DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

NOWE PASZPORTY DLA POLAKÓW ZAWIERAJĄCE WYDRUKOWANE MODLITWY – CZYLI PASZPORT POŁĄCZONY Z KSIĄŻECZKĄ DO NABOŻEŃSTWA …. WOW!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Katolickie paszporty” dla emigrujących Polaków. Absurdalny pomysł ministra Szczerskiego

„Katolickie paszporty” dla Polaków proponuje szef gabinety prezydenta Krzysztof Szczerski. W swojej książce prezentuje również wizję Polski jako „Noego narodów”, sugerując, że nasza nacja ma do spełnienia kluczową rolę w dziejach świata.

Szczerski, jeden z najważniejszych intelektualistów „dobrej zmiany”, a także szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy i jego głównym doradca w zakresie polityki zagranicznej, opublikował już dwa lata temu książkę pod znamiennym tytułem „Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”. Jej treść – którą przypomniał „Newsweek” – w niektórych fragmentach zdumiewa.

Szczerski chce katolickich paszportów
Prezydencki minister postuluje np. wprowadzenie tzw. katolickich paszportów dla osób emigrujących z Polski. Taki dokument miałby zawierać m.in. modlitwy, informacje o duszpasterstwach, wspólnotach katolickich i grupach misyjnych, które działają na terenie innych państwa Europy Zachodniej.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Krzysztof-Szczerski-pisze-w-swojej-ksiazce-o-katolickich-paszportach

Czemu to ma służyć? Zdaniem Szczerskiego temu, „by Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce”, a Polak-emigrant „ma nieść ze sobą światło wiary dla siebie, dla swojej przyszłej rodziny i dla otaczających go ludzi”.

W opinii Szczerskiego, masowy exodus Polaków znad Wisły do krajów lepiej rozwiniętych mógłby być przyczynkiem do reewangelizacji Europy i powrotu do tradycyjnych, chrześcijańskich wartości, które wspomniana Europa od lat zdaje się gubić.

Polska jako biblijny Noe
Ale to nie wszystko. Szef gabinetu Andrzeja Dudy uważa, że Polska i Polacy mają do spełnienia doniosłą rolę w dziejach świata. Porównuje nasz naród do biblijnego Noego, który jako jedyny jest w stanie uratować kontynent przed postępującą sekularyzacją.  W naszych czasach rodzinę patriarchy i jego samego musi zastąpić grupa społeczna lub cały naród. […] Im szybciej rozpoznamy wśród nas Noego budującego arkę, tym lepiej, tym mniej szkód” – pisze w swoim dziele.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Krzysztof-Szczerski-pisze-w-swojej-ksiazce-o-katolickich-paszportach

Dodał również, że „wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę” i że nasz „potencjał ludnościowy i terytorialny” sprawia, że można o nas mówić, jako o zbawicielach Europy (ten oraz powyższe cytaty za: newsweek.pl).

Morawiecki i rechrystianizacji Europy
Czytając te nieco absurdalne pomysły jednego z głównym prezydenckich architektów polityki zagranicznej przypomina się m.in. jedna z pierwszych wypowiedzi Mateusza Morawieckie po objęciu przez niego stanowiska szefa rządu. W grudniu 2017 roku, w wywiadzie dla Radia Maryja mówił bowiem o chęci „rechrystianizacji Europy”.

– To moje marzenie, rechrystianizować, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek – powiedział wtedy świeżo upieczony premier.

RadioZET.pl/newsweek.pl
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Krzysztof-Szczerski-pisze-w-swojej-ksiazce-o-katolickich-paszportach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “NOWE PASZPORTY DLA POLAKÓW ZAWIERAJĄCE WYDRUKOWANE MODLITWY – CZYLI PASZPORT POŁĄCZONY Z KSIĄŻECZKĄ DO NABOŻEŃSTWA …. WOW!!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: