DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wołodomyr Zełenski może kandydować w II turze wyborów. Sąd oddalił wniosek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wołodomyr Zełenski może ubiegać się o urząd prezydenta Ukrainy – zdecydował VI Sąd Apelacyjny w Kijowie. Werdykt ogłoszono na kilka godzin przed otwarciem lokali wyborczych w całym kraju. Wcześniej Zełenski został oskarżony o przekupywanie wyborców.

Rywalem Zełenskiego będzie urzędujący prezydent Petro Poroszenko.

Rywalem Zełenskiego będzie urzędujący prezydent Petro Poroszenko. (PAP, Fot: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Pozew przeciwko Zełenskiemu złożył obserwator wyborów Andrij Chylko. Chodziło w nim o przekupywanie wyborców – donosiły ukraińskie media,

Sprawa opiera się na zrzutach ekranu ze strony internetowej debaty wyborczej oraz ze strony Zełenskiego. Chilko twierdzi, że skoro operator stadionu (obsługującego debatę – przyp. red.) powiedział, że bilety ‚zostały wyprzedane’, to rozdawanie przez Zełenskiego bezpłatnych biletów miało oznaczać kupowanie głosów. Powód? Słowo ‚sprzedane’ oznacza wartość” – pisał na Twitterze jeden z amerykańskich dziennikarzy relacjonujący ukraińską kampanię.

Simon Ostrovsky

@SimonOstrovsky

The court has adjourned till 12:15am when it will give its ruling. I have to say that the judges came across as sceptical of the case brought before them 🧐

Simon Ostrovsky

@SimonOstrovsky

The case is based on screenshots from the debate venue’s website and from Zelensky’s site. Khilko’s arguing that since the stadium said tickets had been “sold out” Zelensky’s offer of free tickets represented vote buying because the use of “sold” implies value. Pretty thin.

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Simon Ostrovsky

Prawnik sztabu wyborczego Zełenskiego Wadym Hałajczuk powiedział agencji Interfax-Ukraina, że pozew był pozbawiony podstaw prawnych. „Ta sprawa nie ma żadnych perspektyw” – oświadczył.

– Wniosek nie powinien być procedowany – informowała rosyjska agencja TASS, cytując ukraińską Centralną Komisję Wyborczą. Mimo to sąd podjął się rozpatrzenia

Bezpośrednie starcie

W piątek na kijowskim stadionie doszło do debaty między dwoma kandydatami. Nie uznała jej ukraińska komisja wyborcza, która stwierdziła że były to zwyczajne wiece partyjne dwóch ugrupowań.

Znalezione obrazy dla zapytania zelenski zdjecia

Podczas dyskusji nie obyło się bez wpadek. Zełenski spytał się urzędującego prezydenta „czy to prawda, że cukierki Roshen znajdują się w prowiancie powstańców LRL i DRL [Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej]”.

Właścicielem Roshena jest Petro Poroszenko, jednak nie o to chodziło w całej dyskusji. Ukraiński prezydent stwierdził, że użycie przez Zełenskiego terminu „powstańcy” oznacza, że aktor uważa, że Ukraińcy w Donbasie walczą sami ze sobą, że „DRL posiada legalny status i że na Ukrainie toczy się wojna domowa”.

Zwolennicy Zełenskiego twierdzą, że to on zwyciężył. Zwolennicy Poroszenki są pewni jego zwycięstwa. Najważniejsze jednak by zwyciężyła Ukraina. Tylko to jest w stanie nas zjednoczyć – stwierdził po debacie szef ukraińskiego MSZ Arsen Awakow.

Kim jest Zełenski?

Wołodymyr Zełenski wszedł do polityki całkiem niedawno. Zanim ogłosił start w ukraińskich wyborach prezydenckich, był aktorem i komikiem. Nie przeszkodziło mu to jednak, żeby w pierwszej turze zdobyć 30 proc. głosów, podczas gdy urzędujący prezydent zapewnił sobie o połowę mniejsze poparcie.

Jedynym politycznym doświadczeniem Zełenskiego było odgrywanie roli prezydenta Ukrainy w popularnym serialu satyrycznym „Sługa Narodu”. Komik wciela się tam w postać nauczyciela historii, który niejako przez przypadek zostaje prezydentem.

Popularność zyskuje dzięki zarejestrowanej przez swoich uczniów wulgarnej tyradzie przeciwko ukraińskiej polityce. Wiele z motywów serialu Zełenski wykorzystał w swojej kampanii, a założona przez niego partia nazywa się tak samo jak serial.

 

 

zrodlo:https://wiadomosci.wp.pl/wolodomyr-zelenski-moze-kandydowac-w-ii-turze-wyborow-sad-oddalil-wniosek-6372548471993985a

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: