TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
KONTA AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY KLIKNIJ W WYBRANEGO AUTORA ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE JEGO MATERIAŁY

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

ROSJA ODCINA UKRAINĘ OD DOSTAW ROPY I WYROBÓW PETROCHEMICZNYCH

PropellerAds

ładze Rosji zakazały eksportu na Ukrainę rosyjskiej ropy i produktów naftowych. Poinformował o tym w czwartek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Według niego jest to reakcja na działania Kijowa. – pisze agencja TASS.

„Ustanawia się zakaz eksportu rosyjskiej ropy naftowej i produktów naftowych na Ukrainę” – mówił szef rosyjskiego rządu. Oprócz tego rozszerzono listę wyrobów, których nie można sprowadzać do Rosji z Ukrainy. Są to wyroby przemysłu maszynowego, lekkiego i metalowego, których wartość eksportu w ubiegłym roku według PAP wyniosła prawie 250 mln rubli (3,9 mln dolarów).

Niektóre rosyjskie produkty będzie można od 1. czerwca eksportować na Ukrainę tylko na podstawie specjalnego zezwolenia ministerstwa rozwoju gospodarczego. Będą to benzyna, olej napędowy, propan, butan i inne skroplone gazy. Z kolei specjalnego zezwolenia ministerstwa przemysłu i handlu będzie wymagał eksport na Ukrainę m.in. węgla kamiennego, brunatnego i koksu. Rosyjski premier poinformował, że podpisał już rozporządzenie w tej sprawie.

Zdaniem mediów informujących o decyzji rosyjskiego rządu oznacza to faktyczny zakaz eksportu tych towarów.

Według szefa rosyjskiego rządu jego decyzja jest odpowiedzią na wcześniejsze restrykcje wprowadzone przez Kijów. „Kilka dni temu rada ministrów Ukrainy podjęła kolejny nieprzyjazny krok wobec naszego kraju rozszerzając spis rosyjskich towarów, których wwóz na terytorium Ukrainy jest zakazany. W tych warunkach jesteśmy zmuszeni bronić swoich interesów i podejmować działania odwetowe”. – mówił Miedwiediew. Według PAP 10. kwietnia Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich produktów, m.in. mięsa, ryb, mleka, sera, herbaty, kawy i papierosów.

Obecnie Rosja dostarcza na Ukrainę niewielkie ilości ropy i nieprzetworzonych wyrobów naftowych. W 2018 wartość tego eksportu wyniosła 400 tys. dolarów. Inaczej jest w przypadku rosyjskiego węgla, którego w ubiegłym roku trafiło na Ukrainę aż 15 mln ton o wartości 1,8 mld dolarów. Udział Rosji w dostawach węgla do tego kraju wyniósł 70 proc.

Kresy.pl / TASS / Ekonomiczna Prawda / PAP / Interfax /M-forum av live

 

2 thoughts on “ROSJA ODCINA UKRAINĘ OD DOSTAW ROPY I WYROBÓW PETROCHEMICZNYCH

  1. Polski nierząd powinien brać przykład z Rosji. Niestety to upadlińce traktują nas tak, jak ich Rosjanie, a polski nierząd im za to wypłaca dużą kasę i wszelkie ustępstwa na kolanach.

  2. Bardzo dobrze … aby tylko trzymali się tego co powiedzieli … jebał pies wszystkich Ukrów i tych dobrych i tych złych .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: