DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nie dopuścimy do utworzenia baz wojskowych USA na Słowacji, tak jak dopuścili do tego Polacy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wiceszef MSZ Rosji Aleksander Gruszko oświadczył w środę, że wyklucza możliwość rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej na Słowacji. Sputnik poprosił o komentarz deputowanego do Rady Narodowej Słowacji, lidera partii „Głos narodu” Petera Marčeka, który wcześniej w wywiadzie dla gazety „Izwestija” oświadczył, że Stany Zjednoczone mogą zechcieć rozmieścić w kraju swoje pociski atomowe.

Deputowany do Rady Narodowej Słowacji, lider partii „Głos narodu” Peter Marček

W komentarzu dla Sputnika deputowany Peter Marček zauważył, że jego oświadczenie o możliwości rozmieszczenia broni atomowej na Słowacji, to tylko przypuszczenie, ale w jego ocenie bardzo realistyczne mając na uwadze wygaśnięcie Układu INF.

„Amerykanie chcą, żeby na lotniskach wojskowych Sliač i Malacky zostały zbudowane skłądy do przechowywania amunicji. Chcą też mieszkań dla żołnierzy i ich rodzin. Będzie to raczej baza wojskowa” – powiedział Marček.

„Są plany zbudowania pięciu dużych składów. Ponieważ mieścić się będą na lotnisku, to najprawdopodobniej będą w nich przechowywane rakiety przeznaczone dla samolotów, a nie dla czołgów. Można śmiało przewidzieć, że wśród nich znajdą się też pociski atomowe. To przypuszczenie, ale ja uważam, że dość realistyczne” – dodał Marček.

Słowacki polityk oświadczył, że słowackie ministerstwo spraw zagranicznych i ministerstwo obrony, przygotowujące tekst porozumienia o współpracy w sferze wojskowej z USA, nie zechciały pokazywać go deputowanym.

Amerykański wojskowy z lornetką w bazie lotniczej

Dlatego uważamy, że jest coś, co oni chcą przed nami ukryć. I dlatego obawiam się, że w tych składach będą przechowywane pociski atomowe –wyjaśnia słowacki deputowany.

Deputowany skomentował też oświadczenie wiceszefa MSZ Rosji Aleksandra Gruszko, który wykluczył prawdopodobieństwo rozmieszczenia broni jądrowej USA na Słowacji, bo zgodnie z aktem założycielskim Rosja-NATO Sojusz zobowiązał się do tego, że nie będzie rozmieszczać broni jądrowej na terytorium nowych państw członkowskich i budować na te cele infrastruktury.

„Jeśli wiceszef uważa, że akt nie zostanie naruszony, to w pełni możliwe, że tak będzie. To oznacza, że w bazach będzie rozmieszczony inny rodzaj broni, inne pociski, bez głowic jądrowych” – zauważył.

Ale to nie ważne. Dla nas najważniejsze jest to, by uniknąć pojawienia się amerykańskiej bazy wojskowej w kraju. Jesteśmy członkiem NATO, ale nie chcemy, aby bazy wojskowe NATO zostały rozmieszczone na terytorium naszego kraju, tym bardziej amerykańskie. Dlaczego mamy do tego dopuścić, tak jak dopuścili do tego Polacy? – powiedział Marček.

Znalezione obrazy dla zapytania amerykanskie wojsko na slowacji zdjecia

Według niego baza może być wykorzystana do nalotów na rosyjskie terytorium w przypadku konfliktu NATO z Rosją. „Ani ja, ani naród słowacki, tego nie chcemy. Żadnej wojny, żadnych baz wojskowych” – zaznaczył deputowany.

Słowacja i Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy w sprawie podpisania nowego dwustronnego porozumienia o współpracy w sferze obrony. Zgodnie z umową Słowacja mogłaby otrzymać od Stanów Zjednoczonych pieniądze na remont lotnisk wojskowych Kuchyň i Sliač. Ale ministerstwo obrony odrzuciło porozumienie. Potem okazało się, że MSZ Słowacji było niezadowolone z takiej decyzji. Według słów przewodniczącego Słowackiej Partii Narodowej (SNS) i przewodniczącego Rady Narodowej Słowacji Andrieja Danko chodziło nie o finansowanie, lecz głównie o rozmieszczenie wojsk USA na terytorium kraju. Rozmowy na temat porozumienia wciąż się toczą.

 

 

zrodlo:https://pl.sputniknews.com/opinie/2019042410270677-Peter-Marcek-bazy-wojskowe-bron-jadrowa-USA-Slowacja-Sputnik-Polska/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Nie dopuścimy do utworzenia baz wojskowych USA na Słowacji, tak jak dopuścili do tego Polacy”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: