DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Europosłowie oszaleli. Przegłosowali koszmarne przepisy. Kierowcy się wściekną

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W Unioparlamencie przyjęto rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe systemy bezpieczeństwa w samochodach. Oczywiście, „systemy bezpieczeństwa” to z jednej strony nakaz zamówień u producentów, z drugiej zaś potencjalnie śmiertelne niebezpieczeństwo dla kierowców.

Znalezione obrazy dla zapytania przepisy dla kierowcow zdjecia

W ramach rozporządzenia przyjęto kilka obowiązkowych systemów, które będą musiały być instalowane w autach. Wśród nich jest Intelligent Speed Assistance, który rzekomo „nie jest ogranicznikiem prędkości”.

– Nie jest to ogranicznik prędkości, tylko inteligentny system, który będzie zwracał uwagę kierowcy zawsze, ilekroć będzie przekraczał prędkość. System będzie pozyskiwał informacje o dozwolonej prędkości z obserwacji znaków drogowych oraz z map. Kierowca będzie skutecznie poinformowany (poprzez pedał gazu lub w inny skuteczny sposób) o tym, że przekracza prędkość – to właśnie od kierowcy będzie zależało, czy auto zacznie hamować, czy dalej będzie przyspieszać. System będzie aktywny po każdym uruchomieniu samochodu, ale kierowca będzie mógł go wyłączyć na pewien czas w trakcie jazdy (np. w sytuacji kiedy ze względu na ograniczenia pogodowe lub niewłaściwe oznakowanie system może nie działać prawidłowo) – napisała sprawozdawczyni rozporządzenia Róża von Thun und Hohenstein.

Znalezione obrazy dla zapytania przepisy dla kierowcow zdjecia

Łatwo sobie wyobrazić, gdy system zaczyna wariować podczas np. wyprzedzania na ruchliwej trasie. O śmiertelny wypadek nietrudno.

Jednak Unia jest mądrzejsza. Według Komisji Europejskiej, powszechne stosowanie ISA zmniejszy liczbę ofiar wypadków do 20 proc.

Oprócz tego, wśród obowiązkowych dodatków znalazły się ułatwienie instalacji blokady alkoholowej, system monitorujący zmęczenie kierowcy, system monitorujący ruch za samochodem podczas cofania, system ostrzegający o szybkim zbliżaniu się do przeszkody połączony z automatycznym hamowaniem w razie wykrycia wysokiego ryzyka kolizji oraz rejestrator danych podczas wypadku.

Większość systemów będzie obowiązkowa od maja 2022 roku. Za przyjęciem rozporządzenia głosowało 578 unioposłów, 30 było przeciw, a 25 nie oddało głosu.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/04/17/europoslowie-oszaleli-przeglosowali-koszmarne-przepisy-kierowcy-sie-wsciekna/?fbclid=IwAR1gwF7xdAkIzk_8DRy4IXiHlKVe3C7hAhmkWHuvhCA6iMbp5NjPLoi1S2g

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: