TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Irański minister zawstydził polskich polityków. Skomentował pożar Notre Dame bez odwołań do światopoglądowej wojny

W okół pożaru katedry Notre Dame pojawiły się liczne teorie spiskowe i hejt, który w dużej mierze jest domeną polskich komentatorów oraz polityków. Zupełnie inaczej zareagowano natomiast w Iranie. Choć to muzułmańskie państwo skonfliktowane z Zachodem mogło wykorzystać paryską tragedię do wykpienia „upadku Europy”, zareagowało w godny podziwu sposób.

PropellerAds

Także muzułmanie zaoferowali pomoc w odbudowie katedry Notre Dame.

Także muzułmanie zaoferowali pomoc w odbudowie katedry Notre Dame. Fot. twitter.com/@fraser_rush

„To smutne, że Notre Dame – będące pomnikiem poświęconym kultowi naszego jednego Boga, który przybliżony został przez literackie arcydzieło Hugo – zostało częściowo zniszczone, choć przetrwało wojny i rewolucje przez 800 lat. Nasze myśli są z Francuzami i wszystkich katolikami” – napisał Javad Zarif, szef irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Nie był to jedyny muzułmański głos wsparcia dla katolików w tych trudnych chwilach. Rektor Wielkiego Meczetu Paryskiego zaapelował do swych wiernych o przekazywanie datków na odbudowę katedry.
„Ta katedra – świątynia Boga, klejnot dziedzictwa narodowego, gdzie tak wiele modlono się w naszej historii – stanowi dla muzułmanów symbol Maryi, matki Jezusa, wspomnianej 34 razy i celebrowanej w Koranie przez całą surę” – zauważył w oświadczeniu Dalil Boubakeur.

Jest to zupełnie inna retoryka niż ta, którą postanowił uprawiać nad Wisłą choćby europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Jak informowaliśmy w naTemat.pl, w prawicowych mediach polityk ten przekonuje, że „słyszał prywatne rozmowy Francuzów”, którzy mają twierdzić, że sprawcami pożaru są muzułmanie.

 

zrodlo:https://natemat.pl/270167,szef-iranskiego-msz-skomentowal-pozar-notre-dame-wsparl-katolikow?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: