PROGRAMY STREAM LIVE Z GOŚĆMI ZAWIESZONE DO ODWOŁANIE - Z POWODU BRAKU FUNDUSZY NA OPŁATĘ ŁĄCZ TELEKONFERENCYJNYCH17 czerwca 2019
-58484 sekund temu.
PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

TRZYNASTA EMERYTURA JUŻ ZA KILKA DNI ! ALE !! WYKLUCZONYCH JEST OKOŁO 100 000 OSÓB SPRAWDŹ CZY NIE JESTEŚ JEDNĄ Z NICH

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Prawie 100 tys. emerytów nie dostanie zaproponowanej w „piątce Kaczyńskiego” jednorazowej trzynastej emerytury – donosi „Super Express”. Gazeta tłumaczy, że wszystko przez jeden zapis w ustawie.

Jednorazowa trzynasta emerytura, to świadczenie obiecane w ramach „piątki Kaczyńskiego”. Zgodnie z zapowiedziami, już za nieco ponad tydzień zacznie się wypłata środków. Ma ona potrwać do końca maja. Ustawa, która to umożliwi czeka na podpis prezydenta.

Jak jednak informuje „Super Express”, problemy z otrzymaniem tego świadczenia może mieć prawie 100 tys. emerytów. Powodem jest jeden z zapisów ustawy.

Chodzi o zapis, na mocy którego świadczenie przysługuje osobom, które 30 kwietnia mają prawo do świadczenia emerytalnego lub rentowego. „Trzynastka” nie należy się tym, którzy prawo to mają w tym czasie zawieszone. Chodzi o osoby, które skorzystały z obniżenia wieku emerytalnego i złożyły wniosek do ZUS, ale wciąż nie zrezygnowały z pracy.

Jak podpowiada gazeta, aby obejść przepis, należy zwolnić się z pracy choćby na jeden dzień w okresie do 30 kwietnia.

 

One thought on “TRZYNASTA EMERYTURA JUŻ ZA KILKA DNI ! ALE !! WYKLUCZONYCH JEST OKOŁO 100 000 OSÓB SPRAWDŹ CZY NIE JESTEŚ JEDNĄ Z NICH

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: