DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Amerykanie dokręcają śrubę Iranowi. Wszystkie kraje kupujące irańską ropę będą objęte sankcjami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, ogłosił, iż Stany Zjednoczone odchodzą od wyjątków jakie obejmowały niektóre kraje kupujące irańską ropę. Od teraz każdy kraj, który się na to zdecyduje będzie objęty amerykańskimi sankcjami.

Mike Pompeo. Foto: PAP/EPAMike Pompeo. Foto: PAP/EPA

Mike Pompeo stwierdził, że to posunięcie ma maksymalnie zwiększyć presję na Teheran. Dodał, że to jak długo potrwają sankcje zależy tylko od władz Iranu.

Stany Zjednoczone uzależniają ich zniesienie spełnienia 3 warunków. Pierwszym z nich jest rezygnacja z irańskiego programu nuklearnego, drugim wstrzymanie programu rozwoju rakiet balistycznych, a trzecim odejście od wspierania terroryzmu.

Secretary Pompeo

@SecPompeo

Maximum pressure on the Iranian regime means maximum pressure. That’s why the U.S. will not issue any exceptions to Iranian oil importers. The global oil market remains well-supplied. We’re confident it will remain stable as jurisdictions transition away from Iranian crude.

Ludzie o tym mówią: 6 497

Do tej pory na mocy specjalnej zgody wydanej przez USA irańską ropę kupowały Chiny, Indie, Turcja, Japonia i Korea Południowa. Na razie nie wiadomo czy kraje te podporządkują się decyzji Waszyngtonu.

Decyzję USA z radością powitał premier Izraela, Benjamin Netanyahu.

Władze Iranu zapowiedziały, że jeżeli nie będą mogły eksportować ropy to zablokują Cieśniną Ormuz co uniemożliwi eksporty ropy naftowej z krajów arabskich położonych nad Zatoką Perską.

Próba wprowadzenia blokady morskiej Cieśniny Ormuz może doprowadzić do interwencji i w konsekwencji wojny z USA.

Zaostrzenie sankcji to kolejna decyzja USA wymierzona przeciwko Iranowi.Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) został 15 kwietnia wpisany na listę organizacji terrorystycznych (FTO) . Jest to pierwszy przypadek w historii, by Stany Zjednoczone uznały ugrupowanie będące w strukturach innego państwa za taką organizację.

W reakcji na decyzję USA, Iran uznał dowództwo sił amerykańskich na Bliskim Wschodzie i Azji Centralnej (US CENTCOM) za organizację terrorystyczną.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/04/22/amerykanie-dokrecaja-srube-iranowi-wszystkie-kraje-kupujace-iranska-rope-beda-objete-sankcjami/?

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Amerykanie dokręcają śrubę Iranowi. Wszystkie kraje kupujące irańską ropę będą objęte sankcjami

  1. Amerykańce sprawiają że Persja czuje się jak szczur nie mający już wyjścia atakowany w narożniku. Zaraz Persja wykona odruch obronny a amerykańce ogłoszą że Iran jest taki zły i że terroryzuje świat. Przeklęci amerykańce i ich przełożeni, mordercy z Alearzi.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: