DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

NOWY PODATEK „OPŁATA CYFROWA” + KILKA INNYCH W PAKIECIE – „DYMAĆ JEBAĆ NIC SIĘ NIE BAĆ „

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

9XRUKZU6uK61oOfG

1. Wprowadzenie nowego podatku – opłaty cyfrowej

Rząd od 1 stycznia 2020 r. będzie chciał opodatkować przychody przedsiębiorstw cyfrowych świadczących usługi na terytorium Polski. MF argumentuje, że unijna opłata utknęła w Brukseli, w związku z czym niektóre władze krajów UE wzięły sprawy w swoje ręce i wprowadzają takie opłaty oparte na prawie wewnętrznym

Nie znamy szczegółów, ale resort Teresy Czerwińskiej pisze, że dochody z tego podatku w Polsce mogłyby wynieść w 2020 r. ok. 217,5 mln zł.

2. Wprowadzenie „testu przedsiębiorcy”

Ministerstwo Finansów pracuje także nad specjalnym testem, który ma oddzielić „prawdziwych przedsiębiorców” od osób, które na działalności gospodarczej wystawiają co miesiąc tylko jedną fakturę jednemu pracodawcy. Fiskusa boli, że takie osoby często płacą 19-proc. podatku liniowego od dochodów osobistych, a także płacą minimalne ryczałtowe składki na ubezpieczenia.

I choć Ministerstwo Przedsiębiorczości napisało, że tzw. „test przedsiębiorcy”, nad którym pracuje MF, to „ryzykowne rozwiązanie”, a sami pracodawcy burzą się, że ich działalność mają oceniać urzędnicy, widać, że resort ma chrapkę na niemałe pieniądze z tego tytułu.

W Wieloletnim Planie rządu czytamy, że:

Przepisy prawa podatkowego umożliwiają osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą wybór formy opodatkowania osiąganych dochodów. Obowiązujące obecnie przepisy dotyczące kwalifikacji i rozliczania przychodów otrzymywanych przez te osoby nie zapewniają jednak, że korzystne rozwiązanie stosowane będzie jedynie do dochodów osiągniętych w związku z faktycznie prowadzoną działalnością gospodarczą.

Bitwa toczy się o 1,2 mld zł, bo na tyle wyceniono wprowadzone zmiany. Do oszacowania skutków „testu przedsiębiorcy” MF wykorzystało dane statystyczne i fiskalne za 2017 r. Z danych GUS wynika, że w II kwartale 2017 r. liczba osób pracujących na własny rachunek, według metodologii stosowanej w BAEL, liczyła 2,882 mln osób (17,5 proc. osób pracujących w Polsce).

„Spośród 2,882 mln osób pracujących na własny rachunek zaledwie 78 tys. (2,7 proc. ogółu tej kategorii) spełniało jednocześnie kryteria zależności ekonomicznej i organizacyjnej od klienta. Analizę przeprowadzono na próbie liczącej ok. 16,3 tys. osób. Przyjęto, iż w wyniku zmiany przesłanek do kwalifikowania przychodów do źródła <<pozarolnicza działalność gospodarcza>> dodatkowe dochody z tytułu opodatkowania dochodów osób fizycznych według skali podatkowej mogą wynieść ok. 1,247 mld zł” – tłumaczy rząd.

3. Uszczelnienie opłaty recyklingowej

Rząd będzie chciał także ukrócić nowe praktyki przedsiębiorców dot. opłat za popularne foliówki. MF postuluje, aby jak najszybciej uszczelnienia systemu opłat od torebek foliowych poprzez „poszerzenie obowiązku wnoszenia opłaty recyklingowej na torby powyżej 50 mikrometrów oraz nałożenie obowiązku przekazywania wskazanych środków w cyklu miesięcznym, przy zachowaniu obecnej wysokości opłaty.”

Czym to tłumaczy? „Po analizie pierwszego roku obowiązywania opłaty recyklingowej daje się zauważyć niepokojącą tendencję do oferowania przez prowadzących jednostki handlowe, w miejsce toreb na zakupy z tworzywa sztucznego o grubości do 50 mikrometrów, toreb z tworzywa sztucznego o nieco większej grubości np. 51 mikrometrów. Tym samym torby te nie podlegają opłacie recyklingowej i mogą być oferowane przez prowadzących jednostki handlowe za dowolną opłatą lub nawet za darmo” – wyjaśnia resort.

Według niego nie jest to działanie korzystne z punktu widzenia zapobiegania powstawaniu odpadów, bo pomimo pewnej redukcji lekkich toreb z tworzywa sztucznego powoduje to wzrost liczby wprowadzanych do obrotu toreb grubszych.

W 2020 r. uszczelnienie opłaty recyklingowej ma wnieść do budżetu Polski 1,4 mld zł.

4. Wyższa akcyza

Rząd podniesie także akcyzę na alkohole i wyroby tytoniowe – o 3 proc., co ma związek z dostosowaniem jej do wzrostu inflacji. Wpływ do budżetu w 2020 r. ma wynieść 1,14 mld zł.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “NOWY PODATEK „OPŁATA CYFROWA” + KILKA INNYCH W PAKIECIE – „DYMAĆ JEBAĆ NIC SIĘ NIE BAĆ „

  1. możnaby ich zapytać czemu nie ściągają podatku z firm obcych i nie kontrolują ich kreatywnej księgowości ?
    No jest kurwa JPK czy nie?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: