DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zamachowiec-samobójca stał w kolejce po śniadanie w niedzielę wielkanocną w hotelu, zanim się wysadził … Zahran Hashim, Abu Mohammed to zabójcy z Colombo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Moulvi Zahran Hashim, Shangri-La Hotel blast

Jeden z zamachowców-samobójców czekał cierpliwie w kolejce na śniadanie w niedzielę wielkanocną w hotelu Cinnamon Grand w Sri Lance, po czym zdetonował na plecach materiały wybuchowe. Dwaj zamachowcy-samobójcy zostali zidentyfikowani jako Zahran Hashim i Abu Mohammed,

Niosąc talerz, mężczyzna, który zarejestrował się w hotelu poprzedniego wieczoru jako Mohamed Azzam Mohamed, miał właśnie zostać obsłużony, kiedy wysadził się w zatłoczonej restauracji, powiedział kierownik hotelu w Sri Lance.

„Nastąpił całkowity chaos” – powiedział kierownik, który rozmawiał z AFP pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie wolno mu mówić w imieniu firmy.

Restauracja Taprobane w hotelu miała jeden z najbardziej ruchliwych dni w roku w świąteczny weekend.

„Była godzina ósma rano i było tłoczno. To były rodziny” – powiedział kierownik AFP.

„Podszedł na sam początek kolejki i zdetonował ładunek” – dodał.

„Jeden z naszych menedżerów, którzy witali gości, był jednym z zabitych na miesjcu”. Zamachowiec również zmarł. Części jego ciała zostały znalezione w stanie nienaruszonym przez policję i zabrane.

Inni urzędnicy hotelowi opowiedzieli, jak zamachowiec, ze Sri Lanki, wprowadził się do hotelu podając adres, który okazał się fałszywy, mówiąc, że był w mieście w interesach.

W tym samym czasie nastapiły zamachy także w dwu innych hotelach, Shangri-La i Kingsbury, oraz zamachy na trzy kościoły pełne wiernych uczestniczących w nabożeństwach w niedzielę wielkanocną.

Wybuch w Sanktuarium św. Antoniego, zabytkowym kościele katolickim, był tak potężny, że zdmuchnął większość dachu, pozostawiając dachówki, szkło i rozłupane drewno zalegające podłogę wraz z porozrzucanymi ciałami.

Władze nie powiedziały, kto przeprowadził ataki. Ale wszystkie ofiary odniosły poważne obrażenia i  doznały poważnych strat. Wielu z 35 obcokrajowców zabitych w wybuchach było w hotelach, podali urzędnicy.

„Nastąpił całkowity chaos, ale w bardzo krótkim czasie przetransportowaliśmy wszystkich rannych do szpitala” – powiedział kierownik Cinnamon Grand.

„Około 20 osób zostało ciężko rannych i wysłaliśmy ich do szpitala narodowego”. Hotel znajduje się w pobliżu oficjalnej rezydencji premiera Sri Lanki, a komandosi Specjalnej Grupy Roboczej szybko znaleźli się na miejscu.

W Shangri-La świadkowie powiedzieli, że słyszeli dwa głośne wybuchy i że personel zgłosił śmierć niektórych osób. Ale szczegóły odnośnie ofiar nie zostały podane natychmiast.

Fotograf AFP dostrzegł rozległe uszkodzenia w restauracji na drugim piętrze hotelu, z wyrwanymi przez wybuch oknami i zwisającymi z sufitu przewodami elektrycznymi.

Shangri-La powiedziała w oświadczeniu, że bomba wybuchła około 9:00 rano czasu lokalnego w restauracji Table One.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni i wstrząśnięci tym incydentem, a nasze myśli i modlitwy są z rodzinami ofiar i tymi, których to dotyczy” – powiedział.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestników. Uruchomiono zespół ds. Zarządzania kryzysowego Shangri-La, aby zapewnić niezbędne wsparcie”. The Kingsbury jest również jednym z najdroższych hoteli w Kolombo, położonym w pobliżu World Trade Center.

Ilość ofiar ciągle nie jest znana.

W oświadczeniu na swojej stronie na Facebooku hotel wydał komunikat: „W imieniu całego zespołu Kingsbury jesteśmy w szoku, smutku i żałobie całego naszego narodu w następstwie niedawnego ataku”.

„Ewakuacja oraz leczenie rannych gości i pracowników hotelu zostały przeprowadzone natychmiastowo”.

https://news24online.com/news/suicide-bomber-had-easter-sunday-breakfast-hotel-blowing-himselfzahran-hashim-abu-mohammed-are-killers-colombo-eaaf0967https://www.newsx.com/world/who-is-moulvi-zahran-hashim-is-he-linked-to-colombos-shangri-la-hotel-blast

https://travelwirenews.com/shangri-la-hotel-colombo-veteran-chef-killed-with-160-people-in-6-terror-attacks-in-sri-lanka-1342232/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: