NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI - WOJCIECH OLSZAŃSKI23 października 2019
7 godzin temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Kolejna eksplozja w Kolombo na Sri Lance. Wybuchł ładunek w samochodzie

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Kolejna eksplozja w Kolombo na Sri Lance. Wybuchł ładunek w samochodzie

Kolejna eksplozja na Sri Lance. Do wybuchu doszło w Kolombo, w pobliżu kościoła, który w niedzielę był jednym z obiektów ataków terrorystycznych, w których zginęło łącznie 290 osób.

Rząd Sri Lanki ogłosił, że za wczorajsze zamachy terrorystyczne na Sri Lance odpowiada lokalna grupa islamskich ekstremistów o nazwie National Thowheeth Jama’ath. Oficjalnie nikt się nie przyznał do organizacji ataków. Od północy czasu miejscowego (20:30 czasu obowiązującego w Polsce) na Sri Lance ma obowiązywać stan wyjątkowy.

Zamachy na Sri Lance. W Kolombo znaleziono 87 detonatorów do bomb. Władze wytypowały podejrzanych

Policja Sri Lanki znalazła 87 detonatorów bomb w największym mieście kraju – Kolombo. Były umiejscowione w pobliżu głównego dworca autobusowego. Jednocześnie lankijski rząd stwierdził, że za zamachami stoi National Thowheeth Jama’ath – lokalna grupa islamskich ekstremistów.
Rząd Sri Lanki ogłosił dzisiaj, że za niedzielne zamachy terrorystyczne na Sri Lance odpowiada lokalna grupa islamskich ekstremistów o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ). Jak podaje „Guardian” nie jest jasne, jakie dowody mają lankijskie służby – czy opierają się na nowych przesłankach, czy łączą zamachy z ostrzeżeniami, jakie policjaotrzymała 10 dni przed tragedią. Wynikało z nich, że NTJ planuje uderzyć w ważne świątynie chrześcijańskie na Sri Lance. „The Guardian” informuje, że na wyspie działa organizacja o podobnej nazwie – Sri Lankan Towheed Jamaat, nie jest jasne jednak, czy ostrzeżenie sprzed 10 dni jest powiązane właśnie z nią.

Zamachy na Sri Lance. Wprowadzono stan wyjątkowy

Jednocześnie w kraju trwa intensywne śledztwo mające dać odpowiedź na pytanie, czy za zamachami stoi międzynarodowa sieć terrorystyczna. Prezydent Sri Lanki Maithripala Sirisena ogłosił wprowadzenie na terytorium całego kraju od północy stanu wyjątkowego. Już teraz tymczasowo zablokowano możliwość korzystania z mediów społecznościowych. Władze tłumaczą, że działania te nie mają na celu ograniczania swobody wypowiedzi i podyktowane są jedynie walką z terroryzmem.

Do odpowiedzialności za zamachy wciąż nie przyznała się żadna z organizacji terrorystycznych. Władze Sri Lanki zaapelowały do społeczności międzynarodowej o pomoc w odnalezieniu organizatorów ataków, które były największymi od zakończenia dekadę temu na Sri Lance wojny domowej.

W wielkanocny poranek zamachowcy-samobójcy zdetonowali ładunki wybuchowe podczas mszy świętych w kościołach oraz hotelach na Sri Lance. W sumie przeprowadzono 8 eksplozji. Łącznie liczba ofiar wynosi ok. 290 osób, pół tysiąca zostało rannych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24688509,kolejna-eksplozja-w-kolombo-na-sri-lance-wybuchl-ladunek-w.html#s=BoxMMtImg1

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24688444,zamachy-na-sri-lance-w-kolombo-znaleziono-87-detonatorow-do.html#s=BoxMMtImg2

2 x video z momentem eksplozji – ujecia z innych kamer:

https://www.ndtv.com/world-news/explosion-in-van-near-colombo-church-while-officials-were-trying-to-defuse-bomb-2026784

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/sri-lanka-bombings-explosion-colombo-church-bomb-squad-attack-a8880951.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: