DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Robert Winnicki odpowiada Danielsowi. Lider Konfederacji składa Żydom propozycję [VIDEO]

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeden z liderów Konfederacji, Robert Winnicki, zareagował na słowa Jonnego Danielsa domagającego się zakazania tradycji „wieszania Judasza”. Proponuje, by Żydzi zrezygnowali z własnej, czyli „wieszania Hamana”.

Jonny Daniels i Robert Winnicki. / foto: PAP/LiveON.pl

Winnicki zareagował błyskawicznie na wpis Jonnego Danielsa na Twitterze, w którym ten drugi domagał się zakazania tradycyjnego „wieszania Judasza”.

– Przy takim gównie zastanawiasz się, jak ludzie zyskują złe imię. Ta odrażająca tradycja musi zostać zakazana – napisał Daniels.

Lider Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy przypomniał, że w tradycji żydowskiej istnieje tradycja „wieszania Hamana” praktykowana w trakcie święta Purim

– Propozycja: może Żydzi zrezygnują z tradycji „wieszania Hamana” w święto Purim a wtedy pomyślimy o zakazie „wieszania Judasza” w Polsce. Dobrze? – pyta Winnicki na Twitterze.

View image on Twitter

Robert Winnicki@RobertWinnicki

.@MrJonnyDaniels is outraged at the old, rarely practiced custom of „hanging the Judas”. He calls for banning it. Proposal: maybe Jews around the world will resign from an old Purim custom of „hanging the Haman” and then we’ll think about baning „hanging the Judas” in Poland. Ok?

214 people are talking about this

Tradycja wieszanie Hamana nawiązuje do historii opisanej w Księdze Estery. Haman chciał zgładzenia Żydów w Persji ale dzięki interwencji Estery u króla Persów Kserksesa sam został zabity wraz z całą rodziną. Żydzi wymordowali wówczas 75.000 osób w Persji.

W trakcie święta Purim, Żydzi odczytują Księgę Estery. Gdy odczytywane jest imię Hamana, zebrani podnoszą wrzawę i kołaczą specjalnymi grzechotkami i kołatkami, zaś imiona dziesięciu synów Hamana są odczytywane jednym tchem, by podkreślić, że zginęli równocześnie. Potem bawią się nadużywając alkoholu co w trakcie święta traktowane jest jako obowiązek religijny.

 

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/04/21/robert-winnicki-odpowiada-danielsowi-lider-konfederacji-sklada-zydom-propozycje-video/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: