NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
10 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

ŻYDOWSKI PROFESOR ŚPIEWAK NA KRAWĘDZI ZAŁAMANIA PSYCHICZNEGO , NIE MOŻE ZNIEŚĆ ….

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, prof. Paweł Śpiewak oświadczył, że nie może „znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”, ponieważ staje się ona „elementem propagandy”. Chce, żeby „propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości”, czyli np. częstsze mówienie o szmalcownikach.

W piątek, w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zrealizowano specjalne wydanie programu „Tłit” Wirtualnej Polski, w którym wziął udział dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, prof. Paweł Śpiewak. Rozmowa dotyczyła m.in. ratowania Żydów na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Prof. Śpiewak twierdził, że „po stronie aryjskiej” uratowano bardzo mało Żydów, w stosunku do liczby sprzed wojny.

– Jednym z problemów dyskutowanych szeroko jest problem ratowania Żydów w Polsce. Pamiętajmy też o tym i na to są dowody, że ocalonych Żydów po stronie aryjskiej w czasie wojny na 3,3 mln, które żyły przed wojną było 20 tylko tys. osób. To bardzo mało. W stosunku do całości, jaką stanowili Żydzi w Polsce przedwojennej, to bardzo mała liczba – powiedział dyrektor ŻIH.

Profesor podczas programu mówił także, że mur między Polakami a Żydami był realny, a „wojna, która oddaliła Żydów od Polaków, ten mur tylko wzmocniła”

– Są ocaleni, ale ci, którzy ratowali byli wydawani przez sąsiadów. Na jednego ratującego Żydów Polaka, było kilku szmalcowników, którzy chcieli na tym zarobić lub donosili z tzw. „czystego altruizmu”. Musimy pamiętać, że to się tak działo –powiedział prof. Śpiewak. Według nie sprawa jest tak złożona, że „mówienie wyłącznie o sprawiedliwych, a zapominanie, że działo się to w trudnym środowisku polskim, które przez okres międzywojenny było poddane antysemickiej propagandzie… mur między Polakami, a Żydami był murem mentalnym, realnym”.

Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego krytycznie ocenił też narrację przedstawiającą Polaków jako naród, który ratował Żydów. Według niego, nie można „robić z siebie narodu wyjątkowego, wyjątkowo miłosiernego, dobrego”.

– Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków – powiedział prof. Śpiewak. – To retoryka, która staje się elementem propagandy. Owszem, mówi się o tym, jest to fakt historyczny. Działała w Polsce Żegota. Było dużo sióstr zakonnych, które ratowały Żydów. Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości.

Miesiąc temu w skandalicznym wywiadzie dla czeskiego tygodnika prof. Paweł Śpiewak powiedział m.in., że teza o tym, iż Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II WŚ to „oczywisty fakt historyczny, (…) rzecz niezwykle prawdopodobna” oraz, że żydowscy uciekinierzy z gett w większości zginęli z rąk Polaków.

Przeczytaj: MSZ Izraela: wielu Polaków pomagało nazistom i dopuszczało się zbrodni na Żydach – dowody są przytłaczające

wp.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl

2 thoughts on “ŻYDOWSKI PROFESOR ŚPIEWAK NA KRAWĘDZI ZAŁAMANIA PSYCHICZNEGO , NIE MOŻE ZNIEŚĆ ….

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: