DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wieloletni Plan Finansowy Państwa przyjęty. Rząd będzie rozdawał pieniądze, a deficyt zmaleje

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rada Ministrów przyjęła w środę dokument, w którym zawarta jest prognoza sytuacji gospodarczą Polski w najbliższych czterech latach. Jak czytamy, w tym czasie możemy liczyć na redukcję deficytu i obniżenie długu publicznego, mimo że PiS startuje z kosztownymi programami społecznymi.

Wieloletni Plan Finansowy został przedłożony przez Ministerstwo Finansów, na czele którego stoi Teresa Czerwińska

(East News)

Wieloletni Plan Finansowy został przedłożony przez Ministerstwo Finansów, na czele którego stoi Teresa Czerwińska (Fot: Mateusz Grochocki/East News)

Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2022 przedstawia średniookresową prognozę sytuacji gospodarczej Polski i jej finansów publicznych do 2022 roku.

Będzie on podstawą przygotowania projektu ustawy budżetowej na 2020 r. Jego głównym elementem jest „Program konwergencji. Aktualizacja 2019”, który do końca kwietnia zostanie przedłożony Komisji Europejskiej i Radzie Ecofin – podaje Centrum Informacyjne Rządu.

Co możemy wyczytać z dokumentu? Po pierwsze, że czeka nas lekkie wyhamowanie tempa rozwoju gospodarczego. W 2018 roku PKB urósł aż o 5,1 proc. (największy wrost od 2007 roku), w tym roku ma to być 4 proc. Z kolei w 2020 roku gospodarka będzie się rozwijać w tempie 3,7 proc., w 2021 roku – 3,4 proc., a w 2022 roku – 3,3 proc.

Do 2022 r. oczekiwane jest także dalsze systematyczne zmniejszanie stopy bezrobocia. W 2019 r. stopa bezrobocia spadnie do 3,6 proc., a w 2020 r. ukształtuje się na poziomie 3,3 proc

Wieloletni Plan Finansowy Państwa uwzględnia też nowe obietnice z „piątki Kaczyńskiego”: 500 plus na każde dziecko i 13. emeryturę. Dokument rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat „trzynastki”. Będzie to jednorazowe świadczenie tylko w tym roku.

Rząd optymistycznie spogląda też na kwestię deficytu. Deficyt strukturalny, tj. uwzględniający cykl koniunkturalny, wyniesie w 2020 roku 1,6 proc. PKB. W kolejnych latach ma być jeszcze niższy i wylądować w okolicach 1 procenta.

„Dług publiczny też będzie ulegał stopniowemu obniżaniu. Przewidywane obniżenie relacji państwowego długu publicznego ‚netto’ do PKB poniżej 43 proc. w 2020 r. – zgodnie z ustawą z 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług – pociągnie za sobą automatyczne obniżenie stawek podatku VAT od 2022 r. (z 23 proc. na 22 proc. i z 8 proc. na 7 proc.)” – czytamy w komunikacie CIR.

 

 

zrodlo:https://www.money.pl/gospodarka/wieloletni-plan-finansowy-panstwa-przyjety-rzad-bedzie-rozdawal-pieniadze-a-deficyt-zmaleje-6373889518253697a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: