NA ŻYWO - 21.00 BRUTALNA PACYFIKACJA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI WE WROCŁAWIU - RELACJA PIOTRA RYBAKA -METERIAŁ BEZ CENZURY12 listopada 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Przedstawiciele archidiecezji w Burgos w Hiszpanii poinformowali, że w poniedziałek wieczorem – w chwili, gdy płonęła………

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Przedstawiciele archidiecezji w Burgos w Hiszpanii poinformowali, że w poniedziałek wieczorem – w chwili, gdy płonęła paryska Notre Dame – doszło do awarii elektryczności i pojawienia się iskier w miejscowej katedrze. Interweniowała straż pożarna.

Katedra w Burgos jest jedną z najpiękniejszych gotyckich świątyń w Hiszpanii (fot. arch. PAP/DPA/M. Vahlsing)

 

– O 22.30 zawiódł system elektryczny, używany do płoszenia ptaków. W wyniku awarii pojawiły się iskry. Wezwana na miejsce straż pożarna zdezaktywowała ten system – poinformował Juan Álvarez Quevedo odpowiedzialny w archidiecezji Burgos za dziedzictwo kulturowe.

Álvarez Quevedo zapewnił, że w efekcie awarii nie mógłby powstać pożar podobny do tego, który strawił paryską katedrę Notre Dame. Dodał, że po wymianie drewnianych elementów dachu w latach 1965-80 największe niebezpieczeństwo dla świątyni w Burgos, jednej z najpiękniejszych katedr w Hiszpanii, stanowi trzęsienie ziemi.

Znalezione obrazy dla zapytania katedra w burgos zdjecia

Władze miasta Burgos skierowały do mer Paryża Anne Hidalgo słowa solidarności w związku z pożarem Notre Dame. Podpisując telegram, burmistrz Burgos Javier Lacalle napisał o bólu spowodowanym paryską tragedią.

Hiszpański samorządowiec przypomniał, że Paryż i Burgos „łączą kultura, historia i sztuka”, właśnie za sprawą znajdujących się na ich terenie katedr. Pożar Notre Dame określił mianem „historycznej tragedii kultury”.

Na ręce władz francuskiej stolicy, a także arcybiskupa Paryża kondolencje wysłała również archidiecezja w Burgos. W liście napisano, że „w Burgos panuje smutek po pożarze siostrzanej katedry, jeśli nie matki katedr”.

Znalezione obrazy dla zapytania katedra w burgos zdjecia

Pismo z deklaracją solidarności do Paryża dotarło również z León. Władze tego hiszpańskiego miasta przypomniały o swoich podobnych doświadczeniach z przeszłości, w związku z pożarem, jaki wybuchł w miejscowej katedrze w 1966 r.

Gotycka katedra w León spłonęła od uderzenia pioruna. Zniszczeniu uległ na skutek ognia cały dach świątyni.

Pożar, który wybuchł w poniedziałek wieczorem w paryskiej katedrze Notre Dame, został całkowicie ugaszony dopiero we wtorek rano. Francuscy strażacy walczyli z ogniem ponad dziewięć godzin. Stołeczna prokuratura poinformowała, że pożar został prawdopodobnie wzniecony przypadkowo.

 

zrodlo:https://www.tvp.info/42232122/awaria-i-iskry-w-kolejnej-gotyckiej-katedrze-zaczelo-sie-w-poniedzialek-wieczorem?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: