NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
10 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Maski opadły! Cimoszewicz ujawnia plany Koalicji Europejskiej. Chcą mniej kompetencji dla państw narodowych. „Europa ojczyzn to osłabianie Unii”

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Otwierający warszawską listę Koalicji Europejskiej Włodzimierz Cimoszewicz ujawnił w Radiu Zet strategię swojego obozu politycznego w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Trzeba przyznać, że to szokujące zapowiedzi, bo Cimoszewicz zapowiada dążenie do osłabiania kompetencji państw narodowych i wzmacnianie Brukseli.

Znalezione obrazy dla zapytania cimoszewicz zdjecia

Były premier wyjaśnił, czym według niego różni się europejska strategia PiS i jego koalicji. „Różnica między nami fundamentalna jest taka, że PiS opowiada się za osłabieniem UE. Hasło „Europa ojczyzn” to jest właśnie hasło osłabiania Unii, pozbawienia jej części kompetencji i przywracania tych kompetencji państwom narodowym. Koalicja Europejska uważa, że we współczesnym świecie coraz większej konkurencji ze strony nowych mocarstw gospodarczych potrzebna jest silniejsza integracja europejska” – powiedział w Radiu Zet Cimoszewicz.

Znalezione obrazy dla zapytania cimoszewicz zdjecia

Słuchając kolejnych zapowiedzi Cimoszewicza można się spodziewać, że jego ugrupowanie będzie za pozbawieniem poszczególnych państw kompetencji do prowadzenia własnej polityki zagranicznej. „Jeżeli stać na gruncie stanowiska PiS-u o potrzebie przywracania suwerenności państw narodowych, to to oznacza, że UE np. nie powinna prowadzić wspólnej polityki zagranicznej, bo ta jest wręcz taką elementarną częścią suwerenności, wyrazem suwerenności państwa. Ale w interesie Polski leży, żeby UE miała wspólną politykę zagraniczną, np. wobec Rosji” – wyjaśnił Cimoszewicz.

Znalezione obrazy dla zapytania cimoszewicz zdjecia

To niepokojące zapowiedzi. Już dziś Bruksela ma narzędzia, by skutecznie blokować część przeprowadzanych w Polsce reform czy inwestycji. Gdyby sprawdził się plan Cimoszewicza, mogłoby się okazać, że bez zgody Brukseli nie będziemy mogli zrobić nic. Dokładnie tak, jak za komuny. Tyle, że wtedy bez zgody Moskwy.

 

zrodlo:https://centrummedialne.pl/wydarzenia/maski-opadly!-cimoszewicz-ujawnia-plany-koalicji-europejskiej.-chca-mniej-kompetencji-dla-panstw-narodowych.-%E2%80%9Eeuropa-ojczyzn-to-oslabianie-unii%E2%80%9D?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: