DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Sprawa jest na ostrzu noża”. Nauczyciele jadą na demonstrację do Warszawy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej o godzinie 11 ma rozpocząć się ogólnopolska manifestacja nauczycieli. Po niej władze Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydują, co dalej ze strajkiem w oświacie. Na demonstrację o świcie wyruszyli nauczyciele między innymi z Wrocławia, Krakowa i Zabrza. – Walczymy w słusznej sprawie, o jakość edukacji – mówił Paweł Żmuda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu. – Sprawa jest na ostrzu noża – dodawał Szymon Głodny z tej samej szkoły. Także we wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” na wniosek organizacji pracodawców ma się rozpocząć spotkanie Prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie okrągłego stołu – poinformowała przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias.

nauczyciele jada do warszawy

 

O świcie we wtorek autokary z nauczycielami wybierającymi się na protest organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wyruszyły między innymi z Wrocławia, Krakowa i Zabrza. – Walczymy w słusznej sprawie, o jakość edukacji. Kochamy swoja pracę, chcemy to robić dalej, ale na godnych warunkach – podkreślał Paweł Żmuda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu, który planuje wziąć udział w manifestacji. Szymon Głodny z tej samej szkoły dodał, że „to jest ten moment, kiedy nie możemy się cofnąć”. – Sprawa jest na ostrzu noża

 – podkreślał. – Dla nas teraz obciążające jest to, że to te dni, kiedy trzeba podjąć ostatnie decyzje – rady pedagogiczne, głosujemy za klasyfikacją czy nie – mówiła Ewa Skoczylas, także z ZSO nr 11 w Zabrzu. –  Cały czas, od samego początku strajku czujemy niesamowite poparcie ze strony uczniów i rodziców – podkreśliła.

Podobny obraz

– Jako nauczycielka historii i WOS-u uczę, że trzeba brać sprawy w swoje ręce, uczę, jak być czynnym obywatelem. To jest taki moment, że też powinnam pokazać swoją postawą, że należy o swoje walczyć – zaznaczała Anna Skiendziel z II LO w Zabrzu. – Kiedy, jak nie dzisiaj, piątek [kiedy mają odbyć się obrady okrągłego stołu – red.] to już za późno. Jeśli teraz [rządzący – red.] nie wezmą na poważnie tej manifestacji, to będzie słabo – dodała. „To nie jest strajk polityczny, tylko ewidentnie branżowy” Andrzej Witkowicz z X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie stwierdził, że „zasięg strajku zaskoczył nie tylko rząd ale i organizatorów”. Ocenił, że „to nie jest strajk polityczny, tylko ewidentnie branżowy”. – Kwestia płacowa jest kwestią wstępną, to ma być początek rozmów na temat nowej reformy oświaty – tłumaczył. Jak podkreślał, „to nie jest sytuacja komfortowa dla nauczycieli, (…) to jest wybuch oburzenia, nie dało się tego zatrzymać”. – Oby ta dzisiejsza demonstracja pomogła – dodał nauczyciel z Krakowa. Monika Pawica ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Krakowie podkreślała, że „pieniądze są kroplą, która przelała czarę, ale na pewno nie jedyną i nie najważniejszą przyczyną naszego protestu”. Jak stwierdziła, nauczyciele walczą o wiele więcej –  „o nieprzeładowaną szkołę, o sensowne programy, o to, żeby nie było wyrw programowych”.

Znalezione obrazy dla zapytania nauczyciele jada do warszawy zdjecia

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach trwa od 8 kwietnia. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności, a także niezrzeszeni.

Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego w trakcie negocjacji zmodyfikowały oczekiwania (początkowo upominały się o tysiąc złotych podwyżki), obecnie postulują 30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września tego roku. Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podpisała porozumienie z rządem. NA CO ZGODZIŁA SIĘ SOLIDARNOŚĆ? CZYTAJ >>> Okrągły stół Okrągły stół oświatowy odbędzie się 26 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym. Do obrad premier Mateusz Morawiecki zaprosił niedawno rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Okrągły stół edukacyjny ma objąć cztery obszary. – Pierwszy to uczniowie, drugi – nauczyciele, trzeci – jakość edukacji i jakość kształcenia oraz czwarty, umownie, roboczo nazwany – nowoczesna szkoła, czyli odpowiadająca wymogom drugiej, a za chwilę trzeciej dekady XXI wieku – mówił premier.

Znalezione obrazy dla zapytania nauczyciele jada do warszawy zdjecia

Uczestnictwo w rozmowach zapowiedział szef ZNP. Dodał jednak, że wątpliwości związkowców budzą „i miejsce, i data”. – Sądziliśmy, że panu premierowi na tyle zależy na tej dyskusji, że zrobi to w możliwie najkrótszym terminie – wyjaśnił Broniarz.

„Solidarność” również zadeklarowała udział w debacie. – Dyskusja jest potrzebna, chociaż według mnie będzie bardzo gorzka dla każdej strony. Wszyscy będą mieli o coś do siebie pretensje – powiedział szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa, odnosząc się do zapowiedzianego przez premiera Morawieckiego okrągłego stołu w sprawie oświaty. Dodał, że jego związek nie raz apelował o szerszą dyskusję na temat kształtu polskiej edukacji. „Typowa zagrywka PR-owa i nic więcej” Sceptycznie do propozycji udziału w debacie oświatowej przy „okrągłym stole” odniósł się Sławomir Wittkowicz, szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ. – Mój osobisty pogląd jest taki, że to typowa zagrywka PR-owa i nic więcej – powiedział szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ. Wittkowicz podkreślił jednocześnie, że FZZ odniesie się do propozycji premiera w przyszłym tygodniu”. – Teoretycznie powinniśmy poczekać na pisemne sformułowanie czegokolwiek, ale widząc, jak przebiegały jakiekolwiek rozmowy ze stroną rządową od 25 marca, to ten rząd ma chyba jakiś wybitny wstręt do papieru – powiedział.

 

zrodlo:https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/znp-we-wtorek-ogolnopolska-manifestacja-nauczycieli-przed-men,929

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “„Sprawa jest na ostrzu noża”. Nauczyciele jadą na demonstrację do Warszawy

  1. No ja powiem tak. Moja mama jest nauczycielką i ma na rękę 2000 zl. A co ma powiedzieć taki nauczyciel w Toruniu, Poznaniu? Gdzie jedno wyjscie na miasto to 200 zl. Jak tu zyc.? To już nie chodzi o nauczycieli a o wszystkich w tyn burdelu zwabym IIIRP. Ludzie zarabiaja gowno i musza za to wyzyc. Pozwoli dociera z tefo co widzę do ludzi że tak nie powinno być. Ale to bardzo pozwoli. A może mi sie wydaję? Po wyborach to będą takie rzeczy się dzialy że się fizjologom się śniło. Już do śmiechu POlakon wselkiejw maści nie będzie. Bo to będzie min. akt 447, nowa ustawa o BiA , wieceh okupacyjnych wojsk. Ja xzekan z niecierpliwością aż powiem A NIE MOWILEM?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: