DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Milczenie świata o niemieckich ubojniach przerabiających zdechłe krowy i „leżaki” na kebaby. Kolejna afera, ale to Niemcy, nie Polska, więc…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Niedawno pisaliśmy, że „w Dolnej Saksonii w mieście Bad Iburg zamknięto rzeźnie, po tym, jak okazało się, że skupowała i przerabiała nie tylko bydło chore, ale także padłe”. Tym razem znowu w Dolnej Saksonii organizacja Soko Tierschutz ujawniła kolejną aferę. Na nagraniach z ukrytej kamery poza ubojem leżaków (krów nie mających sił na samodzielne utrzymanie się na nogach z powodu chorób lub urazów np. poporodowych) uchwycono także przestępczą – jak się zdaje – rolę niemieckich służb weterynaryjnych!

Milczenie świata o niemieckich ubojniach przerabiających zdechłe krowy i „leżaki” na kebaby. Kolejna afera, ale to Niemcy, nie Polska, więc…

 

Nawet w Polsce, która za sprawą TVN obudzono reakcję kilkunastu państw blokujących polską wołowinę po zarejestrowaniu jednej tylko feralnej ubojni na Mazowszu, temat najnowszej afery w Dolnej Saksonii opisały jedynie Cenyrolnicze.pl Inne media milczą. Podobnie reagują, czy raczej nie reagują media na świecie, wcześniej oburzone polską ubojnią.

„Działacze Soko zebrali obszerny materiał dowodowy składający się z nagrań z ukrytych kamer zainstalowanych w ubojni, jaki i w samochodzie do transportu bydła. Jak piszą niemieckie media, są to sceny, które wstrząsają nawet doświadczonymi weterynarzami: chore i ranne bydło, które nie może samodzielnie stać lub chodzić, w wielu przypadkach jest siłą wciągane za pomocą wyciągarki na ciężarówki i przewożone do rzeźni. Materiały organizacji Soko Tierschutz zostały zaprezentowane w reportażu telewizji ARD w magazynie Plusminus”

– informuje serwis.

Znalezione obrazy dla zapytania zdechle mieso w ubojni niemieckiej zdjecia

„Z obserwacji członków Soko wynika, iż mamy do czynienia z dobrze funkcjonującym mechanizmem. Przewoźnik ubojni z Düdenbüttel w okręgu Stade jedzie do gospodarstwa, gdzie za pomocą wyciągarki ładuje chore zwierzę i przewozi do rzeźni, a tam jest przetwarzane. Właściwy organ weterynaryjny potwierdza, że rzeźnia była regularnie kontrolowana przez dwóch urzędowych lekarzy weterynarii”

– czytamy dalej.

„Mięso z ubojni w Stade zostało wysłane do laboratorium. Wyniki analizy nie są jeszcze znane. Rzeźnia w Düdenbüttel dostarczyła wołowinę m. in. holenderskiemu przetwórcy mięsa. Firma zapewnia, że mięso ze Stade zostało wycofane. Zakład ten dystrybuuje swoje produkty do wielu krajów Unii Europejskiej. Wołowina z feralnej ubojni była przetwarzana m. in. na kebab i hamburgery”

Znalezione obrazy dla zapytania zdechle mieso w ubojni niemieckiej zdjecia

– dodaje autor artykułu, Paweł Hetnal na Cenyrolnicze.pl

Z kolei organizacja Soko Tierschutz informuje, że „Ukryte kamery w rzeźni pokazują urzędowego lekarza weterynarii, który szybko odwraca się i znika podczas oglądania nielegalnych transportów”.

Warto zwrócić uwagę, że po pokazaniu mniej drastycznych scen z jednej tylko ubojni w :Polsce, do tego nielegalnie pracującej nocą bez udziału w procederze lekarzy weterynarii, jak miało to miejsce w Niemczech, za sprawą amerykańskiej stacji TVN doprowadzono do zohydzenie polskiej wołowiny, o której mówiło się na całym świecie, a polskie ubojnie zostały prześwietlone od razu przez inspektorów Komisji Europejskiej.

Dlaczego takiego oburzenia nie ma w przypadku niemieckiej wołowiny z „leżaków” (sprzedawanej w kebabach do tego – o zgrozo – jako turecka baranina…) i w dodatku pomimo, że to już kolejna afera w tym kraju? Zapewne dlatego, że polska jest światowym liderem w ekspercie wołowiny i chodziło o wyparcie nas z rynku, a Niemcy dodatkowo nie podlegają tym samym rygorom w Unii Europejskiej co kraje tzw. drugiej prędkości.

Warto o tym pamiętać, kiedy znowu wybuchnie jakaś afera z polską żywnością, i zadac sobie przytomnie pytanie, czy dziennikarzom i lobbystom chodzić będzie faktycznie wyłacznie o nasze zdrowie i czy gdzieś w tle nie kryje się zagraniczny biznes.

 

zrodlo:https://www.swiatrolnika.info/informacje/5508-milczenie-swiata-o-niemieckich-ubojniach-przerabiajacych-zdechle-krowy-i-lezaki-na-kebaby-kolejna-afera-ale-to-niemcy-nie-polska-wiec?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: