loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
23 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

Okręty NATO na Bałtyku. Rosjanie już w pełnej gotowości

Our Reader Score
[Total: 25 Average: 5]

Rosja stanowczo reaguje na obecność NATO na Bałtyku. Okręty odwiedzają teraz Gdynię

Zespół okrętów wojennych NATO zawinął do portu w Gdyni. W jego skład wchodzi polska fregata ORP „Gen. K. Pułaski.” Rosjanie bardzo uważnie śledzą każdy ruch okrętów. Polska może stracić możliwość uczestnictwa w operacjach morskich NATO, jeśli nie zmodernizuje Marynarki Wojennej.
Hiszpańska fregata ESPS "Juan de Borbon" w porcie w Gdyni

Hiszpańska fregata ESPS „Juan de Borbon” w porcie w Gdyni (PAP, Fot: Adam Warżawa)

Pojawienie się zespołu okrętów NATO na Bałtyku wywołało natychmiastową reakcję floty rosyjskiej. Dowództwo w Kaliningradzie poinformowało, że siły Floty Bałtyckiej śledzą każdy ruch okrętów Sojuszu w celu „zapewnienia szybkiej odpowiedzi na wypadek potencjalnych incydentów lub wypadków”. Rosjanie ujawnili, że w stanie gotowości są grupy uderzeniowe okrętów, baterie rakiet obrony wybrzeża i samoloty marynarki wojennej.

Tymczasem 6 okrętów NATO wpłynęło do portu w Gdyni. Jednostką flagową jest amerykański niszczyciel rakietowy USS „Gravely”. Wizytę w Polsce składają także okręty z Hiszpanii, Niemiec, Turcji i Wielkiej Brytanii. Do zespołu należy jedna z dwóch fregat pływających pod biało-czerwoną banderą ORP „Gen. K. Pułaski”.

Okręty odwiedzające obecnie Gdynię stanowią jeden z dwóch stałych zespołów jednostek NATO patrolujących rejon północnego Atlantyku – SNMG1. To element sił szybkiego reagowania Sojuszu, a zadaniem okrętów jest nie tylko kontrola szlaków morskich, ale także zwalczanie okrętów podwodnych i wspieranie sił lądowych.

Bez fregat Polska straci pozycję w NATO

Stałe zespoły okrętów NATO składają się z niszczycieli i fregat. Polska ma tylko dwie jednostki zdolne do uczestnictwa w tych operacjach i są to przestarzałe już fregaty rakietowe klasy Oliver Hazard Perry. Oba okręty, ORP „Gen. K. Pułaski” i ORP „Gen. T. Kościuszko”, pozostają w służbie już prawie od 40 lat. Na początku wieku Amerykanie wycofali je ze służby i przekazali Polsce. Pomimo wieku i starzejącego się wyposażenia, Marynarka Wojenna musi utrzymać obie fregaty w aktywnej służbie, gdyż bez nich straci możliwość uczestnictwa w ważnych operacjach morskich NATO.

Stąd pomysłem na „odmłodzenie” floty miał być zakup dwóch wycofanych już ze służby, jednak nowocześniejszych od „Pułaskiego” i „Kościuszki” australijskich fregat typu Adelaide. Dyskusja na temat wad i zalet tego zakupu trwała przez ponad dwa lata, lecz premier Mateusz Morawiecki wstrzymał transakcję latem 2018 r.

Odpowiedzią na te braki nie będzie też okręt ORP „Ślązak”, który pierwotnie miał być fregatą, lecz obecnie jest jedynie patrolowcem. Trwająca od 18 lat budowa kosztowała już ponad 1,1 mld złotych. Okręt, który nie przeszedł jeszcze wszystkich prób, nadal nie wszedł do służby w Marynarce Wojennej. „Ślązak” wyposażony jednak jedynie w 3 działka, 4 wyrzutnie rakiet plot. krótkiego zasięgu i 4 karabiny maszynowe, nie będzie miał wielkiej wartości bojowej, a jego wyposażenie w nowoczesne systemy uzbrojenia wymagałaby wielkich nakładów.

Nowoczesne fregaty kosztują fortunę

Podobnie jak w przypadku nowoczesnych samolotów, cena okrętu wojennego przede wszystkim zależy od jakości uzbrojenia i systemów elektronicznych, w tym radarowych i komunikacyjnych. Dlatego współczesne fregaty stanowią nie tylko ważny element walki o kontrolę nad szlakami handlowymi, ale także są włączane w wielowarstwowe systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Dla polskich marynarzy, służących w gałęzi sił zbrojnych uważanej za najbardziej zaniedbywaną przez kolejne rządy, takie nowoczesne okręty długo jeszcze pozostaną jedynie w sferze marzeń.

https://wiadomosci.wp.pl/rosja-stanowczo-reaguje-na-obecnosc-nato-na-baltyku-okrety-odwiedzaja-teraz-gdynie-6372049140557953a

One thought on “Okręty NATO na Bałtyku. Rosjanie już w pełnej gotowości

  1. NO CÓZ MOZNA NA TO POWIEDZIEC NP PO 1989R DORWALI SIE WIEJSCY PRZEPRASZAM ZA SŁOWNIK KARZDEGO = POLITYCZNI DEBILE = MYSLACY TYLKO O SWOJEJ KIESZENI CIAGNIE SIE TO DALEJ TEN SPOSÓB PROWADZENIA POLSKIEJ POLITYKI PRYMITYWÓW POLITYCZNYCH ROBIA SIE BIEDNIEJSI POLITRUKI POLSKO/ROSYJSCY ZE WSZYSTKICH PARTII KOMUNISTYCZNYCH ZAŁOZYLI PARTJE ZWANA KOALICIA OBYWATELSKA I CHCA DORWAC SIE DO KORYTA FINANSÓW NARODU POLSKIEGO I WYGODNIE ŻYC SMIEJAC SIE = NAM BYŁYM STOCZNIOWCOM EMERYTOM CO WALCZYLI UWAGA O PRAWDZIWA DEMOKRACJE . POLSKI PRZEMYSŁ STOCZNIOWY W SZCZECINIE CHODZI MI O STOCZNIE SZCZECINSKA IM ADOLFA WARSKIEGO SZCZECIN UL HUTNICZA 1 == ZA DOBRYCH CZASÓW PRODUKOWALISMY STATKI SZPITALE WOJSKOWE BARDZO LUKSUSOWE OKRETY WOJSKOWE Z WYPASARZENIEM WYRZUTNIE NA BOMBKI ATOMOWE KAŁASZNIKOWY I PODRECZNY SPRZET MEDYCZNY WOJSKOWY A ZYDOWSKI ZYD DAWID ROTHSCHILD WŁASCICIEL UNII EUROPEJSKIEJ I BANKU SWIATOWEGO ZROBILI ZE STOCZNI SZCZECINSKIEJ IM ADOLFA WARSKIEGO = BANKRUTA UWAGA GDZIE MIELISMY 400 MLIONÓW $ DOLARÓW ZYSKU I UWAGA 18 KONTRAKTÓW NA BUDOWE STATKÓW CHEMIKALIOWCÓW = ALE BYLISMY SUWERENNYM PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM POLSKA PODOBNO A WŁASCICIEL ZYD RODHSCHILD KAZAŁ PRZEKAZAC WSZYSTKIE KONTRAKTY 18 SZTUK DO RZESZY IV NIEMIECKIEJ DO DYSPOZYCI NA WŁASNOSC KANCLEZ ANDZELI MERKEL . DODAM NA KONIEC ROZMOWY W MIESCIE STALOWA WOLA W DOBRYCH CZASACH BUDOWALIMY BOMBKI ATOMOWE KARABINY 250 MILIMETROWE I CAŁY SPRZET WOJSKOWY DLA PANSTW NATO == A TERAZ MUSIMY KUPOWAC STARE KUTRY STATECZKI OD USA ZA POTEZNE PIENIADZE PRZECIEZ PANIE PREZYDENCIE POLSKI ANDRZEJU DUDA PANIE JAROSŁAWIE KACZYNSKI PRZECIERZ TO NIE JEST SMIESZNE CO ROBICIE KUPUJAC STARY SPRZET OD USA CZY SAMOLOTY F16 CZY SAMOLOTY F35 PRZECIERZ KUPUJECIE WYREMONTOWANY CAŁY CZAS SPRZET STARY ZA CIEZKIE PIENIADZE POLSKICH PODATNIKÓW OPAMIETAJCIE SIE I URUCHOMCIE NATYCHMIAST NP HUTĘ STALOWA WOLE I POPROSCIE STARYCH SPECJALISTÓW IZYNIERÓW O POWRUT DO ZAKLADÓW WOSKOWO PRODUKCYJNYCH . = PROSIŁ BYM UPANSTWOWIC Z POWROTEM PANSTWOWE ZAKŁADY ZBROJENIOWE = NIE WIDZICIE ZE ZADYMA WOJENNA SIE SZYKUJE = POPARZCIE LOGICZNIE PROSZE ZE HISTORIA Z 1936/9ROKU SIE POWTARZA . POZDRAWIAM PANSTWA SERDECZNIE = K. R D.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: