DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szwajcar walczył w Syrii w obronie chrześcijan. Teraz odpowie za „służbę w obcej armii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Johan Cosar ze Szwajcarii przez dwa lata walczył w Syrii w oddziałach chrześcijańskiej policji. Teraz przez władze swojego kraju został oskarżony o zaciągnięcie się do obcej armii. Jego proces rozpoczął się w sądzie w mieście Bellinzona.

Znalezione obrazy dla zapytania chrzescijanie w syrii zdjecia

W 2012 roku dziennikarz Johan Cosar wyjechał ze Szwajcarii do Syrii, aby tam jako niezależny dziennikarz przygotować reportaż o trudnej sytuacji chrześcijan i wojnie z Państwem Islamskim. W międzyczasie udał się do północnego Iraku, gdzie poznał życie mniejszości chrześcijańskiej, która każdego dnia zmagała się z prześladowaniami ze strony muzułmanów oraz islamskiej organizacji terrorystycznej Al-Kaida. Sytuacja chrześcijan na tyle nim wstrząsnęła, że postanowił zaangażować się w ochronę wyznawców Jezusa Chrystusa. „Obawiałem się ludobójstwa” – tłumaczył Cosar w rozmowie z dziennikiem „Blick”.

Znalezione obrazy dla zapytania chrzescijanie w syrii zdjecia

Podczas pobytu w Syrii, Johan Cosar przyjął nazwisko Omid i znacząco przyczynił się do utworzenia jednostki ochrony przed islamistami. W skład chrześcijańskiej policji weszło 500 żołnierzy wyposażonych w karabiny oraz granaty ręczne. Omid stanął na czele organizacji, korzystając z doświadczenia jakie wcześniej nabył w szwajcarskiej armii. Nigdy nie robił tajemnicy ze swojego zaangażowania, był często przedstawiany w reportażach i wywiadach, których udzielał różnym mediom. W 2015 roku Szwajcar wrócił do swojego kraju, gdzie został aresztowany, a teraz oskarżono go o służbę w obcej armii.

Szwajcar walczył w Syrii w obronie chrześcijan. Teraz odpowie za „służbę w obcej armii”

Tuż po powrocie do kraju, został ujęty przez służby bezpieczeństwa i określony jako „zagraniczny bojownik”. Prokuratura wojskowa oskarżyła go o zaciąg i służbę dla obcej armii. Zgodnie z Wojskowym Kodeksem Karnym, grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności. Proces Cosara odbędzie się w Trybunale Karnym, a jego adwokat Yasar Ravi będzie domagał się uniewinnienia oskarżonego.

Johan Cosar wciąż twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Bronił jedynie innych przed ekstremalnym terroryzmem. Mówi, że uwalniał kobiety i dzieci z dołów w ziemi, w których dżihadyści z ISIS zakopywali je żywcem. „Nie żałuje ani jednego dnia mojej walki. Jestem dumny, że ją prowadziłem” – deklaruje były szef chrześcijańskiej policji w Syrii.

Znalezione obrazy dla zapytania chrzescijanie w syrii zdjecia

Urodzony w St.Gall, Johan Cosar dorastał w Ticino. Jego rodzina, żyjąca od trzech pokoleń w Szwajcarii pochodzi z  mniejszości syryjskiej, z jednej z najstarszych wspólnot chrześcijan Wschodu. Ojciec Johana zaginał w Syrii w 2013 r.

zrodlo:https://www.pch24.pl/szwajcar-walczyl-w-syrii-w-obronie-chrzescijan–teraz-odpowie-za-sluzbe-w-obcej-armii,66682,i.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: