"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

POLSKA ! SĄD SKAZAŁ 20 POLAKÓW ZA ZACHOWANIE ANTY BANDEROWSKIE ! I DODATEK FILM JAK INTELIGENTNIE WALCZYĆ Z BANDERYZMEM I HITLERYZMEM W POLSCE !! PRAWDĄ I FAKTAMI !!

Our Reader Score
[Total: 3 Average: 5]

WITAM PO PRZECZYTANIU KONIECZNIE OBEJRZYJ TEN FILM PONIŻ  JAK SKUTECZNIE !! ZWALCZAĆ W POLSCE BANDERYZM – HITLERYZM

 

 

Sąd skazał 20 Polaków, którzy w 2016 roku zakłócali ukraiński marsz w Przemyślu na kary ograniczenia wolności za zakłócenie uroczystości religijnej. Sąd przyznał jednak, że rozumie motywy oskarżonych, którzy powoływali się na kwestie historyczne, ale zaznaczył, że nie był to czas ani miejsce dla prezentowania swoich poglądów. Wyrok nie jest prawomocny.

W środę Sąd Rejonowy w Przemyślu wydał wyrok w sprawie wydarzeń podczas dorocznego marszu Ukraińców ulicami Przemyśla w 2016 roku, oficjalnie przedstawianego jako procesja religijna, który został zakłócony przez grupę kontrmanifestantów. Doszło wówczas do przepychanek i szarpaniny, w trakcie której jednemu ze współorganizatorów marszu, a zarazem działaczowi mniejszości ukraińskiej, podarto tradycyjną ukraińską koszulę, tzw. wyszywankę, o czerwono-czarnych barwach. Sąd uznał, że 20 zatrzymanych w związku z tym Polaków, powiązanych ze środowiskiem narodowym, napadło na ukraińską procesję religijną i skazał ich na prace społeczne.

Proces toczył się w trybie niejawnym, co jednak nie przeszkadzało tygodnikowi dla Ukraińców w Polsce „Nasze Słowo”, dotowanemu z pieniędzy polskich podatników, zamieszczać na swoich łamach obszernych relacji w języku ukraińskim. Jak pisaliśmy, w artykułach na temat „procesu pikulickiego” relacjonowano m.in. zeznania znanego ukraińskiego szowinisty Bogdana Huka, który sugerował, że przemyskim Ukraińcom mógł grozić pogrom:

Bohdan Huk stwierdził, że zobaczył ludzkie bestie, które F. Dostojewski opisał w „Zbrodni i Karze”. Dla niego to, co się [tam] działo, było wstępem do mordu i mogło przypominać początek tego, co stało się z Żydami w Kielcach w 1946 roku.

Spośród oskarżonych tylko jeden przyznał się do winy i przeprosił. Pozostali starali się udowadniać, że ich działania nie miały charakteru ataku na tle narodowościowym, a marsz Ukraińców nie był procesją religijną, lecz wiecem politycznym. Powoływali się m.in. na wspomnianą czerwono-czarną wyszywankę jednego z uczestników, co uznali za prowokację.

Sędzia Edyta Kołacz z Sądu Rejonowego w Przemyślu odniosła się do tego, nawiązując do banderowskiego marszu w Kijowie w styczniu br.:

– Pooglądajmy, jak wyglądał w styczniu 2019 roku marsz zorganizowany w Kijowie i może wtedy znajdziemy odpowiedź na pytania, które pojawiały się w toku przewodu sądowego – czy były zbyt daleko idące? W ocenie sądu jednak nie.

Sąd nie miał wątpliwości ws. winy oskarżonych, jednocześnie zaznaczając, że rozumie motywy oskarżonych, którzy powoływali się na kwestie historyczne. Sędzia Kołacz podkreśliła jednak, że przedmiotem oceny sądu „nie jest historia, a zachowanie sprawców” i nie było to czas ani miejsce „na to, aby oskarżeni prezentowali swoje poglądy; czy to się komuś podoba, czy nie”. Zaznaczyła, że nie kwestionuje pamięci o ofiarach ukraińskich zbrodni, ale zaznaczyła, że procesja nie jest miejscem na oddawanie im hołdu.

Wszystkich mężczyzn skazano za zakłócanie uroczystości religijnej na kary w postaci prac społecznych na okresy od pół roku do roku i dwóch miesięcy, w wymiarze od 30 do 40 godzin w miesiącu. Część z nich dodatkowo skazano za lekkie uszkodzenie ciała i naruszenie nietykalności cielesnej z uwagi na przynależność narodową (chodziło o zdarcie wyszywanki jednemu z Ukraińców). Wyrok nie jest prawomocny. Przedstawiciele skazanych już zapowiedzieli apelację. Nie wykluczał tego też prokurator Michał Kalita, gdyż wyrok był łagodniejszy od tego, o jaki wnioskował.

Tymie wyraźnie nie spodobały się jednak odniesienia sądu do historii. – W ogóle tego nie rozumiem – powiedział. Jego zdaniem oskarżeni oraz „osoby podżegające do napadu” dużo mówili o kwestiach historycznych, a sąd nie powoływał w charakterze biegłych „historyków, którzy znają tematykę ukraińską”. – Rozumiem, że to był gest sądu w stronę oskarżonych, by pozostawić im jakiś margines pewności siebie, że postępowali nie do końca źle – oświadczył Tyma, cytowany przez TOK FM. Jego zdaniem, na ławie oskarżonych powinni byli zasiąść też członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w 2016 roku zorganizowali osobną kontrpikietę.

Maria Tucka, przewodnicząca przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce pytana o wyrok odpowiedziała, ze „jest, jaki jest”. Wyraziła żal, że w Przemyślu mogło dojść do takiej „napaści na procesję”. Ma nadzieję, że wyrok będzie miał wydźwięk wychowawczy. Inny przedstawiciel mniejszości ukraińskiej w Przemyślu, Igor Horkiw podkreślił, że „najważniejsze było to, że sąd stwierdził jednoznacznie, że była to procesja religijna, a nie wiec polityczny”. Odwołań sędzi do historii nie chciał komentować.

W tym roku doroczny przemarsz Ukraińców ulicami Przemyśla ma odbyć się 23 czerwca. Zakończy się Panachydą dla ukraińskim cmentarzu wojennym w Pikulicach. Są na nim m.in. groby członków UPA, którzy brali udział w akcjach przeciwko Polakom. W ubiegłym roku oficjalnie wznoszono na pikulickim cmentarzu banderowskie zawołania, a także uhonorowano pochowanych tam członków UPA.

Przypomnijmy, że dwa lata temu przemyska policja prowadziła działania dotyczące zachowania Ukraińców podczas procesji, a także na cmentarzu w Pikulicach przed blisko trzema laty. Jeszcze w 2016 roku przemyska prokuratura wszczęła śledztwo ws. znieważania RP i propagowania banderyzmu podczas marszu Ukraińców. Było ono później przedłużane.

Tokfm.pl / rfm24.pl / Kresy.pl / M-forum av live

2 thoughts on “POLSKA ! SĄD SKAZAŁ 20 POLAKÓW ZA ZACHOWANIE ANTY BANDEROWSKIE ! I DODATEK FILM JAK INTELIGENTNIE WALCZYĆ Z BANDERYZMEM I HITLERYZMEM W POLSCE !! PRAWDĄ I FAKTAMI !!

  1. zaraz, Zaraz, w 2016 roku, w czerwcu w Przemyślu właśnie, ukropy demonstrowali i krzyczeli „…jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi…”, powinien jeszcze być film na YouTube, o ile nie został zablokowany do tej pory, i słychać wyraźnie, a obok milicja stała i nic, i teraz Polaków skazują, a ukrasy nic, może to inne sprawy, ale zbieżność czasu i miejsca jest.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: