loading...
loading...
loading...
miziaforum.com ad tags
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
22 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

ROSJA ODCINA UKRAINĘ OD DOSTAW ROPY I WYROBÓW PETROCHEMICZNYCH

Our Reader Score
[Total: 7 Average: 5]

ładze Rosji zakazały eksportu na Ukrainę rosyjskiej ropy i produktów naftowych. Poinformował o tym w czwartek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Według niego jest to reakcja na działania Kijowa. – pisze agencja TASS.

„Ustanawia się zakaz eksportu rosyjskiej ropy naftowej i produktów naftowych na Ukrainę” – mówił szef rosyjskiego rządu. Oprócz tego rozszerzono listę wyrobów, których nie można sprowadzać do Rosji z Ukrainy. Są to wyroby przemysłu maszynowego, lekkiego i metalowego, których wartość eksportu w ubiegłym roku według PAP wyniosła prawie 250 mln rubli (3,9 mln dolarów).

Niektóre rosyjskie produkty będzie można od 1. czerwca eksportować na Ukrainę tylko na podstawie specjalnego zezwolenia ministerstwa rozwoju gospodarczego. Będą to benzyna, olej napędowy, propan, butan i inne skroplone gazy. Z kolei specjalnego zezwolenia ministerstwa przemysłu i handlu będzie wymagał eksport na Ukrainę m.in. węgla kamiennego, brunatnego i koksu. Rosyjski premier poinformował, że podpisał już rozporządzenie w tej sprawie.

Zdaniem mediów informujących o decyzji rosyjskiego rządu oznacza to faktyczny zakaz eksportu tych towarów.

Według szefa rosyjskiego rządu jego decyzja jest odpowiedzią na wcześniejsze restrykcje wprowadzone przez Kijów. „Kilka dni temu rada ministrów Ukrainy podjęła kolejny nieprzyjazny krok wobec naszego kraju rozszerzając spis rosyjskich towarów, których wwóz na terytorium Ukrainy jest zakazany. W tych warunkach jesteśmy zmuszeni bronić swoich interesów i podejmować działania odwetowe”. – mówił Miedwiediew. Według PAP 10. kwietnia Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich produktów, m.in. mięsa, ryb, mleka, sera, herbaty, kawy i papierosów.

Obecnie Rosja dostarcza na Ukrainę niewielkie ilości ropy i nieprzetworzonych wyrobów naftowych. W 2018 wartość tego eksportu wyniosła 400 tys. dolarów. Inaczej jest w przypadku rosyjskiego węgla, którego w ubiegłym roku trafiło na Ukrainę aż 15 mln ton o wartości 1,8 mld dolarów. Udział Rosji w dostawach węgla do tego kraju wyniósł 70 proc.

Kresy.pl / TASS / Ekonomiczna Prawda / PAP / Interfax /M-forum av live

 

2 thoughts on “ROSJA ODCINA UKRAINĘ OD DOSTAW ROPY I WYROBÓW PETROCHEMICZNYCH

  1. Polski nierząd powinien brać przykład z Rosji. Niestety to upadlińce traktują nas tak, jak ich Rosjanie, a polski nierząd im za to wypłaca dużą kasę i wszelkie ustępstwa na kolanach.

  2. Bardzo dobrze … aby tylko trzymali się tego co powiedzieli … jebał pies wszystkich Ukrów i tych dobrych i tych złych .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: