DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

AGNIESZKA RADWAŃSKA ZA MŁODA NA KRAKÓW ….. CEBULACTWO W PEŁNEJ KRASIE

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skandaliczne zachowanie radnych PO wobec A. Radwańskiej! Nie dostanie honorowego tytułu, bo jest „za młoda”

czwartek, 25.04.2019 r.

  

To co zrobili krakowscy radni Platformy Obywatelskiej oraz ludzie od prezydenta Majchrowskiego jest po prostu niepojęte! Agnieszka Radwańska, najwybitniejsza w historii polska tenisistka, zwyciężczyni 20 turniejów WTA, finalistka Wimbledonu, która na każdym kroku podkreślała, że pochodzi z Krakowa i utożsamia się z tym miastem, nie będzie mogła liczyć na tytuł Honorowego Obywatela Krakowa. Powód? Ludzie od prezydenta miasta oraz radni PO uznali, że się nie nadaje, bo jest „za młoda”. A mówią, że dyskryminacja ze względu na wiek jest w Polsce zakazana…

– „Był taki pomysł, ale wolałabym zostać. Chcę żyć normalnie w Krakowie. Tu jest mój dom. Zawsze za nim tęsknię, kiedy długo jestem za granicą” – tak swego czasu mówiła Agnieszka Radwańska o pomyśle „zoptymalizowania” swoich dochodów poprzez przeniesienie podatkowej rezydencji np. do Monako. Robert Radwański, ojciec Agnieszki, również nie miał wątpliwości: – „Mieliśmy propozycję, żeby, tak jak wiele gwiazd tenisa, przenieść się do raju podatkowego. Nie jesteśmy tym jednak zainteresowani, bo tu jest nasze miejsce”. Powyższe zachowanie tylko potwierdziłoprzywiązanie Agnieszki Radwańskiej – światowej gwiazdy tenisa zawodowego, najwybitniejszej w historii polskiej tenisistki – do miejsca swojego urodzenia, czyli Krakowa.


       

Sportowe osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej oraz jej zachowanie promujące Kraków nie miały jednak większego znaczenia dla radnych Koalicji Obywatelskiej oraz radnych związanych z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. W zakresie przyznania tytułu Honorowego Obywatela Krakowa nie zaakceptowali oni kandydatury Radwańskiej (jej osoba nie dostała rekomendacji tzw. Komisji Głównej, w skład której wchodzi 14 radnych Krakowa; aby uzyskać rekomendację potrzeba 8 głosów członków tej Komisji).

Najlepsze były jednak powody, dla których radni PO / Majchrowskiego odrzucili kandydaturę najwybitniejszej w historii polskiej tenisistki. Radny PiS Michał Drewnicki napisał na swoim Facebooku:

Rafał Komarewicz (człowiek od Majchrowskiego), wiceprzewodniczący Komisji Głównej, przyznał, że argument o młodym wieku Radwańskiej pojawił się w trakcie dyskusji nad jej kandydaturą. Komarewicz uznał, że to nie był dobry argument. Po czym wypalił, że: „Pani Radwańska jako jedna z najlepszych tenisistek świata – nie rozpropagowała Krakowa, ma jeszcze taką szansę” (sic!).

Okazało się również, że „zaangażowanie polityczne” rodziny Agnieszki Radwańskiej może mieć znaczenie, co przyznał przewodniczący Komisji Głównej Dominik Jaśkowiec (członek Platformy Obywatelskiej). Argument równie dziwny, bo w 2015 roku Honorowym Obywatelem Krakowa został bardzo mocno zaangażowany politycznie Jerzy Buzek. Wówczas jednak nikomu to nie przeszkadzało.  


Sytuacja z Agnieszką Radwańską wydaje się być kuriozalna. Jeśli radni PO / Majchrowskiego dyskryminują ze względu na wiek i powiązania polityczne najwybitniejszą w historii Polski tenisistkę, która w zawodowym tenisie osiągnęła status niekwestionowanej gwiazdy, która dla promocji Krakowa i Polski zrobiła gigantyczną pracę, to naprawdę jest mi ich żal. Pozostaje mieć nadzieję, że się zreflektują i szybko naprawią swój błąd.

Źródło: Radwańska nie będzie honorowym obywatelem Krakowa. „Bo jest za młoda” (RMF24.pl)
Źródło: Michał Drewnicki (Twitter.com)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “AGNIESZKA RADWAŃSKA ZA MŁODA NA KRAKÓW ….. CEBULACTWO W PEŁNEJ KRASIE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: