"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Syrianska Riksförbund: „Spodziewamy się jakiejś pieprzonej wojny domowej w Szwecji”

Our Reader Score
[Total: 7 Average: 5]

Wielkanocny weekend upłynął pod znakiem ataków na chrześcijan w różnych częściach świata. W Sri Lance ponad 300 osób zginęło w kilku islamskich atakach terrorystycznych, podczas gdy we Francji historyczny kościół został podpalony w niedzielę. Również w Szwecji nie było przerwy wielkanocnej dla kilku chrześcijan. Syryjska Federacja Narodowa w Szwecji opowiada na swojej stronie na Facebooku o grożących rozmowach w języku arabskim. Jednak policja postanowiła nie wszczynać żadnego wstępnego dochodzenia w tej sprawie. „Oczekujemy jakiejś pieprzonej wojny domowej w Szwecji, chyba że ktoś odłoży nogę” – mówi przedstawiciel związku do nas.

Masowy grób z chrześcijanami w zachodnim Mosulu. Zdjęcie: AhlulBayt News Agency

Syryjczycy lub Asyryjczycy to chrześcijańska grupa etniczna wywodząca się z Syrii, Iraku, Iranu i Turcji. Grupa mówi wariantem aramejskiego – języka biblijnego. W Szwecji jest nieco ponad 100-120 tysięcy Syryjczyków, podczas gdy ich liczba na Bliskim Wschodzie zmniejsza się po prześladowaniach uwarunkowanych religijnie.

W poniedziałek Syryjska Federacja Narodowa w Szwecji opublikowała post na swojej stronie na Facebooku, w którym związek opisuje zagrożenia telefoniczne, na które narażone było lokalne stowarzyszenie. Zgodnie z postem, zagrożenia zostały podniesione przez ludzi mówiących po arabsku. Chociaż związek skontaktował się z policją w sprawie, organ policji postanowił nie badać gróźb, ponieważ nie były one nielegalne:

Kilku członków komentuje post i oznacza między innymi, że czas przenieść się ze Szwecji, gdy państwo nie jest już w stanie chronić wszystkich swoich obywateli. „Musimy zdobyć naszą własną policję!”, Pisze inny użytkownik.

Znalezione obrazy dla zapytania syryjczycy w szwecji zdjecia

Kiedy Samhällsnytt kontaktuje się z koordynatorem biznesowym związku narodowego, mówi, że organizacja nie jest po raz pierwszy narażona na zagrożenia:

– Stało się to kilka razy. Jak tylko coś się stanie na Bliskim Wschodzie lub jesteśmy widoczni w mediach, ktoś dzwoni, więc jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Jak trudne są te zagrożenia?

– Jest trochę inaczej. Mogą na przykład oskarżyć nas o chodzenie na sprawy krajów zachodnich na Bliskim Wschodzie i bycie zdrajcami. W pewnym momencie powiedzieli, że zrobią to samo z nami w Szwecji, jak na Bliskim Wschodzie.

Co przez to rozumieli?

– To ludobójstwo, które zostało przeprowadzone na Bliskim Wschodzie przeciwko chrześcijanom. Przenieśliśmy te grupy do Szwecji, ale dogonili nas tutaj.

Żeby było jasne – czy mówimy teraz o prawicowych ekstremistach, jak się czasem twierdzi, czy o ludziach pochodzących z Bliskiego Wschodu?

– Nie, to nie prawicowi ekstremiści. Zazwyczaj ludzie, którzy łamią po szwedzku, a nawet mówią po arabsku.

Znalezione obrazy dla zapytania syryjczycy w szwecji zdjecia

Czy wcześniej kontaktowałeś się z policją i politykami?

– Tak, ale okazuje się, że nikogo to nie obchodzi. Zwłaszcza socjaldemokraci, chciałbym powiedzieć. Impreza, z której mamy najwięcej, to dobrze KD. Szwedzki rząd nigdy nie pokazał jednak, że się troszczymy.

Dlaczego tak myślisz?

– Naprawdę nie wiem, to może strach przed kartą islamofobiczną. Musimy podjąć własne środki bezpieczeństwa – od nadzoru kamer po naszych własnych ochroniarzy.

Jak myślisz, jak będzie wyglądać sytuacja za kilka lat, jeśli władze nadal będą ignorować ten problem?

– Oczekujemy jakiejś pieprzonej wojny domowej między różnymi grupami, jeśli ktoś nie odłoży stopy. Ludzie, którzy robili straszne działania na Bliskim Wschodzie, są tutaj teraz … i nikt się tym nie przejmuje.

Wiadomości społeczne zadały również pytanie policji o funkcjonariuszy policji zajmujących się demokracją i nienawiścią, która podobno była jednostką zajmującą się sprawą. W momencie pisania tego tekstu urządzenie nie wróciło z żadną odpowiedzią na nasze pytania. Według badacza z grupy, z którą kontaktowały się serwisy społecznościowe, zagrożenia telefoniczne nie mogą być badane jako zagrożenie dla grupy etnicznej, ponieważ wymaga rozprzestrzeniania się 6-7 osób, które widzą lub słyszą wiadomość.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dla Social News, wśród Syryjczyków w Szwecji panuje powszechne poczucie rezygnacji, które dotyczy zdolności państwa prawa do ich ochrony i ścigania przestępstw. W diasporze krążą pogłoski o grupach czujnych, które śledzą i wykonują dochody i egzekucje przeciwko ludziom w Szwecji podejrzanym o udział w działalności państwa islamskiego i zbrodnie wojenne przeciwko chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Dane te są jednak niepotwierdzone i bardzo niejasne.

 

zrodlo:https://samnytt.se/syrianska-riksforbundet-vi-forvantar-oss-nagot-javla-inbordeskrig-i-sverige/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: