DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czy zapłacimy więcej za wodę i ścieki? Tak, dzięki nowym przepisom. Samorządowcy szacują, że nawet o 50 proc.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Nowelizacja Prawa wodnego doprowadzi do drastycznych podwyżek opłat za usługi wodne. Gminy przewidują, że ceny za wodę i ścieki wzrosną nawet o 50 proc.

Nowelizacja ustawy Prawo wodne powoduje, iż opłaty stałe za pobór wód naliczane będą na podstawie maksymalnego poboru godzinowego. Ustawodawca zamierza postawić na fiskalizm przy poborze opłat za usługi wodne – twierdzą samorządowcy.

Premier Mateusz Morawiecki oraz woda z kranu. / foto: PAP/pixabayPremier Mateusz Morawiecki oraz woda z kranu. / foto: PAP/pixab

Przestrzegają, że nieuchronnym skutkiem będzie wzrost cen usług komunalnych.

Nowe przepisy mają jednoznacznie wskazać wartość, którą należy przyjąć do ustalenia opłaty stałej, zawieranej w pozwoleniach wodnoprawnych. Uregulowania sprzed 1 stycznia 2018 r. nie zawsze określały maksymalną ilość poboru wód ani odprowadzanych ścieków w metrach sześciennych na sekundę.

Ministerstwo chce przyjąć następującą zasadę: jeśli pozwolenie nie określa zakresu korzystania z wód, opłata stała ma być naliczana z uwzględnieniem maksymalnej ilości możliwych do pobrania wód. Gminy płaciłyby więc nie za faktyczny pobór średnioroczny, ale za potencjalne możliwości poboru.

Rząd przekonuje, że chodzi wyłącznie o uszczelnienie systemu opłat oraz implementacja unijnych dyrektyw. Gminy krytykują przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nowelizację ustawy o prawie wodnym, uznając to za cichą podwyżkę. Przestrzegają, że skutkiem będzie drastyczny wzrost cen za wodę i ścieki.

Nowy algorytm zadziała w taki sposób, że z automatu naliczane będą wyższe stawki. Samorządowcy szacują, że nawet o 50 proc.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/04/24/czy-zaplacimy-wiecej-za-wode-i-scieki-tak-dzieki-nowym-przepisom-samorzadowcy-szacuja-ze-nawet-o-50-proc/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: