DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Syria: Baszar el-Asad nalega na wzdrożenie umowy dotyczącej Idlibu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zaapelował wczoraj o natychmiastowe wdrożenie umowy dotyczącej strefy zdemilitaryzowanej w prowincji Idlib – poinformowała AFP. Jego zdaniem kwestia ta powinna być głównym tematem rozmów na poświęconym Syrii szczycie przywódców Rosji, Turcji i Iranu, który odbędzie się 25 i 26 kwietnia w Kazachstanie.

W komunikacie, opublikowanym na Facebooku, kancelaria prezydenta Syrii napisała, że „konieczne są wysiłki w celu usunięcia przeszkód utrudniających realizację wcześniej zawartej umowy dotyczącej strefy zdemilitaryzowanej.” Podkreślono, że umowa ta ma doprowadzić do „wyeliminowania wszystkich grup terrorystycznych” z prowincji Idlib.

Idlib oraz niektóre obszary sąsiednich prowincji Hama, Aleppo i Latakia to tereny, które armia rządowa ciągle próbuje odbić z rąk rebeliantów. Regiony te, kontrolowane przez dżihadystyczną organizację Hajat Tahrir asz-Szam (HTS), były we wrześniu ubiegłego roku przedmiotem porozumieniem Turcji z Rosją o utworzeniu tam strefy zdemilitaryzowanej.

Zdaniem Damaszku Turcja, wspierająca oddziały rebelianckie, nie przestrzega ugody, mimo iż jesienią zeszłego roku syryjski prezydent Baszar el-Asad zgodził się na wstrzymanie zmasowanej ofensywy na Idlib. Uległ w ten sposób presji opinii międzynarodowej, która obawiała się katastrofy humanitarnej w tej prowincji.

Władze Syrii już wcześniej ostrzegały, że ich cierpliwość wyczerpuje się, a rząd jest zdeterminowany, by oczyścić północno-zachodnią część Syrii z wywodzących się z Wolnej Armii Syryjskiej rebeliantów i dżihadystów, dla których jest to ostatnia kontrolowana przez nich enklawa. Podkreślano także, iż Turcja nie wdrożyła umowy z Rosją.

zrodlo:https://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-baszar-el-asad-nalega-na-wzdrozenie-umowy-dotyczacej-idlibu/w4lcwk1?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: