalezione obrazy dla zapytania poszukiwaczowi skarbow grozi 8 lat wiezienia zdjecia

Resort kultury zainteresowani, że w ramach poszukiwań zabytków, w szczególności archeologicznych, zabronione jest wykonywanie prac eksploracyjnych.

 

zrodlo: https: //www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2299576,Szukal-skarbow-na-polu-zostal-zatrzymany-przez-policje-Grozi-mu-8-lat-wiezieniaNielegalne?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: